Filmler

İzlemeniz Gerektiğini Düşündüğüm 10 Kafa Yakan Film

Merhaba arkadaşlar önce izlediğim ve sizlerle paylaşmak istediğim beni en çok şaşırtan beyinimi zıngılatan yabancıların tarifiyle mindfucks terbiyeli biçimiyle kafa yakan film listemi paylaşmak istiyorum.Sizinde önereceğiniz bir film olursa yorum olarak yazmayı unutmayın.

Truman Show

Yorumum : Bir jim carrey hayranıysanız direk izleyin, film başlangıçta sıkıcı gelebilir.İlk izlediğimde etrafımdakiler bir bir odadan çıktı sıkılıp tek devam ettim ama bu filmden aldığım tadı anlatamam.Kısaca Tanıdığınız yaşadığınız herşey bir kurgu olsaydı ?

 

Sil Baştan

"I wish I could go back to that first time I watched it all over again. I remember feeling so clever when I pieced it all together. And there have always been new things to notice each subsequent time I’ve seen it."Submitted by itwasonlyakriss

Yorumum : Bir jim carrey hayranıysanız ve romantik aynı zamanda kafa yakan film arıyorsanız direk izleyin, imdb puanı 8,3  olan bu filmi kesinlikle izleyin.Düşünsenize yillardır yanlız yaşadığınızı düşünürken birine aşık oluyorsunuz, aslında o sizin gerçek hayattaki sevgilinizmiş (yokya) evet sadece onla olan anılardan acı cekceğinizi düşündüğünüz için anılarınızı sildirmişsiniz.Nese çok soru var kısaca izleyin.

 

Başlangıç (2010)

"I stayed up all night because my mind was racing, and I couldn't stop thinking about it."Submitted by camik

Bu filmi anlatmicam imdb puanını söyliyeceğim.İzlemeyen yoktur zaten yok hala izlemediyseniz vakit kaybetmeyin.Derecelendirme: 8,8/10  1.634.004 oy

 

Yıldızlararası

"Sometimes it still pops into my mind and I have to force myself not to think about it or else I'm lost in a black hole of thought (pun very much intended)."Submitted by rumblehannah

 Derecelendirme: 8,6/10 – ‎1.100.334 oy

Yorumum : Kardeşimin öğretmeni tavsiye etmiş, yahu dedim öğretmen tavsiyesi film izlenmez yinede ismini google yazdım.Puanı görünce ucundan bakim dedim film aktı gitti.Özetle uzay zaman insanlın sonu gibi şeylere değiniyor.(mükemmel)

 

DÖVÜŞ KLÜBÜ

"Fight Club made my head do a complete 360. I heard there was a twist at the end, but it was nothing I could have ever seen coming!"Submitted by jackb4c512234e

Tyler Durden tarafından açıklanan Fight Club / Dövüş Kulübü kuralları:

Beyler, Dövüş Kulübü’ne hoş geldiniz. Dövüş Kulübü’nün ilk kuralı, Dövüş Kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş Kulübü’nün ikinci kuralı, Dövüş Kulübü hakkında KONUŞMAMAKTIR! Dövüş kulübünün üçüncü kuralı biri “pes” diye bağırır, sakatlanır ya da bayılırsa dövüş sona erer. Dördüncü kural, bir dövüşte yalnızca iki kişi dövüşür. Beşinci kural her seferde tek bir dövüş gerçekleşir. Altıncı kural t-shirt ve ayakkabı yok. Yedinci kural, dövüş ne kadar sürmesi gerekiyorsa o kadar sürer. Sekizinci ve son kural, eğer bu Dövüş Kulübü’nde ilk gecenizse, dövüşmek zorundasınız.(sadece dövüşle alaka değildir sonuçta Kafa Yakan Film ler öneriyorum)

Off off 10 kere izlememiş olsamda bi kereda izlesem keşke

Ben Kimim?

ben kimim ile ilgili görsel sonucu

Kuzenler gelmiş bi film açalım derken bir efsaneye tanık olduğumuzu nerden bilebilirdik. Bir beyin yakan film daha !

 

Kelebek Etkisi

kelebek etkisi ile ilgili görsel sonucu

Ya işte sembolünde illimunati işareti filan varmış derken reklamına şahit olup sonra imdb puanına bakıp azıcık izlim dediğim.Bir film ilk filmi serinin bana kalırsa en kaliteli filmi izlemenizi öneririm.

 

Kader -Predestination

 

Predestination ile ilgili görsel sonucu

Kime izlettiysem sonunda böyle b*kdan film mi olur dediği, aradan 3 yil geçince ulan şöyle bi film izlemişdik hatırlıyon neydi ya kafam hala almıyor dediği ilginç bir film.Cidden çok ilginç paradox zamanda yolculuk neler oluyor hatırlarken kafamdan duman çıkıyor.İşte bir Beyin Yakan Film Daha ! En favorim bu galiba.

Altıncı His

 

6. his ile ilgili görsel sonucu

 

“Ölü insanlar görüyorum ölü olduklarını bilmiyorlar” Oy oy eskilerden efsanelerden hafif ürkütücü bir film ama sadece bir film değil aynı zamanda şaheser.

23 Numara

23 numara ile ilgili görsel sonucu

Film hafifden paranoyaklaştırıyor bitince, evet itiraf ediyorum film bitince kapının önündeki ayakkabıları saydım yirmi üçtü !

 

Diğer makaleler için ramazanakbuz.com

 

 

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: