Roku TV, Hisense’in yaklaşan setleriyle İngiltere’ye geliyor #teknoloji

 Roku TV, Hisense’in yaklaşan setleriyle İngiltere’ye geliyor
 #teknoloji
Okunuyor Roku TV, Hisense’in yaklaşan setleriyle İngiltere’ye geliyor #teknoloji

Şirket IFA’da yaptığı açıklamada, Roku’nun TV işletim sistemini ilk kez Kuzey Amerika’ya getirdiğini açıkladı. Hisense UK, bu yılın dördüncü çeyreğinde Roku destekli ilk televizyonlarını yayınlayacak. Daha önce, Roku’nun televizyon işletim sistemi yalnızca TCL’den, Sharp’tan ve Hisense’in ABD’nin kollarından TV’lerde yer aldığı Kuzey Amerika’da bulunuyordu.

Roku’nun TV işletim sistemini her zaman sevdik, bu yüzden Kuzey Amerika’nın dışında yayınlandığını görmek harika. Örneğin, geçen yılki TCL 6 Serisi televizyonu incelediğimizde, Roku’nun yazılımının basit ve kullanımı kolay olduğunu gördük. Aynı zamanda, en önemlisi, isteyebileceğiniz hemen her akış uygulamasına sahiptir. Bu, Amazon’un yakın zamana kadar yerel YouTube desteğinden yoksun olan Amazon’un rakipli Fire TV platformu için söylenenden daha fazlasıydı, Amazon’un Google’a tükürdüğü için.

Roku TV'ler ayrıca devam eden uzun süren desteğinden de yararlanmaktadır. Şirket, güncelleme süreci üzerinde sıkı bir kontrol sağladığını söyleyerek, üreticilerini desteklemeyi bırakmış olsalar bile güncellemeleri eski TV'lere zorlayabildiğini söylüyor.

Roku’nun en önemli rakiplerinden Amazon, aynı zamanda Amazon’un Fire TV platformunu yerleşik bir işletim sistemi olarak kullanan televizyonlar olan Fire TV Yayınlarının uluslararası genişlemesini duyurmak için bu yıl IFA’yı kullandı. Daha önce Kuzey Amerika'ya özel olan Amazon, şimdi televizyonları Avrupa'da yayınlamak için üreticilerle ortaklık kurdu. Her iki şirket de, birkaç yıl boyunca bağımsız akış donanımlarını Kuzey Amerika dışında sattı.

Lansmanın Roku ve Amazon arasındaki rekabeti kuvvetlendirmesi muhtemel. Pazar araştırması, Roku'nun şu anda Kuzey Amerika'da önde olduğunu gösteriyor, ancak Roku ve Amazon’un uluslararası genişlemeleri dünya çapında bir şeyleri değiştirebilir.

Roku TV'nin uluslararası piyasaya sürülmesi, şirketin donanımına kıyasla yazılımına verdiği önemi artırıyor. Geçtiğimiz yıl, şirketin CEO'su Roku’yu bir donanım işi değil, bir reklam işi olarak nitelendirdi ve bu uluslararası Roku TV lansmanı platformunun erişimini artırma potansiyeline sahip.

Roku yakında herhangi bir zamanda donanım satmaktan vazgeçmiyor ancak Roku yazılımı yerleşik olarak daha akıllı TV'ler geldiğinde bile. Sınır Bu donanım Roku için hala bir büyüme alanıdır ve yerleşik akış uygulamalarına sahip bir akıllı TV'ye sahip olsalar bile, kişilerin şirketin donanımını satın alması nadir değildir.

Roku, pek çok TV üreticisinin Hisense ile aynı kararı vermesini ve kendi şirket içi yazılımlarına güvenmek yerine üçüncü taraf bir işletim sistemi lisansı almasını bekliyor. Ancak, Tizen ve webOS'un dünya çapındaki büyük kurulum üssü göz önüne alındığında, Samsung ve LG'nin yakın zamanda üçüncü taraf bir işletim sistemini lisanslamak isteyecekleri görünüyor.

Düzeltme: Bu makale, ilk olarak Roku’nun TV’lerinin ABD dışında yayınlanabileceğinin ilk defa olduğunu belirtti. Aslında, bu ilk kez Kuzey Amerika dışında bulunabilecekler. Bu makale bunu yansıtacak şekilde güncellendi.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.