Fare Sizseniz , Fare Sizsiniz !

 Fare Sizseniz , Fare Sizsiniz !
Okunuyor Fare Sizseniz , Fare Sizsiniz !

Selamun Aleyküm kardaşlar bilgisayar farem bozuldu,malesef akşam akşam fare temin edebileceğim durum ortada yoktu, ertesi gün pc geçtimde elimi fareye uzattım.

Orada yoktu dün bozulmuştu.Peki ne olmuştu fareyi kırdım.Yani gidip yeni bir fare almak kolay yoldu, üstelik temel ihtiyaçlar dışındaki tüm parasını kitap ve eğitime harcamayı düşünen biriydim.Fare Mezarlığıma bir fare daha girsin istemedim.

Fareyi kırdımda çok garip bir manzarayla karşılaştım.Faremin bir kablosu yerinden çıkmıştı.Tutturmayı denedim evde yapıştırıcı yoktu.Üzerine plastik damlattim bu durumdada hareket edince gidiyor çikartıp tekrar yapıştırmam gerekiyordu.Bende topuklu ineyle sabitledim kabloyu topuklu ineye batırdım.Topuklu ineyide giriş yerine altta fotoğraftan bakabilirsiniz 😀

farem

Bir süre böyle kullandım , ancak bi kaç kere fare gidince ineyi daha derine batırdım.Bu seferde tamamen bozuldu.Durum vahimdi.Depodan getirdim 6-7 farenin 4ü kablosuzdu ve ufak aparatları kayıptı , olsada mezarlıkda oldu için çalışmicaktı.Pes etmedim ! ancak hiçbir fareyide çalıştıramadım.

Adsensem yeni onaylanmıştı , hevesle blog yazmak , günün haberini okumak, bilim kurgu dizisi izlemek ve sonunda matematik çalışmak istiyordum.

Tab kullanarak dolaşma konusunda 1 saat içinde ustalaşmişdim.Tarayıcı kısayolları üzerindede çalışarak daha aktif kullanabiliyordum.Örneğin bir dizi sitesine girdim.Taba 15-20 kere basarak flash playerı üzerindeki filme geldim.Enter layıp başlattım.F ye basarak full screen yaptım.Yukarı aşşa tuşlarıylada ses düzeyini ayarladım.İdare ediyordu işte ancak ! Hastahane randevu almam gerekti.

Faresiz beceremedim.Tab işimi görmüyordu,telefondan almak isterdim ancak geçen hafta minümüste düşürmüşdüm halen bulunamamişdi.(Şimdiye alan satmıştır zaten) google klavyeyi fare olarak kullanma yazdım.

Cidden komik bir durumdu böyle birşey olabilir miydi yani bu anahtar kelimeyi kafamdan uydurmuştum.Belki vardı ama ben bu şekilde aratıp ortaya çıkarmasaydım göremezdim.

Alt Shift Numlock basarak aktif ettim.Daha sonra denetim masasından fare hızını filanda daha aktif kullanabileceğim hale getirdim.Şuan işimi gücümü halledebiliyorum.Bir fare yerini asla tutamaz, bu yüzden bu fare belki donanım olarak en büyük icat.Klavyen bozulursa sanal klavye işini baya görebiliyor , ama faren bozulursa sanal fare konusunda memnuniyet garantisi veremem 😀

Uzun lafın kısası bu makaleyide buraya faresiz yazmış olarak bırakıyorum , hatıra olsun.

İnsan istediği zaman çok şey başarabilir ve imkansızlıklar etrafınızdaki göremediğiniz imkanlara kapı arayabilir ! Hayırlısı diyor makale bitiriyorum . Sağlıcakla

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.