Stonks Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Nasıl Ortaya Çıktı ?

 Stonks Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Nasıl Ortaya Çıktı ?
Okunuyor Stonks Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Nasıl Ortaya Çıktı ?

Selamun aleyküm arkadaşlar çokça etrafta postlarını görmemle birlikte makalesini yazmak istedim. Stonks Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Nasıl Ortaya Çıktı ? Anlamı.. Bu akım hakkında bir şeyler görüp merak ediyorsanız nedir bu stonks muhabbeti…

Stonks Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Nasıl Ortaya Çıktı ?

nedirbustonksmuhabbeti

Öncelikle resimdende anlayacağınız üzere borsada yükseliş ve alçalış söz konusu ve önünde Meme Man karakteri duruyor.Bir yükseliş birde alçalış olarak 2 türlü capsleri yapılıyor.İlk olarak  borsada hisse senetlerine Stocks  denir. Burda bu kelime bilerek çarpıtılarak taşlar anlamına gelen Stonks haline getiriliyor. Görüntü, bazı durumlarda  yanlış beklentileri vurgulamak için “Hisse Senedi” yerine “Taşlarla” yazılmıştır. Bu, birisinin yanlışlıkla nedeninin daha fazla para sonucuna yol açacağını varsaydığı bir sebep ve sonuç ilişkisini ifade eder. İronik olarak, meme genellikle kararlarının / eylemlerinin tersini yapacağını düşünmesine rağmen birisinin nasıl para kaybettiğini göstermek için kullanılır.

Stonks ironik bi dalga geçme aracıdır. Örneğin

 

 

 

20 dolardan bitcoin aldık ve 0.20 dolara sattık.Ama beklentilerimiz 200 dolara en az satacağımız yönüne bu beklentiyi beklerkenki tasfirimiz diyebiliriz.

Bi kaç örnek daha verecek olursak .

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

 

Yukarıda ki örnekte bir anime karakterini çok seven biri ürün ortaya çıkarmış ancak bu karakterin eğer popülaritesi düşük ise satış az olacağından ürün sahibinin borsada kendini hayal ediş şeklini Stonks olarak tasrif edebiliriz .Örnekler verecek olursak

Stonks Nedir ? Örnekleri :

  • Kumbarama koyduğum paraları harcayıp abur cubur yemeliyim.Bu sayede güçlenip daha fazla para kazanabilirim.
  • İnstagram için 100 bin takipçi almalıyım bu sayede fenomen olabilirim ve düşüncelerim 100 binlere ulaşabilir.
  • Çiftlik bank denilen bir şey var sanaldan arsa alıp ineklerini öküzlerini besleyip para kazanıyorsun hemen tüm paramı bu sisteme yatırıp ileride kat ve kat fazlasını alabilirim.

NASIL STONKS OLUŞTURABİLİRİM?

Ä°lgili resim

Sanple Text yazan yere bulduğuz saçma ticaret fikrini yazabilirsiniz.

Siz örnekleri çeşitlendirebilirsiniz dahada uzatmak istemiyorum mevzuyu örnek bi kaç fotoğraf daha bırakıcam sağlıcakla kalın.Desteklerinizi esirgemeyin.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.