LG’nin 2019 OLED TV’leri Nvidia G-Sync desteği alıyor #teknoloji

 LG’nin 2019 OLED TV’leri Nvidia G-Sync desteği alıyor
 #teknoloji
Okunuyor LG’nin 2019 OLED TV’leri Nvidia G-Sync desteği alıyor #teknoloji

LG, 2019 C9 ve E9 OLED TV'lerine G-Sync değişken yenileme hızı desteği ekliyor. Modeller G-Sync donanımı içermemesine rağmen, LG, Nvidia’nın G-Sync Uyumlu testi ile sertifikalandırılmış her set için Nvidia ile çalıştı. Nvidia GPU'lu bir PC'ye bağlandığında, TV'lerin 120Hz'e kadar değişken değişken yenileme hızları gösterebilmesi gerekir.

LG’nin 2019 TV’leri zaten HDMI 2.1’de değişken yenileme hızlarını destekledi ve Xbox One X ile birlikte kullanılabilir. PC GPU’ları henüz HDMI 2.1’i desteklemiyor, bu yüzden bu daha önce bu TV'lerde bir seçenek değildi. Nvidia kısa süre önce tescilli G-Sync standardını açtı, ancak daha önce sadece AMD donanımını destekleyen çok çeşitli panellerle uyumluluk için kapıyı açtı.

Bununla birlikte, bilgisayar sonunda tam olarak neye ihtiyacınız olacağı belli değil. GeForce pazarlama müdürü Matt Wuebbling, “LG’nin 2019 OLED TV’lerine G-Sync Uyumlu desteği ve HDMI Değişken Yenileme Hızı desteğimizi GeForce RTX 20 Serisi GPU’lara getirmekten heyecan duyuyoruz” diyor. Bu, HDMI üzerinden VRR'nin (normalde G-Sync'in gerektirdiği DisplayPort'un aksine) Nvidia’nın en yeni RTX jenerasyon GPU'larıyla sınırlı olabileceğini gösteriyor.

Durum böyle olsa bile, ilan kayda değer çünkü LG’nin OLED TV'lerini hemen büyük ekranlı bir oyun platformu kurmak isteyen herkes için en pratik ve çekici seçenek haline getiriyor. Dell'in FreeSync destekli Alienware 55 OLED Oyun Monitörü ve Nvidia’nın kendi BFGD ekranları gibi daha pahalı alternatifler var, ancak bu noktada kimin için gideceğini görmek zor. AMD GPU sahipleri bir RTX 2080Ti'yi sadece tasarruf ettikleri para ile satın alabilir ve önyüklemek için daha iyi bir TV alabilir.

LG, G-Sync uyumluluğunun “takip eden haftalarda” bellenim yükseltmesiyle geleceğini söyledi.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.