Hulu, Google’ın Daydream VR’sine destek verdi #teknoloji

 Hulu, Google’ın Daydream VR’sine destek verdi
 #teknoloji
Okunuyor Hulu, Google’ın Daydream VR’sine destek verdi #teknoloji

Hulu, Google’ın 2016’da Android tabanlı Daydream VR platformu için lansman ortağıydı. Çeşitlilik Bugün dikkat çekti, akış servisi artık Daydream'i desteklemiyor. Hulu’nun web sitesinde, Temmuz güncellemesinde desteğin düştüğü belirtiliyor, ancak uygulamanın daha eski sürümlerine sahip kişiler hala VR deneyimine erişebiliyor.

Bu, Daydream platformu için uzun bir düşüşün bir parçası. Diğer bir erken ortak olan HBO, Ocak ayında destek verdi. Google Play Filmler ve TV de 2019'un ortalarında Daydream'i desteklemeyi bıraktı. (Netflix VR uygulaması Google Play üzerinden kullanılabilir durumda kalır.) Hulu’nun web sitesi, Sony’nin PlayStation VR, Microsoft’un Windows Karma Gerçekliği ve çoklu Oculus kulaklıkları dahil olmak üzere çoğu diğer VR platformu için destek sunuyor. Bu nedenle, normal 2D içeriğinin yanı sıra 360 derecelik videolarına erişebileceğiniz çok yer var.

Yeni bir telefon satın alıyorsanız, bu sizi etkilemeyebilir – çünkü Çeşitlilik ayrıca, Google’ın 2019 telefonları da Daydream uyumlu olarak listelemediğini de belirtti. Orta seviye Google Pixel 3A, Daydream’i desteklemedi ve Samsung, Galaxy S9 telefon hattından sonra desteklemeyi durdurdu. Google, bu yıl piyasaya çıkan herhangi bir telefonun Daydream'de çalışıp çalışmayacağını soran bir e-postaya hemen yanıt vermedi.

Genel olarak telefon tabanlı mobil VR, son zamanlarda çok fazla ilgi görmedi. Samsung’un en yeni telefonu olan Note 10 aynı zamanda Samsung’un kendi Gear VR mobil kulaklığı desteğini de bıraktı. Oculus Go gibi bağımsız VR kulaklıklar, daha az ödün vermeksizin daha elverişli değiştirmeler teklif etti. Daydream, Lenovo’nun Mirage Solo kulaklıklı mikrofon setiyle bu alana taşınmaya başladı, ancak cihaz çok tüketici dostu değildi. Daydream mobil kulaklığın kendisi hala Google’ın mağazası ve Walmart’ından erişilebiliyor, ancak Google’daki diğer perakendecilerin hiçbirinde yok.

Bu arada Google, büyük ölçüde artırılmış gerçekliklere geçti – bugün daha önce ARCore mobil platformunu güncelledi ve sanal nesnelerin gerçek dünyadaki yerini depolamak için bir "kaydet düğmesi" ekledi.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.