DDR4 Oldukça Daha Ucuz Olmak Suretiyle #donanimhaber

 DDR4 Oldukça Daha Ucuz Olmak Suretiyle
 #donanimhaber
Okunuyor DDR4 Oldukça Daha Ucuz Olmak Suretiyle #donanimhaber

Bir çok için iyi bir haber olacak (ve bazıları için potansiyel olarak fena haberler olacak), 10nm işlemi olan Samsung A-Die DDR4 hafızası çılgınca görüldü ve sokaktaki laf Samsung'un B kullanımını kullanmayı bırakacağı anlamına geliyor. -A-Des'ın lehine ölür. Peki Samsung A-Dies ve B-Dies ile antak kalma nelerdir? Öğrenmek için okumaya devam et.

Samsung 10nm tabanlı B-Dies'e geçerken DDR4 RAM (hafıza) oldukça daha ucuz hale geliyor

Her RAM standardı şuna benzeyen bir üretim döngüsünden geçer: başlarda, hafıza mevcut bir düğümde üretilir ve nispeten pahalıdır, sonrasında üretim dönemi geliştikçe (çoğu zaman daha minik bir düğüme geçiş) ölçekleme ekonomisi ve RAM daha ucuz hale gelir. Bir çok durumda yeni RAM çeşitleri daha ucuz ve daha hızlıdır. Bununla birlikte Samsung'un tek bir çubuğa iki kat daha çok kapasite sığabileceği anlamına geliyor.

İlgili Tiger Lake-U 10nm + İşlemcili Intel Phantom Canyon NUC 2021'de Geliyor – 28W'a Kadar CPU, PCIe Gen 4 ve Ayrık GPU'lar

Öykü, Samsung’un RAM kitleri için benzer görünüyordu. Samsung’un DDR4 B kalıpları 20nm’de üretildi ve nispeten pahalıydı, sadece dünyanın dört bir tarafındaki meraklılar ve overclock tutkunları tarafınca sevildi zira hakkaten çılgınca saat hızlarına çarpabildiler. Öte taraftan, Samsung’un A-Dies’i 10nm'lik bir süreçte üretiliyor; bu da firmanın RAM fiyatını mühim seviyede düşürürken hacmini artırmasını sağlayacak. Sadece, bir yakalamak var, bu kere, kalıp küçültmek bir ihtimal saat hızında (geçici) bir yitik birlikte rol alır.

10nm prosesi, daha minik fizyolojik ölüme haiz oldukça daha yüksek ölçüt ekonomisine haiz olsa da, olgun 20nm periyodunun yapabildiği süper yüksek saat hızlarına çarpma sorunları olabilir. İlk Samsung A-die modülü (Hardwareluxx üstünden) parça numarası M378A4G43AB2-CVF ile beraber gelir ve 32 GB kapasiteli yüksek yoğunluklu çift aşamalı tasarımı destek sunar. Saat hızı hususi bir şey değildir (2933 MHz), zamanlamalar çok yavaş (CL21-21-21'de saat hızını çoğu zaman zamanlama maliyetinde yahut tam tersi) artırabilirsiniz. Buna tahsisat, bir çok DDR4 Samsung B-bu saat hızında ölür CL17 kadar düşük zamanlamaları ile bulunabilir. Aynı zamanda, Samsung’un dönemi olgunlaştıkça potansiyel olarak gelişebilecek bir şey olduğuna dikkat etmek icap eder.

Bu bununla beraber Samsung B-dies'in, arz ve istek kurallarının ortaya çıkmasıyla birdenbire oldukça daha pahalı olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, DDR4 hafıza sahipliğinin toplam maliyeti, DDR4 hafıza çubukları sonunda satın alınabilirlik çağına girerken düşecek. İngiltere e-posta firması MemoryCow, Samsung M378A4G43AB2-CVF modülünü 128.33 £ karşılığında listeledi. Bu kabaca 157.77 $ 'a, kısaca piyasadaki en ucuz DDR4-2933 32GB modülü olacak. Bunu bakış açısı içerisine sokmak için, benzer özelliklere haiz bir RAM yongası Crucial'dan geliyor ve 171,99 $ fiyat etiketi alıyor.Gönder


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.