• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • EA’nın bulut oyun hizmeti, bu gece sürpriz bir beta sürümü başlatıyor #teknoloji

EA’nın bulut oyun hizmeti, bu gece sürpriz bir beta sürümü başlatıyor #teknoloji

 EA’nın bulut oyun hizmeti, bu gece sürpriz bir beta sürümü başlatıyor
 #teknoloji
Okunuyor EA’nın bulut oyun hizmeti, bu gece sürpriz bir beta sürümü başlatıyor #teknoloji

EA, bu akşam saat 10'da yapılacak olan Project Atlas bulut akış hizmeti için 10PM PT / 1AM ET'de kapalı bir deneme başlatacağını açıkladı ve bir EA Origin hesabı olan herkesin EA'nın kapalı bir beta hesabına kaydolmasına ve potansiyel olarak erişim kazanmasına izin verdi. ilerleme bulut oyun hizmeti. İlk test bu gece başlayacak ve iki hafta sürecek.

Deneme için seçilen oyuncular dört oyun oynayabilir: FIFA 19, Titanfall 2, Hız Rakiplerine İhtiyaç Var, ve Unravel. Bu öğleden sonra yayınlanan Orta Doğu yayınlarına göre, EA’nın baş teknoloji sorumlusu Ken Moss’un denemesini açıklayan şirket, oyunların özellikle gecikme ve titreme gibi konularda gerçek dünya senaryolarında nasıl performans gösterdiğini görmek istiyor.

Moss'a göre, sunucuların mümkün olduğu kadar oyuncuya yakın olduklarından emin olmak için “EA, AWS ve genel buluttan yararlanmaya çalışıyor”. Oyunların karışımı aynı zamanda kasıtlıdır; EA'nın farklı türleri, grafik taleplerini ve çok oyunculu çeşitli farklı başlıklar arasında gecikmesini test etmesine izin verir.

Ek olarak, Moss buradaki yayın teknolojisinin, “oyunların,“ akıllı TV'ler, OTT yayın cihazları, PC veya Mac dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar ”dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarda oynanmasına izin vereceğini belirtti. Denemenin hangi platformlarda çalışacağını söyledi. EA platformlar arası oyunu test etmeyi planlıyor – bulut oyun denemesindeki oyuncular bu oyunların normal PC sürümlerinde oyuncularla oynayabilir ve etkileşime girebilecekler. Test ekipleri ayrıca, oyun bittikten sonra deneme sürümünü bulut denemesinden perakende PC sürümlerine eşitleyebilecek.

EA'nın bir ürün olarak Project Atlas tabanlı bir bulut oyun hizmetini ne zaman başlatabileceği ya da hangi oyunların mevcut olacağı ya da platforma erişimin nasıl fiyatlandırılacağına dair gerçek ayrıntılar hakkında hala hiçbir detay yok. Ancak EA’nın denemesi hem erken bir adım hem de kapsam açısından sınırlı olsa da, düzenli müşterilere gerçek dünya senaryosunda kendileri için hizmeti deneme şansı vererek, şirkete Google’ın Stadia ve Microsoft’un xCloud gibi rekabet etmelerinin önüne geçmiştir.

Google, geçen yıl Proje Akışı testiyle yaptı ve Stadia'nın ne olacağı konusunda geri bildirim toplamak için kullanıldı. Ancak şu ana kadar ne Google ne de Microsoft’un bulut oyun platformları dış ticaret fuarlarının kullanımına açıktı. Google’ın resmen Stadia’yı Kasım ayında resmen başlatması planlanıyor.

Muhtemelen, EA’nın hizmetinin ne kadar iyi çalıştığını öğrenmek için daha fazla zaman beklemeyeceğiz, bununla birlikte, testin bu akşam en az birkaç şanslı oyuncu için canlı olması gerektiği göz önüne alındığında.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.