Yazılım Editörleri (Hangi dile Hangi editör)

 Yazılım Editörleri (Hangi dile Hangi editör)
Okunuyor Yazılım Editörleri (Hangi dile Hangi editör)
Selamun Aleyküm arkadaşlar bugün yazılım dillerinin hangi editörlerde kolayca yazıldığı hakkında Yazılım Editörleri adında makale yazacağım, özellikle kendi tecrübe ettiklerimi size anlatarak en azından editörler hakkındaki görüşlerimi paylaşabileceğim.

Yazılım Editörleri

Öncelikle C# Ve Visual Basic dili için kullandığım.C++,Pyhton,CSS,Html editörü olarakda kullanabileceğiniz.Visual Studio ile başlamak istiyorum.

Öncelik : C#,VB

Kendisi ücretlidir aslında ancak express sürümü ve öğrencilere yönelik free sürümü mevcuttur.Görsel programlama Oyun programalama Web sitesi programlama Mobil Programlama hepsi bi arada yapılabilir.

Sırada C programlama dili için editör önereceğim.Her ne kadar önermek içimden gelmesede,visual studio ilede yazıldığını bilsemde, sevmesemde hız performans tecrübe diyerek turbo C diyorum.

C programlama dili için = TURBO C

 

Sıra pyhton programlama dili için editör önereceğim bizzat pyhtonun kendi üretim editörünü kullanabilirsin.

Pyhton IDLE

Bu not defteri görünümüyle script yazılabiliyor,ilginç ve güçlü bir editör.Yazılım Editörleri konusuna devam edelim.

Sıra javaya gelelim.Javada çok sevilen bir dil.Çok çeşitli alanda kullanılabiliyor.Ben java için Eclipse öneriyorum.Dediğim dedik başka editör yok demiyorum.Bazen bir dil için birden fazla kaliteli editör olabiliyor.Ben kendi tecrübe ettiklerimi paylaşıyorum.

Java için = Eclipse

 

Javadan konu açılmışken andorid içinde editör önerelim.Android studio tasarım olaraktan eclipse ile kardeş diyebiliriz.

Android için = android studio

Sırada delphi için öneride bulunmak istiyorum. Delphie 7 kullanmışdım bir iki yazılımım için ama size önermiyorum.Rad studio ilede daha modern şekilde yazılabiliyor.Rad studio tecrübe etme imkanım olmadı crackleyemedim.

Delphi​ için = Rad Studio

Şimdilik bu kadar arkadaşlar aklıma geldikçe makaleyi güncelleyerek ekleyebilirim.Çokça editör kullandım.Ama bilgisayar dili bazında anlatmak istedim.Yoksa her web dili için her script dili için her oyun dili için editör yazmaya kalksak ne ben makaleyi bitirebilirim ne siz sonunu getirebilirsiniz.Kullandıklarım arasından fikir sahibi olduklarımı paylaştım.Bu editörler hakkında sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.