• Ana Sayfa
  • Donanım
  • Safir Amiral Gemisi Radeon RX 5700 (XT) Nitro Monitör Kartını Taktı #donanimhaber

Safir Amiral Gemisi Radeon RX 5700 (XT) Nitro Monitör Kartını Taktı #donanimhaber

 Safir Amiral Gemisi Radeon RX 5700 (XT) Nitro Monitör Kartını Taktı
 #donanimhaber
Okunuyor Safir Amiral Gemisi Radeon RX 5700 (XT) Nitro Monitör Kartını Taktı #donanimhaber

Sapphire, Pulse RX 5700 dizisi benzer biçimde hususi Radeon RX 5700 serisi kartlarını aslına bakarsan piyasaya devam etmiş olsa da, bir çok, Nitro serisinin en iyi hususi çeşitlerini bekliyor. Sapphire Radeon RX 5700 serisi yakında geleceği için ima edildi sadece firma kartın ilk teaserini resmi Weibo kartında (Videocardz ile) yayınladı.

Safir Satır Başı Radeon RX 5700 (XT) Nitro Serisi Hususi Monitör Kartı

Modelin bir tek bir bölümü, kartı taraftan yayınlayan resimden gösterilmiştir. Teaser, gelecek Nitro tasarımından neler beklenebileceği hikayesinde bizlere birçok ayrıntılar veriyor. Ilk olarak ve en önemlisi, Sapphire gümüş renginde yeni bir örtü tasarımına gidiyor. Örtünün PCB'nin ötesine uzandığını ve bunun altında kalan büyük uzun soğutucuyu sakladığı için iyi bir sebepten görebiliyoruz. Bunun yapılmasının bir başka sebebi de Sapphire'ın Radeon RX 400/500 serisi programında kullanılanlar şeklinde çift fanlı bir soğutucu değil üçlü fanlı bir soğutucu kullanmasıdır.

İlgili Intel Nihayet AMD'ye Kaybetmiş olduğu Pazar Payını Kabul Etti, Daha Agresif Olma Lafı Verdi

Her ikisi de katı bakır sıcaklık boruları ile birbirine bağlanmış ve soğutucu gövdesinin yoğun olarak paketlenmiş alüminyum kanatlardan oluştuğu iki soğutucu bloğu var şeklinde görünüyor. Daha yakından incelendiğinde, soğutucunun yoğun grafik iş yükleri altında kesin çalışmasını elde eden VRM'lerle direkt i·lişki ettiğini görebiliyoruz. Performanstan bahsederken, kart, hususi bir PCB tasarımına haiz bulunduğunu göz önünde bulundurarak iyi saatler kutudan çıkarmalıdır.

İkili 8-pinli konektör ile güç sağlanır ve kartın durağan(durgun) siyah kapasitör kullandığını görebilirsiniz. Örtünün sonuna kadar uzanan bir arka plaka var. Nitro serisine yeni bir ekleme, yanlarda RGB kullanması olacaktır. Evvelinde, Nitro serisi, fanlar ve yan amblem süresince RGB'ye sahipti, sadece bu kere Sapphire logosu ve yanları RGB LED'lerle aydınlatıldı. Fanlar ve arka plaka da RGB tedavisine haiz olabilir sadece kartta daha çok fotoğraf bulunmadığı için bunu söylemek için hemen hemen erken.Gönder


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.