Yazılım öğrenmek istiyorum,nereden başlamalıyım?

 Yazılım öğrenmek istiyorum,nereden başlamalıyım?
Okunuyor Yazılım öğrenmek istiyorum,nereden başlamalıyım?

Yazılıma merak salan ve başlamak isteyen arkadaşlar en önemli sorusu haline geliyor.Nereden başlamalıyım?

Sosyal medya hesaplarından gruplara topluluklara soruyor her kafadan farklı ses alıyorsunuz. C# başla, java başla, Python başla vs. Peki doğru olan nedir?  Öncelikle kendi tecrübelerimi söylemeliyim.Ben yazılıma flow chart ile başladım.Akış diyagramları ile programlar kodluyorsunuz. Bu programlamanın mantığını anlamak için çok önemli.Ezber ile program herkes yapabilir ,Youtube’dan video açar ve izler COPY – PASTE tekniğiyle aynısını yaparsınız,önemli olan bir şeyleri üretebilmek bu yüzden mantık çok önemli

c# istatistik

c# istatistik

Daha sonra c# ile giriş yaptım. Gerek Web(ASP.NET) gerek mobil(XAMARİN) gerekse oyun (XNA,UNITY) geliştirmek mümkün olduğu için sonraki yönelimlerimi olumlu etkiledi.Bu yüzden yöneliminizi göre bir dil seçmeyi unutmayın.

C# dilinde ilk olarak console ekranda basit uygulamalar geliştirin ilerleyen süreçte kodlama mantığı, algoritma mantığı ve kod havuzunuz oluştuktan sonra Nesne tabanlı programlamaya geçebilirsiniz.
Peki eğitimi nereden almalıyım? Arkadaşlar kitap her zaman en güvenilir kaynaktır….ama yazılımla ilgilenen arkadaşlar gayet iyi bilir video izlemek kitap okumaktan çok daha şey katar. En büyük hazineniz İnternet. Sadece Türkçe olarak değil İngilizce olarak ta yazın dertlerinizi öğrenmek istediğiniz konuyu bu size çok katkıda bulunacaktır.Ayrıca Microsoft akademisyenimsiyi sitesine üye olarak sorularınızı yanıtlayabilir istediğiniz konularda çalışabilirsiniz.Şimdilik bu kadar arkadaşlar her türlü sorunuzu yorum olarak yazabilirsiniz.

Programlama dili seçiminde ise size yardımcı olabilecek bir testimiz mevcut sitemizde katılmayı unutmayın !

http://ramazanakbuz.com/hangi-programlama-dilini-ogrenmelisin-teste-katilarak-sana-uygun-dili-ogren/

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.