Sonraki iPhone, AirPod'larınız için kablosuz olarak şarj edilemeyebilir #teknoloji

 Sonraki iPhone, AirPod'larınız için kablosuz olarak şarj edilemeyebilir
 #teknoloji
Okunuyor Sonraki iPhone, AirPod'larınız için kablosuz olarak şarj edilemeyebilir #teknoloji

Apple iPhone 11’i (ya da isimlendirilebilecekleri ne olursa olsun) Apple’a verene kadar 24 saatten az kaldıysa, Apple söylentilerinin en güvenilir kaynağı, kullanmanıza izin verecek ters kablosuz şarjı içereceği yönündeki öngörüsünden uzak durmaktadır. Telefonunuz kablosuz olarak şarj AirPods kılıfınızı doldurmak için.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, henüz tam olarak kullanılmadığını, ancak “şarj verimliliği, Apple’ın gereksinimlerini karşılamayabilir” dedi. 9to5Mac.

Öyleyse, Apple’ın kablosuz şarjı standartlarına getirmekte zorlanması ilk hafızada olmazdı; Apple bu baharda çok sayıda gecikmeden sonra halka duyurduğu AirPower şarj pedini aniden iptal ettiğinde nadir bir kara göz aldı. Her ikisi de amiral gemisi telefonlarda bulunan özellikler de dahil olmak üzere, Apple’ın en iyi rakiplerinden Samsung ve Huawei’ye rağmen

Şarj verimliliği olduğu önemli olsa da; Kullanıcılar iki Apple aygıtına birlikte dokunabilmeyi ve anlamlı bir şekilde kısa sürede birbirlerini anlamlı miktarda şarj etmelerini isterlerse, bu verimin yüksek olması gerekir – ve ışınlama hakkında konuşurken her zaman verilmez endüktif bobinleri kullanarak havada güç.

Genel olarak, kablosuz şarj işlemi, hızda kablolu şarj işleminin oldukça gerisinde kalmıştır; diğer Kuo'nun şimdi tahmin ettiği şey çok mantıklı: İki ileri teknoloji iPhone'un artık yavaş 5W şarj cihazı yerine kutuya bir 18W USB-C hızlı şarj cihazı (ve muhtemelen bir USB-C'den Yıldırım kablosuna) göndereceği bildiriliyor. Bu Apple daha önce gülünç oldu. Ucuz iPhone XR’in halefinin yine de yavaş şarj cihazını içereceğini söyledi.

Yeni iPhone'ların ters kablosuz şarjla geleceğini öngören tek Kuo’nun olmadığına dikkat çekmekte fayda var ve bu nedenle daha önce yanlış yazabileceği tek kişi o değil: Bloomberg ve Japon blog Macotakara aynı şeyi tahmin ettim. Apple güçlü bir şirket olabilir, ancak donanıma bağlı bir özelliği telefondan kaldıramaz ilan edilmeden önceki gün; Bu karar muhtemelen aylar önce gerçekleşti ve bu söylentilerin bize ulaşmalarının ne kadar sürdüğünü gösterebilir.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.