Equifax'tan para isteyen kişilerin daha fazla bilgi vermesi gerekir #teknoloji

 Equifax'tan para isteyen kişilerin daha fazla bilgi vermesi gerekir
 #teknoloji
Okunuyor Equifax'tan para isteyen kişilerin daha fazla bilgi vermesi gerekir #teknoloji

Equifax'tan kişisel verilerinizi sızdırmak için para istediyseniz, 15 Ekim'e kadar daha fazla bilgi vermeniz gerekir. Equifax yerleşim yöneticisi hafta sonu boyunca detayları içeren bir e-posta gönderdi. Tüketiciden, para talep etmek için ön koşul olan kredi izleme için gerçekten kaydolduklarını onaylamalarını ister. Bunu yapamazlarsa, ücretsiz kredi izleme talebinde bulunma taleplerini değiştirebilirler. Aksi takdirde, talep reddedilir.

Equifax, Federal Ticaret Komisyonu'na Temmuz ayında 700 milyon dolara kadar bir miktar çıkardı ve ihlalden etkilenen tüketiciler için 31 milyon dolar ayırdı. Tüketiciler dört yıllık izleme veya 125 dolarlık çek talep edebilir. Ancak toplam ödeme sabit olduğundan, FTC yakında insanların çok daha az para alacağı konusunda uyardı. Bu haftasonunun e-postası, alıcılara söz konusu ilk talebin "küçük bir yüzdesini" alabileceklerini uyaran bu gerçeği yineliyor.

Eğer insanlar yap parayı hala istiyorlarsa, çek istediklerinde kullandıkları kredi izleme hizmetini adlandırmaları gerekir. Bu resmi yerleşim sitesi veya posta yoluyla yapılabilir. Talep temel olarak, insanlardan zaten iddia ettikleri bir şey hakkında daha fazla ayrıntı sunmalarını istemektir, ancak muhtemelen ödeme alacak çok sayıda insanı da etkili bir şekilde tanıyacaktır.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.