Honda, LCS’in resmi araç sponsoru oldu

 Honda, LCS’in resmi araç sponsoru oldu
Okunuyor Honda, LCS’in resmi araç sponsoru oldu

 

Riot Games, LCS ve LEC gibi liglerde sponsor konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Farklı sektörlerden dünya devi markaları sektöre çekmeyi başaran şirket bir otomobil firmasıyla daha anlaştı. Daha önce LEC’de Kia ve LPL’de Mercedes-Benz’le anlaşan şirket, LCS için ise Japonya merkezli Honda ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmanın tüm detayları açıklanmazken Honda’nın ligin resmi araç sponsoru olacağı duyuruldu.

Uzun yıllar önce kurulan Honda hepimizin bildiği şirketler arasında yer alıyor. Dünyanın her yerinde satış yapan otomobil firması espora adım atan firmalar arasına girerek yeni bir ekosisteme dahil oldu. Daha önce Kia ve Mercedes-Benz gibi şirketlerin liglere sponsor olduklarını görmüştük. Esporun maddi açıdan en tepe liglerinden biri olan LCS’in böyle bir anlaşma yapması uzun süredir bekleniyordu diyebiliriz. Anlaşmanın maddi detayları açıklanmadı ancak Honda’nın ciddi bir miktarı gözden çıkardığı tahmin ediliyor.

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşma 10 Ağustos tarihinde play-offlarla birlikte başlayacak. Honda, reklam filmlerinde LCS oyuncularını kullanacak ve aynı zamanda LCS maçlarında kendi reklamını yapabilecek. LEC’de imzalanan Kia anlaşmasının bir benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Otomobil markası daha önce Team Liquid’le anlaşarak sektöre ilk adımını atmıştı. Şimdi ise bu adımı büyüterek LCS’in büyük sponsorları arasına girmeyi başardı.

Bakalım ilerleyen günlerde hangi markaların sektöre girdiğini göreceğiz?

 

Source link

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.