Nasıl Hacker Olunur ?

 Nasıl Hacker Olunur ?
Okunuyor Nasıl Hacker Olunur ?

Bilgisayar güvenliğinde, bir bilgisayar korsanı, bilgisayar ve ağ sistemlerinin güvenlik mekanizmalarına odaklanan kişidir. Geçmiş zamanlarını ilk zaman paylaşımı yapan mini bilgisayarlara ve en eski ARPAnet deneylerine kadar izleyen topluluklar ve uzman programcıların ve ağ kurma sihirbazlarının ortak kültürleri vardır. Bu kültürün üyeleri ilk “hacker” idi. Bilgisayarlara ve telefon sistemlerine son vermek, popüler kültürde hacklenmeyi sembolize ediyordu, ancak bu kültür çoğu insanın bildiğinden çok daha karmaşık ve ahlaki niteliktedir. Hacker olmak, temel korsanlık tekniklerini öğrenmek, hacker gibi düşünmek ve etik hack topluluğuna saygı duymak demektir.

Temelini Öğrenme

Image titled Become a Hacker Step 4

1
Linux gibi UNIX benzeri bir işletim sistemi çalıştırın. UNIX ve UNIX benzeri işletim sistemleri, İnternet’in işletim sistemleridir. Internet’i UNIX’i bilmeden kullanmayı öğrenirken, UNIX’i anlamadan bir İnternet korsanı olamazsınız. Bu nedenle, bugün hacker kültürü oldukça güçlü UNIX merkezli. Aynı makinede Microsoft Windows ile birlikte çalışabileceğiniz, Linux’un en popüler olan birçok UNIX benzeri işletim sistemi vardır. Linux’u çevrimiçi indirin veya kurulum konusunda size yardımcı olacak bir yerel
Linux’un yanı sıra * BSD sistemleri gibi başka UNIX benzeri işletim sistemleri de vardır. En popüler * BSD sistemleri FreeBSD, NetBSD, OpenBSD ve DragonFly BSD’dir. Hepsi Linux gibi açık kaynak. Ancak, bunların BSD olduğunu ve Linux olmadığını hatırlamak önemlidir.
FreeBSD’de bulunan bir UNIX işletim sistemi olan Darwin’de MacOS. Darwin tamamen ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve http://opensource.apple.com adresinden edinilebilir. Sistemin çekirdeği UNIX ve macOS çok popüler olduğu için, birçok kişi Linux uygulamalarını macOS’a taşıdı. Bu programları homebrew, fink veya MacPorts gibi bir paket yöneticisiyle alabilirsiniz. Alternatif olarak, Linux’u Mac’in yanında Mac üzerinde de çalıştırabilirsiniz.
Eğer süper iş elde etmek istiyorsanız, Oracle tarafından satın alınmadan ve kapalı kaynak haline getirilmeden önce Solaris işletim sisteminin açık kaynak sürümüne dayanan Open Indiana gibi bir işletim sistemini bile çalıştırabilirsiniz. OpenIndiana ve Solaris, UNIX System V üzerinde yapılmıştır ve bu nedenle, Linux uygulamaları ile uyumlu değildir. Bununla birlikte, Linux uygulamalarının birçok limanı var. Muhtemelen MacOS, BSD veya Linux kullanmaktan daha iyidir, çünkü onlar çok daha popüler ve onlar için çok daha fazla programa sahiptir.

Image titled Become a Hacker Step 5

2
HTML yaz. Programlamayı bilmiyorsanız, temel HyperText Mark-Up Language (HTML) öğrenme ve yavaş yavaş yetkinlik oluşturma önemlidir. Resim, resim ve tasarım bileşenlerine ait bir web sitesine baktığınızda gördüğünüz şey HTML kullanılarak kodlanır. Bir proje için, temel bir ana sayfanın nasıl yapılacağını ve oradan nasıl çalışacağınızı öğrenmek için yola çıkın.
Tarayıcınızda, örnek görmek için HTML’yi incelemek üzere sayfa kaynağı bilgilerini açın. Firefox’ta Web Geliştirici> Sayfa Kaynağı’na gidin ve kodu inceleyerek zaman geçirin.
Basit bir kelime işlemci programında Not Defteri veya Basit metin gibi HTML yazabilir ve dosyalarınızı “yourCoolFileName.HTML” olarak kaydedebilirsiniz, böylece bunları bir tarayıcıya yükleyebilir ve çalışmanızı tercüme edebilirsiniz. [2] [ads1]

Image titled Become a Hacker Step 3

3
Programlama dilini öğrenir. Şiirler yazmaya başlamadan önce temel dilbilgisini öğrenmelisiniz. Kuralları ihlal etmeden önce kuralları öğrenmelisin. Ancak nihai hedefiniz bir bilgisayar korsanı olmaksa, başyapıtınızı yazmak için temel İngilizce’den daha fazlasına ihtiyacınız olacak.
Python, başlamak için iyi tasarlanmış, iyi belgelenmiş ve nispeten yeni başlayanlar için iyi bir “dil” dir. İyi bir ilk dil olmasına rağmen, sadece bir oyuncak değil; Büyük projeler için zorlayıcı, esnek ve çok uygundur.
Eğer ciddi bir programlamaya girerseniz, Java öğrenmenin bir alternatif olduğunu öğrenmelisiniz, ancak ilk programlama dili olarak değeri, halihazırda kendi durumunda sorgulanmıştır.
Java’dan farklı olarak, Javascript hem C-tabanlı bir dil hem de son derece yeni kullanıcı dostu olduğundan Python’a çok benzer. Javascript “web’in programlama dili” dir, bu nedenle web geliştirmede / hacklemede öğrenmeye devam etmek istiyorsanız, Javascript’in Python’dan daha iyi öğrenmesi daha iyidir.
JavaScript’e bir alternatif, Unix’in ana dili olan PHP [3] C olacaktır. C ++ C ile çok yakından ilişkilidir; Birini biliyorsanız, diğerini öğrenmek zor olmayacaktır. C, makinenizin kaynakları ile çok verimlidir, ancak hata ayıklamada zamanınızın büyük miktarını tüketir ve bilgisayarınızın verimliliği çok önemli olmadıkça bu nedenle sıklıkla önlenir.
Muhtemelen Backtrack 5 R3, Kali veya Ubuntu 12.04LTS gibi iyi bir başlangıç ​​platformu kullanmak iyi bir fikirdir.

Hacking Tutumlarını Benimsemek

Image titled Become a Hacker Step 1

1
Yapıcı düşün. Artık temel becerileri yerine getirdiğinizde, sanatsal düşünmeye başlayabilirsiniz. Bilgisayar korsanları, sanatçılar, filozoflar ve mühendislerin hepsi bir araya geldi. Özgürlük ve karşılıklı sorumluluklara inanırlar. Dünya çözülmeyi bekleyen büyüleyici problemlerle doludur. Hackerlar problem çözme, becerilerini bilen ve zekasını kullanma konusunda özel bir zevk alırlar.
Bilgisayar korsanları, bilgisayar korsanlığı dışında, kültürel ve entelektüel olarak çeşitli ilgi alanlarına sahiptir. Çaldıkça yoğun olarak çalışın ve çalıştıkça yoğun bir şekilde oynayın. Gerçek hackerlar için, “oyun”, “iş”, “bilim” ve “sanat” arasındaki sınırlar ortadan kalkmaya ya da üst düzey bir yaratıcı oyuna dönüşmeye eğilimlidir.
Bilim kurguyu okuyun. Korsanlara ve proto-hackerlarla tanışmak için harika bir yol olan bilim kurgu sözleşmelerine gidin.
Bir savaş sanatında eğitim düşünün. Dövüş sanatları için gerekli olan zihinsel disiplinin türü, hackerların yaptıklarına benzer şekillerde benzer görünmektedir. En korsan dövüş sanatları, zihinsel disiplini, rahat farkındalığı ve ham gücü, atletizmi ya da fiziksel dayanıklılığı değil, kontrolü vurgulayanlardır. Tai Chi, bilgisayar korsanları için iyi bir dövüş sanatıdır.

Image titled 441133 5

2
Problem çözmeyi sevmeyi öğrenin. Hiç bir problemin iki kez çözülmesi gerekmeyecek. Herkesin hacker olduğu zamanın değerli olduğu bir topluluk olarak düşünün. Bilgisayar korsanları paylaşım bilgilerinin ahlaki bir sorumluluk olduğuna inanıyor. Sorunları çözdüğünüzde, herkesin aynı sorunu çözmesine yardımcı olmak için bilgileri herkese açık hale getirin.
Tüm kreatif ürünlerinizi vermekle yükümlü olduğunuza inanmak zorunda değilsiniz, bununla birlikte diğer bilgisayar korsanlarından en fazla saygı gören bilgisayar korsanlarıdır. Size yiyecek ve kiralık ve bilgisayarlarda tutmak için yeterince satmak için hacker değerleri ile tutarlıdır.
The Mentor tarafından “Jargon File” veya “Hacker Manifesto” gibi eski parçaları okuyun. Teknik konularla ilgili güncel olmayabilirler, fakat tutum ve ruh da tam zamanında. [4]

Image titled 441133 6

3[ads1] Otoriteyi tanımayı ve savaşmayı öğrenin. Hacker düşmanı, bilgi özgürlüğünü boğmak için sansür, gizlilik ve gizlilik kullanan can sıkıcı, zenginlik ve otoriter figürlerdir. Monoton çalışma, hacker’ı hacklemekten korur.
Korsanlığı hayatın bir yolu olarak kabul etmek, “normal” olarak adlandırılan iş ve mülk kavramlarını reddetmek ve bunun yerine eşitlik ve ortak bilgi için mücadele etmeyi seçmektir.

Image titled 441133 7

4
Yetkin ol. Yani, Reddit’te zaman geçiren herkes saçma sapan bir cyberpunk kullanıcı adı yazabilir ve bir hacker olarak poz verebilir. Ancak İnternet, büyük bir eşitleyici ve ego ve postür üzerinde değer yeterliliğidir. Aracınız üzerinde çalışmak için zaman harcayın, imajınızı değil, popüler kültürde “hacklemek” olduğunu düşündüğümüz yüzeysel şeyler üzerinde kendinizi modellemekten daha hızlı bir şekilde saygı göreceksiniz.[ads1]

HACK YOLU

Image titled 441133 8

1
Açık kaynak yazılım yaz. Diğer bilgisayar korsanlarının eğlenceli ya da kullanışlı olduğunu düşündüğü programları yazın ve program kaynaklarını kullanmak için tüm hacker kültürüne bırakın. Hackerdom’ın en saygın demigodları, yaygın bir ihtiyacı karşılayan ve şimdi onları kullanan herkesin bunları kullanması için büyük, yetenekli programlar yazan insanlar.

Image titled 441133 9

2
Açık kaynaklı yazılımı test et ve hata ayıkla. Düşünen herhangi bir açık kaynak yazar, iyi beta-test edicilerin (semptomları nasıl tanımlayacağını bilen, problemleri iyi bir şekilde lokalize edebilen, hızlı bir şekilde serbest bırakılan hatalara tahammül edebilen ve birkaç basit teşhis rutinini uygulamak için istekli olan) kilolarına değeceğini söyleyecektir. Ruby’de.
İlgilendiğiniz bir geliştirme programı bulmaya çalışın ve iyi bir beta test kullanıcısı olun. Test programlarının, onları değiştirmeye yardımcı olmaları için hata ayıklamasına yardımcı olmalarına yardımcı olmanın doğal bir ilerlemesi var. Bu şekilde çok şey öğreneceksiniz ve daha sonra size yardımcı olacak insanlarla iyi niyet yaratabilirsiniz.

Image titled 441133 10

3
Yararlı bilgiler yayınlayın. Bir başka iyi şey de, web sayfalarına veya Sıkça Sorulan Sorular (SSS) listeleri gibi dokümanlara faydalı ve ilginç bilgiler toplamak ve bunları mevcut hale getirmek. Büyük teknik SSS’lerin bakım verenleri, açık kaynak yazarlar kadar neredeyse saygınlık kazanırlar.

Image titled 441133 11

4
Altyapının çalışmasına yardımcı olun. Gönüllüler hacker kültürünü (ve bunun için de Internet’in mühendislik gelişimini) yönetiyorlar. Bunu devam ettirmek için yapılması gereken çok fazla ama gereksiz bir çalışma var – posta listelerini yönetmek, haber gruplarını yönetmek, büyük yazılım arşiv sitelerini korumak, RFC’ler geliştirmek ve diğer teknik standartlar. Böyle bir şeyi yapan insanlar çok fazla saygı duyarlar, çünkü herkes bilir ki bu işler devasa zaman alıcılarıdır ve kodla oynamak kadar eğlenceli değildir. Bunları yapmak adanmışlık gösterir.

 

Image titled 441133 12

5
Bir süredir etrafta dolana ve daha önceki dört öğeden biri ile tanışana kadar yapacak olduğunuz bir şey olmayan hacker kültürünü kendinize servis edin. Hacker kültürünün tam olarak liderleri yoktur, fakat kültür kahramanları, aşiret yaşlıları, tarihçileri ve sözcüleri vardır. Siperlerde yeterince uzun süre kaldığında bunlardan birine dönüşebilirsin.

[ads1] Bilgisayar korsanları aşiret büyüklerine karşı bariz egolara güvenmiyorlar, bu yüzden bu tür bir şöhret için gözle görülür bir şekilde tehlikeli geliyorlar. Bunun için çabalamak yerine, kendinizi konumlandırmalısınız, böylece kucağınıza düşer ve durumunuz hakkında mütevazı ve zarif olun.

Kaynak : WikiHow

Çeviri ve düzenleme : Ramazan Şerif Akbuz

 

Adım adım Bilgisayar Programlama Öğreniyoruz !

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.