Teknoloji

Google’ın AI destekli Akıllı Oluşturma özelliği Dokümanlar’a geliyor #teknoloji

Google, Akıllı Oluştur özelliğini Google Dokümanlar’a getiriyor, yani Google Apps kullanıcılarına gelecekte gelen kutularının dışında AI destekli yazma önerileri sunulacak. Şimdilik, yalnızca etki alanı yöneticileri beta için kaydolabilir.

Arama devi, Gmail’in önceki Akıllı Yanıt özelliğini izleyerek, geçen yıl ilk olarak Smart Compose’un açılışını yaptı. Smart Reply, e-postalara kısa yanıtlar verirken, Smart Compose daha da karmaşık, bir sonraki cümlenizi nasıl bitireceğinizi aktif olarak önerir.

Bu özellik, önerilerini yapmak için Google’ın makine öğrenme modellerini kullanır; bu, istemlerini kişiselleştirmek için geçmişteki yazınızı inceler (Gmail’de bu özelliği ayarlarda kapatabilirsiniz). Teorik olarak, bu Smart Compose biraz gibi yazıyor demektir senBununla birlikte, pratikte önerilerinin çoğu, yumuşak ifadeler ve kurumsal konuşmalar kullanarak güvenli bir şekilde oynar.

Smart Compose'u Google Dokümanlar'a eklemek, araç için AI otomatik önerilerine daha geniş yazma stilleriyle meydan okuyarak araç için büyük bir adım olabilir. E-postalar daha eylem odaklı olma eğilimindeyken (“X ile ilgileniyor musunuz?”, “Y'ye geliyor musunuz”, “Lütfen, lütfen, lütfen Z'yi susturun”), Google Dokümanlar başka her şeye ev sahipliği yapar. – okuldan, kurumsal planlama belgelerine, o romanın ilk taslaklarına kadar bir gün bitireceksin.



Mobil cihazda Belgeler için Akıllı Oluştur.
Kredi: Google

Bununla birlikte, başlamak için Google, Smart Compose’un yalnızca erişimlerini ve hedeflemelerini sınırlandırmaktadır. Dokümanlar için Smart Compose yalnızca beta sürümünde, yalnızca İngilizce dilinde mevcuttur ve yalnızca etki alanı yöneticileri test etmek için gönüllü olabilir. (Eğer sizseniz, buradan kaydolabilirsiniz.)

Umarım, yine de, gelecekte Smart Compose belgelerde daha genel olarak bulunabilecek. Her ne kadar birçok kişi Smart Compose ve Smart Reply'dan hoşlanmıyor gibi görünse de, son yıllarda kesinlikle Google’ın en ilgi çekici yeni araçlarından bazıları, otomatik sistemlerin günlük yazma işlerinde giderek daha fazla yardımcı olacağı bir geleceğe işaret ediyor.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: