Gün gelir zihnimiz Dolar $$$ Ülke elden gidiyeahh ! Ekonomi batiyeahh

 Gün gelir zihnimiz Dolar $$$ Ülke elden gidiyeahh ! Ekonomi batiyeahh
Okunuyor Gün gelir zihnimiz Dolar $$$ Ülke elden gidiyeahh ! Ekonomi batiyeahh

Selamun aleyküm kardeşlerim bugün doları konuşacağız , Dolar neden yükseldi , nereye gider , nerde durur , indirilmesi için neler yapılması gerekiyor ? Sonuçta bir depremden sonra herkes sismolog oluveriyor, şimdide hep beraber ekonomist olacağız :).Gün gelir zihnimiz Dolar

Gün geldi zihnimiz doldu , bugün dolar güne kaç tl ile başladı , yarın kaç olur , ülke battımı zamlar nerde kaldı ne yapacağız bir panik , bir korku , bir merak  heryerde sağanak sağanak …

 

Amerikanın tahmini bizden beklentileri

S-400 Krizinin Amerika çıkarları doğrultusunda çözüme kavuşması.(Alımının iptal edilmesi)

Suriye kuzeyinde oluşturulan enerji koridoruna göz yumulması

Akdenizde kıbrıs adası etrafındaki doğalgaz rezervlerinin rum tarafı tarafından işletilmesine izin verilmesi

İrana yapılan amborgoya kayıtsız şartsız uyulması

İç siyasette koltuğunu garantiye almak için evangelist ajan rahip Brunson Tahliyesi

Abdli komutanın natodaki muhattablarımızı içeri attılar dediği bazı fetöcülerin serbest bırakılması

vs vs vs vs

Bu liste uzar gider vallahi bir emperyalist güç var karşımızda canımızı alsalar cesedimizden kaldığı yer için faiz isterler.

 

 

Nasıl karşılık vermeliyiz ?

Öncelikle vatandaş olarak amerikanın kalemdarlığını yapmamalı , ülkede panik havası yaymamalıyız.Ülke elden gidiyeahh ! Ekonomi batiyeahh ! yalan yok dolar 7.5 lara gelmesi demek dış borç muhteşem artması , domates ihracatıyla , turist akınıyla kendimizi tekrar etmekle kurtulunabilecek birşey değil.Yeni ekonomik hamleler de yapabilecek durumda değiliz.Hazır tam sınırdayken yapılabilecek en mantıklı hamleler bana kalırsa şunlardır ;

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur ! 

[ads1]

Abd diğer ekonomik yaptırımlar uyguladığı ülkere yakınlaşmalıyız.Amerika kadar tavizler vermeden çok daha karlı anlaşmalar yapabileceğimize eminim.Sadece bu dönem için yakınlaşması mantıklı olan ülkeler : ” Çin Hindistan Almanya ” Not: Almanya türkiyede birçok terör faliyetlerini finansa etmiş iç siyasete 90 yıldır sürekli müdahale etmiş bi ülkedir.Asla kurulacak ekonomik işbirliklerinde birtakım ajanlarını siyasilerini içimize entegre etmelerine izin verilmemelidir.

Kesinlikle uzak durulması gereken ülkeler : İngiltere , Japonya , Güney Kore


Müslüman Müslümanın Kardeşidir ! 

Bazı gönül ilişkileri olan zengin arap ülkelerini TL almaya ikna etmeliyiz , örneğin katar gibi, ancak amerikan aşkı ile tutuşan yöneticilere sahip arap ülkelerinin ise bu yatırımlar için halklarını ikna edecek sosyal medya kampanyaları yürütmeliyiz.Her ne kadar liderleri Türk düşmanı olsada halklarının gönlü bizimle atmaktadır.

Ekonomik OHAL !

Düşünün fakir yastık altı 100 dolarını bozuyor ülke ekonomisine katkı için , 100 milyon dolar servetli iş adamı bu parasını amerikan bankalarına taşıyor sessiz sedasız.Tam buralarda ekonomik ohal ilan edip bu insanlara ve şirketlerine  ağır cezalar kesmeliyiz.

Dişe Diş , Kana Kan ! 

Burda ise amerikayı çok zora sokacak , iç siyasette dahada sıkıştırılcak adımlar atılacağı gösterilmelidir.Örneğin İncirlik üssünün kapatılması konusu ciddi şekilde tartışılmalı , ayasofya cami olarak açılmalı diğer ajanlarıda hızlıca toplanmalı.

[ads1]

Eldeki son dolar kalana kadar dolar bozdurma kampanyaları yapıp günü kurtarmayı düşünürsek yarını kurtaramayacağız ve bu durumda doların gideceği yer 7,5 ile 10 TL arası olacaktır.

Artık silahta çok fazla kurşun , askerde çok fazla enerji kalmamıştır.Allahu Ekber nidalarıyla son savaşı verip şu kritik eşiği atlatmak adına siyasi ve ekonomist anlamda ülke liderleri en doğru hamleleri yapmalıdır.Kesinlike taviz verilmemelidir , çünkü amerika için tavizin sonu yoktur bir yandan verirsek biraz da isterler ve biraz daha … ve biraz daha…

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.