Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol

 Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol
Okunuyor Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol

Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol Bu makalemizde, Windows bilgisayarınızdaki bir ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı öğreneceğiz. Windows 8 ve 10 çalıştıran bilgisayarlar, tam ekran görüntüsünü otomatik olarak almak ve kaydetmek için bir klavye kısayolu kullanabilir ve tüm Windows sürümleri, “Ekranı Yazdır” düğmesini kullanarak tam ekran görüntüsü almayı destekler. Özel bir ekran görüntüsü almak ve bir Yüzeyde ekran görüntüsü almak için Snipping Tool kullanımı gibi diğer yöntemler de aynı derecede etkilidir.

Windows 8 ve 10’da Tam Ekran Ekran Görüntüsü Alma

[ads1]

Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidin. Ekran görüntüsünü almadan önce, ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranın dikkat dağınıklığı yapmıyacak şeylerin olmadığından emin olmalısınız (örneğin, açık pencereler veya programlar).

Klavyenizdeki “Baskı Ekranı” tuşunu bulun. Screen Yazdırma Ekranı tuşu, çoğunlukla ana klavyenin sağ üst tarafında bulunur (klavyenizde bir numara varsa, sayı pedini saymaz) ve genellikle aşağıda yazılı olan “SysReq” (“Sistem Gereksinimleri”) bulunur.
Baskı Ekranı tuşu genellikle “PrtSc” ya da benzer bir şeye kısaltılır.

PAİNTE YAPIŞTIRABİLİRSİNİZ

Painti Açın

CTRL + V yaparak Yapıştırın

Daha sonra kaydet diyerek masaüstünü seçin bu kadar basit.

Bunun yanı sıra facebook gibi sosyal platformlarda resmi kaydetmek için önce painte yapıştırıp , daha sonra kaydedip en sonda yollamakla uğraşmanıza gerek yok chat printscreen tuşuyla resmi kopyalama kısmına aldıkdan sonra chat yerinize gelip ctrl v diyerek kolayca yapıştırabilirsiniz.

[ads1]

Windows Tabletleri Kullanma

Ekran görüntüsünü açmak istediğiniz ekranı açın. Ekran görüntüsünü almadan önce, ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranın dikkat dağınıklığı olmadığından emin olmalısınız (örneğin, açık pencereler veya programlar).

Windows logosuna basın ve basılı tutun. Bu, tabletinizin çerçevesindeki logo, masaüstünüzdeki Windows düğmesi değil.
Tablette Windows düğmesi yoksa, Güç düğmesine basın.

Sesi Kısma düğmesine basın (veya Güç düğmesini kullanıyorsanız Sesi Yükselt). Ekran görüntüsü alındığını göstermek için anlık olarak kısacak.
Ekran görüntüsünüz, Dosya Gezgini’ni açarak ve Resimler → Ekran Görüntüleri’ne giderek erişebileceğiniz Ekran görüntüleri klasöründe saklanır.

SEO
Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol Windows’da Ekran Görüntüsü Almak İçin En Kolay Yol

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.