Kanlı Paralar ~ Bitcoin ve Dolar Üzerine Derin Analizlerim

 Kanlı Paralar ~ Bitcoin ve Dolar Üzerine Derin Analizlerim
Okunuyor Kanlı Paralar ~ Bitcoin ve Dolar Üzerine Derin Analizlerim

Bitcoin ve Dolar üzerine konuşmak istiyorum, hemde derin derin bu kanlı paralar neden bu kadar güçlü , doları dolar yapan nedir ? Bitcoinin yükselmesindeki en büyük faktör nedir? Öğretici mi olur makale – Bilemem ! öyle bir amacımda yok zaten benimki sohbet…

Kanlı Elmas filmini izleyeniniz vardır, izlemediyseniz izlemenizi öneririm.

kanlı elmas ile ilgili görsel sonucu

Filmin reklamını yapmaya gelmedim ama konuyu daha iyi anlıyalım diye diyorum.İzlemeyenler için Filmin konusuna gelince Çocuk Asker ve Elmas şirketlerinin gözünün yaşına bakmadan insanları nasıl sömürdüğünü anlatır.Bedenlerinden ruhlarına kadar ! Dolarla ne alaka dersek burda yanılgıya düşeriz öncelikle bilmemiz gereken en önemli şey dolar nedir ?

 

Dolar Nedir ?

İKİ kelimeyle açıklayacağım ; amerika neden im-para-tor anlatacak bu kelime dolar ” REZERV PARA “dır.

Rezerv para nedir ? -Özetle her ülkenin dış ticaret için cebinde bulunması gereken paradır.

Rezerv para özelliğini nasıl koruyor ? Ülkeler ortak para birimi oylaması mı yapmış !

-Petrol vanalarını elinde tutarsan ve bunların yanlızca dolar ile alım – satım yapılabileceğini söylersen seninde paran rezerv para olabilir !

Diğer ülkelerle kendi para birimlerimizle  ticaret yapamaz mıyız ?

-Azıcık, ciddi paraları dolar üzerinden yaparsınız yoksa amerika içeriyi siyasi , askeri , ekonomik olarak karıştırabilir.

ELİ KANLI PARA “DOLAR”

Dünya üzerinde amerikanın yaptığı tüm katliamlar doları korumak üzerinedir kimden koruduğunu sohbetin devamında söyliyeceğim ama özetle son yıllara bakıcak olursak , arakan meselesi , afganistan meselesi , suriye meselesi , tüm ortadoğudaki iç karışıklıklar , ekonomik krizler , savaşlar , işid ,pyd ,ypg  adını duymadınız yüzlerce terör örgütü tek bir amaca hizmet eder.İster bilerek ister bilmeyerek DOLARI KORUMAK.

Bu kadar acı , bu kadar kan ile beslenen ikinci bir para daha var !

İlgili resim

ELİ KANLI PARA “BİTCOİN

Sanal paradır,yükselen çin ekonomisinin elinde sayılamayacak kadar fazla vardır.Piyasaya hepsini sürmesi halinde  değeri düşeceğinden sadece alım yapmaktadır.Peki bitcoini kanlı yapan nedir ? bitcoin popülerleştiren en büyük güç kandır.Çoluk çocuk tecavüzleri , cinayet , hack , hırsızlık , uyuşturucu ticareti bunları derin webte (deep web) yapan insanlar sadece bitcoin kullanır.Güvenilirdir takip edilmesi zordur.

İlgili resim

Emperyalist Amerika mı Kominist Çin mi ?

İlgili resim

Al birini vur ötekine hangisine köle olmak istersin.Amerikanın imparatorluğu dolar kadar sağlamdır.Ama dolara rakip var artık , bitcoin !

İki eli kanlı para birbirine düşdü.JP Morgan Ceosu geçen gün açıklama yapıyor.Efendim bitcoin koşulsuz para basıyormuş, geleceği yokmuş , hukuksuzmuş.

New York’ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, “Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez” diye konuştu.

Para basmadaki mantık nedir ? merkez bankan altın rezerve edicek ona oranla alım gücüne göre basıcak ! Peki bu açıklamayı yapan JP Morgan Ceo suna sormak isterdim.Amerika doları merkez bankasına göre mi basıyor ! Tabiki hayır.Tüm dünyadaki bütün dolarlar aynı anda satılsa amerikaya amerika bunları ödiyebilecek cevşere sahip mi ? altın gümüş.Tüm amerika satılsa bunu karşılayamaz.Ancak kimsede böyle birşeyi yapmaz.Böyle birşey oldu taktirde doların değeri kuruştan daha aşşağı düşecektir.Bu durumda dolar milyoneri ülkelerin parası değersizleşecektir.Bu tehdit yüzünden amerikanın bu hukuksuz para basımına kimse karışamamaktadır.

Çin ise bitcoini alternatif belirledi önümüzdeki yüzyılda en büyük yükselen güç olan çin amerika tarafından her ne kadar etrafı sarılsada (Güney Kore , japonya) ekonomik anlamda kurduğu güçlü bağlar ve satın alma gücüyle amerikaya rakip olmaya devam edebilmekte , bunun yanı sıra tarihi sarsacak yeni ipek yolu projesiyle amerikanın im PARA torluğuna son verebilir.

Peki İpek yolu hangi ülkelerden geçicek !

YENİ İPEK YOLU ile ilgili görsel sonucu

Evet afganistandan ! pardon amerika oraya üst kurdu ve terör el kaide – taliban orda azdı şuan geçemez ! Nerden geçicek Suriye hayır nasıl geçsin ? terör ! Nerden geçicek Türkiye ! En önemli durak ! Jeopolitik konumumuz dünya devlerinin savaşında hep anahtar bölge olmuştur.Bu sebeple ne ekonomimiz nede  siyasetimiz rahata ericek.Bu savaşta iki tarafta eli kanlı , iki tarafın kazanmasıda , kavgasının süregelmeside  işimize yaramaz ! işimize yarıyacak olan jeopolitik konumumuzu kullanarak karlı anlaşmalarla 2 taraftanda birşeyler koparabilmek !

 

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.