Google Nest Hub Max incelemesi: daha büyük ekran, daha iyi ses ve kamera #teknoloji

 Google Nest Hub Max incelemesi: daha büyük ekran, daha iyi ses ve kamera
 #teknoloji
Okunuyor Google Nest Hub Max incelemesi: daha büyük ekran, daha iyi ses ve kamera #teknoloji

Geçen yılki Google’dan gelen Nest Hub (eski adıyla Home Hub) basit bir nedenden ötürü en sevdiğim akıllı ev cihazlarımdan biri: gördüğüm en iyi dijital resim çerçevesi ve binlerce fotoğrafı görmeyi inanılmaz derecede kolay ve eğlenceli hale getiriyor telefonumda veya bulutta mahsur kalan çocuklarımı aldım. Nest Hub ayrıca kullanışlı bir akıllı ev denetleyicisi ve şaşırtıcı derecede kullanışlı bir akıllı alarm saatidir.

Ancak, küçük Hub her şey için mükemmel değil: 7 inçlik ekran uzun süre video izlemekten zevk alamayacak kadar küçük ve hoparlörü müzik dinlemek için çok güçlü değil.

Böylece, Google daha büyük bir Nest Hub yaptı. 229 $ 'lık Nest Hub Max, Nest Hub gibi çok daha büyük. Bir 10 inç ekrana, daha güçlü hoparlörlere ve daha küçük sürümün tamamen bulunmadığı bir şeye sahip: bir kamera. Bununla ilgili her şey aynı, iki uzak alanlı mikrofonundan modern, kumaş kaplı tasarıma, ekranı otomatik olarak evinizdeki ışığa göre ayarlama kabiliyetine, böylece fotoğraflarınız kağıda basılmış gibi görünmesini sağlar ekranda gösterilenden daha.

Nest Hub, yatak odası da dahil olmak üzere evinizde herhangi bir yere gidebilecek şekilde tasarlandıysa, Hub Max, mutfak veya oturma odası gibi ana yaşam alanlarına gitmek içindir. Aslında, geçen hafta daha iyi bir kısmı için evimde Hub Max ile yaşadıktan sonra, mutfağın gerçekten kullanılabilecek en pratik yer olduğunu düşünüyorum.

Daha fazla özellik ve yetenek içeren daha büyük, daha yüksek bir Nest Hub, bir smaç gibi gözüküyor. Ancak Hub Max’in daha büyük boyutu ve daha yüksek fiyat etiketi, yaşayacağı daha fazla şey olduğu ve yine de mükemmel bir resim çerçevesi ve yetenekli akıllı ekran olmasına rağmen, daha küçük kardeşleri kadar çekici değil.

Nest Hub Max tam anlamıyla daha büyük bir Nest Hub. Sadece genişletilmiş, daha küçük model ile aynı şekle ve oranlara sahiptir. 10 inçlik ekran, hoparlörleri barındıran bir taban üzerine monte edilmiştir, bu ekrana biraz hareketli bir görünüm kazandırır. Hub Max, Amazon’un rakipleri olan 2. nesil Echo Show’dan biraz daha uzundur, ancak her iki cihaz da tezgahınızda aynı miktarda yer kaplar. Bir mutfak tezgahı ya da bir oturma odasındaki manto için iyidir, ancak bir komidin veya diğer küçük alanlara rahatça sığamayacak kadar büyüktür.

Hub Max’ın büyüklüğü ve ağırlığı, ekrana dokunduğumda Hub’dan biraz daha kararlı hale getiriyor (neredeyse hiç sallanmıyor). Google, Hub'ı iki renkte satıyor; standart Hub'ın sunduğu çoklu renk seçenekleri yerine koyu gri veya açık gri.

Hub Max, daha küçük modelle aynı kontrollere ve düzene sahip: ekranın sağ tarafındaki ses düğmeleri ve ekranı çevreleyen çerçevedeki iki uzak alan mikrofonunu ve kamerayı devre dışı bırakmak için sessiz bir açma / kapama düğmesi. Kamerayı devre dışı bırakmak ancak her zaman dinleyen mikrofonları korumak istiyorsanız, bunu Hub Max’in ayarlarında yapılandırabilirsiniz. Ne yazık ki, kameranın görüşünü engelleyen fiziksel bir perde bulunmamakla birlikte, Google arkadaki donanım düğmesinin cihazın gücünün kesildiğini ve böylece taklit edilemeyeceğini söylüyor. Kameranın yanında, kamera kullanıldığında yanacak veya kamera devre dışı bırakıldığında turuncu renkte yanacak olan yeşil bir ışık yanacaktır.Hub Max, daha büyük olan Nest Hub'a çok benzer.


Hub Max'in arkasındaki tek anahtar, kamera ve mikrofonları devre dışı bırakır.

Ayrıca, fotoğraflarınızın evinizdeki aydınlatmada olduğu kadar iyi görünmesini sağlamak için ekranı otomatik olarak ayarlayan aynı ortam aydınlatma sensörüne sahiptir. Hub Max, Nest Hub'a bakmak kadar keyifli ve mükemmel Google Foto entegrasyonu sayesinde, bir dijital fotoğraf çerçevesi için mükemmel.

Daha büyük Hub Max, daha küçük versiyona göre çok daha yüksek sesle ve daha iyi ses verir. Bir odayı müzikle doldurabilir ve bulaşıkları yıkarken çalışan bir musluğun sesini güçlendirecek kadar yüksek olur. Ancak, Echo Show'la karşılaştırıldığında, Hub Max neredeyse tam veya güçlü değil. Hub Max'a daha çok müzik dinlemek için kullanma niyetiyle bakıyorsanız, Echo Show daha iyi bir cihazdır.

Hub Max, içine kamera yerleştirilmiş ilk akıllı ekran değil, aynı zamanda kamerayla görüntülü arama yapmaktan daha fazlasını yapmanıza izin veren ilk ekran. Hub Max aslında ekranın önünde kimin olduğunu görebilir ve yaklaşan takvim randevuları, uçuş tarifeleri, mesajlar ve paket teslimatları gibi onlara kişiselleştirilmiş şeyler sunabilir. Bunun kullanışlı olmasının birkaç yolu var, ancak favorilerimden biri sabah ilk kez ekrana baktığımda ve beni tanıdıktan sonra otomatik olarak hava durumunu gösteriyor. Hub Max'in bir dahaki sefere gördüğü zaman başkası için kişiselleştirilmiş bir hatırlatıcı görüntülemesini de sağlayabilirim.


Hub Max, önünde duranları tanımak için kamerasını kullanabilir.


Kamera önünde kimin olduğunu tanıdıktan sonra, takvimler, hatırlatıcılar, uçuş programları ve daha fazlası gibi kişisel bilgileri gösterebilir.


Müzik veya videoyu duraklatmak veya devam ettirmek için elinizi Hub Max'in önünde sallayabilirsiniz.

Google bu özelliği Yüz Eşleme olarak adlandırıyor ve ayarlamak, telefonunuzdaki Google Ana Sayfa uygulamasında yüzünüzün bir kaç fotoğrafını çekmeyi ve bunları Hub Maks. Google, yüz tanımanın hepsinin cihazda yerel olarak yapıldığını ve bulutta hiçbir şeyin gönderilmediğini veya saklanmadığını söylüyor. Yüz Eşleştirme'nin dışlanması, yüz verilerinizi aygıttan siler. Evdeki herkes için Yüz Eşleştirme özelliğini ayarlamadıysanız, Hub Max genel bilgileri göstermek için varsayılan ayar yapar ve kişiselleştirilmiş öğeleri göstermez.

Hub Max aynı zamanda sınırlı hareket kontrollerini sağlamak için kamerayı kullanır. Müzik, video veya podcast gibi oynatılan herhangi bir şeyi duraklatmak ve devam ettirmek için ekrana bakabilir ve avucunuzu kaldırabilirsiniz. Bu, testlerimde şaşırtıcı bir şekilde işe yaradı ve ellerimin ıslak veya kirli olduğu ve ekrana dokunamadığım veya bir ses komutu kullanmak istemediğim için harikaydı. Google, hareket özellikleriyle yavaş başladığını, ancak iz atlamak için sola veya sağa bir dalga gibi diğer hareketlerin nasıl uygulanabileceğini görmek kolay olduğunu söyledi.


Hub Max, birisi Nest Cam yayınını her görüntülerken bir bildirim görüntüler.

Ek olarak, Hub Max’daki kamera tam teşekküllü bir Nest güvenlik kamerasıdır ve evinizi izlemek ve uzaktayken etkinlik uyarıları almak için kullanabilirsiniz. Kameradan telefonunuza canlı bir görüntü akışını, iki yönlü ses akışını destekler, böylece Hub Max'in önünde birisiyle konuşabilirsiniz, sürekli video kaydı ve tanıdık yüzleri tanıma yeteneği içeren Nest Aware hizmeti. Birisi kamera beslemesini görüntülerken, Hub Max ekranda bir bildirim gösterecek ve yeşil ışık yanıp sönecektir. Başka hiçbir akıllı ekran, kamerayla bu tür genişletilmiş işlevsellik sunmuyor ve Hub Max'ı birbirinden ayırıyor.

Son olarak, beklendiği gibi, kamerayı Google’ın Duo servisini kullanarak görüntülü aramalar yapmak için de kullanabilirsiniz. Max, görüntülü aramayı kolaylaştırmak için bazı akıllı özellikler içerir. Kameranın 127 derecelik geniş açılı lensi ve otomatik konu izleme özelliği var; o da Facebook'un Portalı gibi, odanın etrafında hareket ederken sizi izlemenizi sağlamak için görüntüyü yeniden düzenleyecek. Çocuğumun çerçeve içinde kalmasını, daha sınırlı bir görüş alanına sahip diğer cihazlardan daha kolay hale getirdi.


Nest Hub Max’ın geniş açılı kamerası ve otomatik konu izleme özelliği, görüntülü görüşmelerde Amazon Echo Show’dan daha kolay kullanılmasını sağlıyor.

Hub’da veya alıcının telefonundaki Duo uygulamasında görüntülemek üzere telefonunuzdan veya Hub’dan Max’ten görüntülü mesajlar da kaydedebilirsiniz. Bu özelliği testlerimde kullanmak için fazla bir fırsat bulamadım, ancak farklı bir saat diliminde seyahat ederken faydalı olduğunu görebiliyordum ve çocuklarıma iyi bir gece mesajı göndermek istiyorum. Bu özellik Yüz Eşleştirme ile çalışır, böylece Hub Max yalnızca adreslendikleri mesajları görüntüler.

Diğer akıllı ekranlarda kameralarını hiç bu kadar kullanışlı bulmamıştım, çünkü görüntülü arama deneyimi o kadar iyi değildi ve kamera ile gerçekten yapabileceğim başka bir şey yoktu. Genelde kameraları bantla devre dışı bırakırım veya engellerim, böylece endişelenmeme gerek kalmaz. Ancak, Hub Max ile kamerayı açık bırakmaya meyilliyim çünkü video görüşmesi dışında birçok şey için kullanışlıdır. Sadece yatak odamda bırakmayacağım.

Yeni kamera özelliklerinin yanı sıra Hub Max, standart Nest Hub'ın yaptığı diğer her şeyi yapar. Canlı YouTube TV veya YouTube videolarını doğrudan ekranda izleyebilir veya telefonunuzdaki diğer uygulamalardan (ancak Netflix'te maalesef değil) içeriğinizi TV'nize takılı bir Chromecast gibi izleyebilirsiniz. Hub Max’ın daha büyük ekranı ve yüksek sesle konuşanlar, video izlemeyi küçük Hub'dan çok daha zevkli hale getiriyor ve telefonumdan herhangi bir uygulamanın videosunu yayınlayabildiğim için, Amazon’nun Echo Show’undan çok daha fazla video kaynağına erişebiliyor.

Spotify, Pandora veya YouTube Music'i doğrudan Hub Max'ta dinleyebilir veya telefonunuzdaki bir uygulamadan müzik dinleyebilirsiniz. Google Asistan'dan hava durumunu veya son spor puanlarını veya aklınıza gelebilecek başka herhangi bir rastgele gerçeği isteyebilirsiniz.

Diğer akıllı ev cihazlarını üstten aşağı kaydırarak ve çeşitli seçeneklere veya ses kontrollerine dokunarak kontrol edebilirsiniz. Başka Nest kameralarınız veya Nest Hello kapı ziliniz varsa, video beslemesini bunlardan Hub Max'in ekranında çekebilirsiniz. Hub Max'ın bir Google Foto albümündeki veya küratörlüğündeki resim ve resimlerden oluşan bir slayt gösterisi göstermesini sağlayabilirsiniz. Ya da her zaman dev bir saat göstermesini sağlayın.


Hub Max, daha küçük Hub'la aynı akıllı ev kontrollerine sahip.

Hub Max’ın ekranında alamayacağınız şey, yaklaşan takvim randevuları, hisse senedi fiyatları, o sırada hangi müziğin çaldığını veya şu anda hangi akıllı cihazların açık olduğunu gösteren bir bilgi panosu. Max hala tüm bunları görmek için can sıkıcı bir şekilde kaydırmanız gereken kartlarda göstermeye devam ediyor, daha büyük ekranı bir defada tüm bu bilgileri sağlamak için daha elverişli olsa ve benden görmek için benden herhangi bir etkileşimde bulunmaya gerek kalmadı. Google, Hub Max’ı akıllı bir dijital fotoğraf çerçevesi yerine merkezi bir ana panele çevirme fırsatını kaçırmış gibi hissediyor ve Max’in Lenovo’nun yaklaşan Smart Tab’ındaki Google Asistanı Ortam Modu gibi bir ana ekran görmesini çok isterdim M8.

Maalesef, Google tarif işlevini gerçekten geliştirmedi. Yemek tarifleri, sesinizle arayabileceklerinizle sınırlıdır ve belirli bir şey arıyorsanız, Hub Max'ın bulamayacağı ihtimaller arasındadır. Mutfağın Hub Max için en uygun yer olduğunu düşünüyorum, çünkü yemek pişirirken veya yemek yaparken yardımcı olacak eğlence, zamanlayıcılar ve birim dönüşümleri sağlayabilir – ama yine de tarifler için mükemmel değil.

Ve sonra Google'ın Ev cihazlarında henüz ele alınmaması gereken çok yıllık şikayetler var: Hub Max'i her zaman sesli olarak kontrol etmek istediğinizde “Tamam Google” veya “Hey Google” demelisiniz ve hiçbir şeye erişemezsiniz. Bu bir G Suite hesabında. Standart bir Google hesabıyla ayarlanmış olsa bile, Hub Max'in bana paylaşılan Aile takvimimdeki randevuları göstermesini bile sağlayamıyorum.

Nest Hub Max, reklamı yapılan işlevlerinin çoğunu iyi yapıyor ve bazı özellikleri öne çıkaran çok yetenekli bir akıllı ekran. Ancak sizden bu işlevleri almanız için çok şey ister: daha yüksek bir fiyat (özellikle Nest Hub'daki sık sık indirimlerle karşılaştırıldığında), daha büyük bir alan ve kameranın zorlu amaçlarla kullanılmayacağına ve güvenilmeyeceğine dair güven. Daha fazlasını yapan bir Nest Hub istiyorsanız, Hub Max budur. Ancak çoğu insan için Nest Hub, satın almak için en iyi akıllı ekrandır.

Dan Seifert / The Verge tarafından Fotoğraflar

Vox Media'nın ortaklık ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Vox Media, ortak linklerden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir. Daha fazla bilgi için, bkz etik politikamız.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.