Hobi

Hobilerim Nelerdir ?

Selamun aleyküm arkadaşlar bugün hobilerim ‘den keyif aldığım şeylerden bahsedeceğim.

Farklı konularda yazılar gelmeye devam ediyor, yakın zamanda daha büyüt kitlelere ulaşıcak projelerim var.Ancak bugün içerik olarak yanlızca hobilerimden bahsedeceğim.

  • Hayvan Beslemek

Aslında devamlı hayvan besleyen biri değilim,ancak bugüne kadar çok besledim şuanda hanky ve pankyi besliyorum onlar benim ufak tavşanlarım.Evde tavşan beslemek inanılmaz zor balkona taşıdım.Ordada durmadan temizlik filan izlemesi huzur veren hayvanlar , tamamen zararsızlar ele avuca alabiliyorsunuz.Kuş , balık gibi değiller hemen ölmüyorlar.Ancak zor çok wc yapıyorlar çok…

Çok hızlı büyüyorlar maşaallah deyip geçelim.

  • Anime Kültürü 

Anime çizgi film değildir diyerek söze başlıyorum.Hayata farklı bakış açısı kazandıran , özgüven veren ,yepyeni düşünce ve hikaye deryasına dalabileceğiniz yetişkinler için hazırlanan japon animasyonlarıdır.

steins gate ile ilgili görsel sonucu

 

  • Dizi İzlemek

Kesinlikle Türk dizileri değil , dizilerimize saygı duymuyorum.Konu hep aynı yerde dolaşıyor o onun sevgilisi o onun arkasından iş yapıyor.Oy oy…Yabancı insanın düşünce ve ufkunu genişletebilecek bilim kurgu temeli dizileri çok severim.

walter bishop replikleri ile ilgili görsel sonucu

  • Kitap Okumak

Özellikle bilişim , yapay zeka kitapları ile dini ve dini bilimler hakkında kitap okumayı çok severim.Bir ateistle konuşduğumda , yada islami birşeyi yaparken neye göre yaptığımı bilmem gerekiyor.Hazreti Muhammet’i sav. seviyoruz ama neye göre ? Bunun yanıtını arıyorum ve tanıdıkça dahada seviyorum.Sonra ne kadar zayıf olsamda bu konularda hadis deryasından ,sohbet füryasından , mevlana aşkından birşeyler çıkartabiliyorsam ne mutlu bana.

hazreti muhammed sav ile ilgili görsel sonucu

  • En büyük hobim Yazmak ! Şiir olsun , Beste olsun 

Yazmak tutku bende, kendimi bildim bileli yazarım.Şiirlerim var yüzlerce, rap şarkılarım , rock , pop müziklerim , mektuplarım denemelerim varda var.Gizli birer hazine gibiler kimsenin bu hobilerim i ne okudu, ne gördü.Ancak bi kaçını paylaşabilirim.Yüreğinize dem olsun.

Zaman
Zam anıdır
Gülüşüme
Sende gül üşüme.
 

  • Öğrenmek

    İlginç bir hobidir, sürekli gerekli gereksiz tüm bilgiler merak radarımın içinde takiptedir.Spor siyaset yaşam tarzı garip olaylar güncel bilgiler bu sanırsam yakın zamanın en büyük hastalıklarından biri google daki bu kadar bilgi çöpünü düşünürsek.Hobilerim arasına girmesinin en büyük sebebi ise bunu aktif olarak bilinçli şekilde yapmam.

öğrenmek ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu

Evet Arkadaşlar şimdilik hobilerim hakkında bu kadar bahsedeceğim.İlerde diğer hobilerim hakkındada konuşmak isterim.Şimdilik allaha emanet olun.Okuyup vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

http://ramazanakbuz.com/category/soft/

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: