• Ana Sayfa
  • Donanım
  • NVIDIA, ASUS ile Takım Olarak Masaüstü Bilgisayarlı RTX Quadro 6000 24GB'lı Dünyanın En Kuvvetli Mobil İş İstasyonunu Başlatıyor #donanimhaber

NVIDIA, ASUS ile Takım Olarak Masaüstü Bilgisayarlı RTX Quadro 6000 24GB'lı Dünyanın En Kuvvetli Mobil İş İstasyonunu Başlatıyor #donanimhaber

 NVIDIA, ASUS ile Takım Olarak Masaüstü Bilgisayarlı RTX Quadro 6000 24GB'lı Dünyanın En Kuvvetli Mobil İş İstasyonunu Başlatıyor
 #donanimhaber
Okunuyor NVIDIA, ASUS ile Takım Olarak Masaüstü Bilgisayarlı RTX Quadro 6000 24GB'lı Dünyanın En Kuvvetli Mobil İş İstasyonunu Başlatıyor #donanimhaber

NVIDIA ve ASUS, IFA2019'da yeni ASUS ProArt mobil iş istasyonuyla gösterilecek bir şeye sahipti. Mobil iş istasyonları çoğu zaman Eurocom’un elverişli eşyalarını hatırlatıyor, sadece bu hakkaten etkisinde bırakan bir başarı olan taşınabilir bir biçim faktörü benzer biçimde görünüyor. Pil ömrünün çok da muhteşem olmayacağından güvenilir olsam da, NVIDIA'nın ASUS ProArt'a (ve soğutmak) toplayabildiği güç miktarı, hareket halindeki profesyoneller için yaşamı kolaylaştırmak zorundadır.

ASUS ProArt: 24 GB VRAM'lı ve masaüstü performansına yakın bir NVIDIA RTX 6000 mobilite “ACE” referans tasarımı

NVIDIA, dizüstü bilgisayarların “Z” estetiğine – temel olarak genişliğe – odaklanıyor ve ciddi bir meyve vermeye başlıyor benzer biçimde görünüyor. Cihazınızı eritmeden masaüstü performans düzeylerini paketlemenin amacı takdire şayandır ve hareket halindeyken (yahut ofiste) bu tür beygir gücüne gerekseme duyan profesyoneller için oldukca yararlı olabilir. Birçok firma, dizüstü bilgisayarların işyerindeki masalara takıldığı ve hemen sonra eve yahut bir iş gezisine götürülmüş olduğu dizüstü bilgisayar tabanlı bir iş akışına geçiyor – bu, bu alandaki profesyoneller için nimettir benzer biçimde görünüyor.

İlgili Teknik Stoklarda Bu Hafta – Temkinciler, Çırpıcılar ve Tecim Savaşını Hafiflet

Bu bir kol ve bacağına mal olacak olsa da, bunun arkasındaki felsefe ve teknoloji hakkaten mükemmel. Titanyumdan yapılma ultra ince yüzgeçler, Z yüksekliğinde 25W'den 300W ısıyı dağıtabilen bir buğu odası tasarımında kullanılır. Daha da etkisinde bırakan bir halde, ASUS ve NVIDIA, GPU tam gazını kullanırken bile dizüstü bilgisayarın dokunmaya karşı soğuk kalacağını iddia ediyor – bu çok etkisinde bırakan bir başarı.

Şu demek oluyor ki çekirdeği termal zarfa sığdırmak için aşağı doğru çekmiş olmalılar? İşte, delirdiği yer burası, NVIDIA, Masaüstü performansına yakın bulunduğunu iddia ediyor, bu da oldukca fazla hız kesmenin olmaması gerektiği anlamına geliyor. Bunlar muhtemelen yüksek saatlerde serinleyebilen ve oldukca iyi ayarlanmış yongalardır ve bütün kurulum maliyeti ekleyecektir. İşte firmanın IFA'da paylaşmış olduğu birtakım kriterler:

Canavar Quadro RTX 6000 ile donatılmış ASUS ProArt, SPECviewperf 13 4K Geomean'daki masaüstü tabanlı RTX 6000'den% 13 daha yavaş. Aslen Redcine-X Pro'da * RTX 6000 masaüstüne kıyasla ortalama% 3 daha süratli *. Autodesk Arnold'taki (vay!) Masaüstündeki RTX 6000'den% 2 daha yavaş ve AI OptiX denoiser'da% 9 daha yavaş. Bunlar oldukca etkisinde bırakan ölçütler ve mobilite grafiklerinin artık etken olarak masaüstü meslektaşları ile rekabet ettiğini gösteriyor.

İlgili Intel Nihayet AMD'ye Kaybetmiş olduğu Pazar Payını Kabul Etti, Daha Agresif Olma Lafı Verdi

RTX Quadro 6000'in okuyucu tabanımızın çoğunluğunun ilgisini çekmesi pek olası olmamakla beraber, iyi haber şu ki, bu felsefenin GeForce tabanlı notebooklara da indirilebileceği ve NVIDIA'nın etken olarak çalıştığından inanırım. Z entegrasyonlarını Turing ile aslına bakarsanız başlattılar ve onu bir yahut iki dönem içerisinde mükemmelleştirmek istiyorlar benzer biçimde görünüyorlar. Daha süratli, daha soğuk ve daha ince oyun notebookları her insanın memnun kalacağı bir şeydir (AMD fanatikleri bile benzer bir şey taktim etmek zorunda kalacaklardı), bu yüzden oyuncuların bu lansman için heyecanlanmalarını teşvik ediyor.

NVIDIA'nın RTX 6000 Quadro Mobility Z tasarımı hakkındaki ne düşünüyorsunuz?Gönder


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.