Mavi Balina ~ İntihar Oyununun Arkasındaki Gerçekler

 Mavi Balina ~ İntihar Oyununun Arkasındaki Gerçekler
Okunuyor Mavi Balina ~ İntihar Oyununun Arkasındaki Gerçekler

Dün yine bir ölüm vakaasıyla tekrar gündeme gelen Mavi Balina (Blue Whale) oyunun arkasında ki gerçeklerden bahsedeceğiz.

Mavi Balina

“Mavi Balina” Arkasındaki Gerçeklik, İntihar Oyunu. Son birkaç gündür tüm dünyada “Mavi Balina Oyunu” ile ilgili bir tiraj yapıldı. Bu ölümcül oyunun tarihine bir göz atalım. Blue Whale Oyunu “Blue Whale Challenge” olarak da bilinir ve Philipp Budeikin (Rus) denilen tarafından geliştirilmiştir. Temelde günümüzde dünyanın çeşitli ülkelerinde var olduğu iddia edilen bir internet oyunudur.

Oyunun Kurucu annesi ve kardeşi tarafından işkence gösterilerek psikopatça büyütüldüğü iddaası bulunan

“Philipp Budeikin”

2016 yılı Kasım ayında tutuklanan, 21 yaşındaki Rusya vatandaşı Philipp Budeikin, çıkarıldığı son duruşmada, toplumda temizlik yaptığını söyleyerek, kurbanlarını “biyolojik atıklar” olarak tanımladı.

50 güne yayılmış çeşitli görevlerden oluşan “oyunda”, gençlere, kendilerine acı vermeleri, korku filmi izlemeleri, gece yarısı uyanmaları gibi talimatlar veriliyor.

Son “görev” olarak ise kendi hayatlarına son vermeleri isteniyor.

Mavi Ölüm Görevlerinin Bazıları

Bu görevler arasında şunlar bulunur:

 • Bir jilet aracılığı ile elinize, “f57” çizin ve fotoğrafını gönderin.
 • Sabah 4:20’de uyanın, size gönderilen psikopatça görünen ve korkunç videoları izleyin.
 • Kolunuzu derin olmayacak şekilde 3 kez damarlarınızla birlikte kesin ve fotoğrafını gönderin.(Bunlar İlerde Oyunu Bırakma Durumunda Şantaj Olarak Kullanılıyor)
 • Bir kağıt üzerine balina resmi çizip fotoğrafını gönderin.
 • Eğer bir balina olmaya hazırsanız, kolunuza keserek evet mavi balina çizin.
 • Elinize, “f40” çizin keserek ve fotoğrafını gönderin.
 • Sosyal medya durumunuza, “#ben_balinayım” yazın.

Lütfen bu paylaşımı gördüğünüz bir arkadaşınız olması durumunda yakınlarına gerekirse emniyet birimlerine geç olmadan bildirin.

Görevlerin devamını paylaşmayacağım çünkü ne kadar uzak durmanız için bilinçlendirsemde görevleri okuyup yapmayı deneme riskine karşı bilgilendirme amaçlı 7 görev yeterli.

Oyunun devamında sizin bir yerlerinizi kesmenizi sağlayan , size her sabah korku ve işkence videoları izleten sizinle tanışan adminler , sizden şehirinizdeki başka mavi balina larlada tanışmanızı istiyor.Görevler ilerlediğinde ve bu eziyetler arttığında bırakmak istiyorsunuz.

Bırakamazsınız neden mi ? Artık bilgisayarınıza indirdiğiniz o aptal oyun yüzünden tüm kişisel bilgileriniz ellerinde kamu ve ailenize ifşa etmekle tehdir ediyorlar.

Bırakamazsınız neden mi ? Artık bulunduğunuz şehirde sizi tanıyan kendini kesen ben mavi balina yım diyen manyaklar olduğunu biliyorsunuz ve bunlar sizi ailenize zarar vermekle tehdit ediyor.

 

Bırakmazsınız neden mi ? Hayır bırakabilirsiniz.Ülkenizin siber güvenlik elemanlarına, asayişine o skype başındaki psikolojisi bozuk gençlerden daha fazla güvenebilirsiniz !

Mavi balina oyununu bırakamayan oyuncular ise bu tehditler karşısında gün ve gün biraz daha eriyorlar ve eziyetlerin dozu arttıkça  kendilerini her geçen gün öldürmek istiyorlar.

Yardım isteyemiyorlar.Ve artık acı çekmeye , yanlız kalmaya alıştılar.Peki bu alışkanlık onlara neyi kolay göstermeye başlıyor.Malesef intiharı.

Farklı kaynaklara göre, dünya genelinde yaklaşık 400’den fazla genç, farklı ülkelerde intihar girişiminde bulundu. Ülkeler Arjantin, Brezilya, Çin, Kolombiya, Hindistan, İtalya, Rusya, Portekiz, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Kenya ve çok daha fazlasını içeriyor.Ülkemizde ise bunlara şimdilik blue whale etiketi yapıştırılmıyor.

Kurbanların fotoğraflarını paylaşmayı düşündüm ancak aileleri ne kadar dünyanın diğer ucunda olup benimle irtibata geçemiyeceklerini bilsemde sağ duyulu davranıp ölen evlatların fotoğraflarını yaymak istemiyorum.

Oyunu indirmeyi aklının ucundan geçirenler için bazı uyarılarda bulunmak isterim.

NOT: Kötü amaçlı yazılım olan diğer geliştiriciler tarafından bazı alternatif oyunlar yapılsa da, oyun resmi olarak kaldırılmıştır. Dolayısıyla lütfen Mavi Balina “Blue Whale” ismiyle herhangi bir uygulamayı indirmeyin.

Oyun indirildikten sonra, geliştiricilerin / bilgisayar korsanlarının kameranıza, kişilere, resimlere, özel sohbetinize, sosyal medya hesaplarınıza ve ilgili öğelerinize tam erişimleri var. Şimdi, hepsi sizin özel bilgilerinize sahip olduklarında, size belirli görevler vermek için kesinlikle şantaj yapmaya başlayacak ve bunları yapmak zorunda kalacaksınız, aksi takdirde özel bilgilerinizin tamamı kamuya açıklanacaktır. Dolayısıyla, tüm kişisel bilgileri ailesine ve arkadaşlarına açıklanmadan önce intihar etmeyi kendisi tek başına daha iyi düşünür. İnsanın ruhu budur ve oyun bunun için yapılır.Bu yüzden bu oyuna gelmeyin.

sağlıcakla kalın lütfen kendinize kardeşinize ebeveynler için çocuklarınıza dikkat edin.

 

Yapılan Yorumlar
 • Avatar for Pelin Pelin dedi ki:

  Mantıklı bir insan zaten öyle saçma sapan oyunları oynamaz. O neymiş öyle korktum resmen. Gençleri iradelerini ellerine alıp mantıklı düşünmeye davet ediyorum.

 • Avatar for Hava Hava dedi ki:

  Gerçekten varmiymis böyle oyunlar yazik ya insanlara cocuklara ailelere??

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.