Dahilerin bilinmeyen hastalıkları

 Dahilerin bilinmeyen hastalıkları
Okunuyor Dahilerin bilinmeyen hastalıkları

Dahilerin bilinmeyen hastalıkları konu başlıklı makalemizde geçmişten günümüze birçok dahinin sahip olduğu hastalıkları inceleyeceğiz.

Dahilerin bilinmeyen hastalıkları

[ads1]

john nash crazy ile ilgili görsel sonucu

John Nash (1928 – 2015)

Ünlü ”Oyun Teorisi” nin sahibi bir matematikçi olan Nash şizofreni hastasıydı. Çevresinde aslında olmayan kırmızı giysili insanlar görüyordu. Hayatını anlatan ‘Akıl Oyunları’ filminde de bu detaylar vardı.

 galileo galilei ile ilgili görsel sonucu

Galileo Galilei (1564 – 1642)

Gelileo Sendromu olarak da bilinen hastalığa sahipti. Yani o anki topluma ters düşen her ne varsa o konuda insanları zorlamak. Bunun yanında ilerleyen yaşlarında Galilei kör oldu.

Ä°lgili resim

[ads1]

Isaac Newton (1643 – 1727)

Fizik kanunları ve matematik konusunda muhteşem çalışmalara imza atan Newton, Asperger Sendromu’na sahipti. Asperger Sendromu’nda beynin tüm lobları ayrı ayrı çalışır. Bu yüzden birden farklı alanda uzmanlaşabilirler. Ayrıca bu rahatsızlık kişinin asosyal olmasına, hep aynı şeyleri tekrarlamasına da yol açabilir.

 

Ä°lgili resim

Albert Einstein (1879 – 1955)

Modern Fiziğin babalarından Einstein, Otistik Spektrum Bozukluğuna sahipti. Asperger sendromuna benzese de farklılıkları vardır. Bu hastalıkta, kişi kendini uzun uykulardan alamaz. Sürekli yarı baygın halde dolaşabilir. Beyin loblarının arasında bağlantı sadece yaşamsal faaliyetleri sürdürecek kadar vardır.

 

leonardo da vinci ile ilgili görsel sonucu

Leonardo Da Vinci (1452 – 1519)

Ünlü ressam ve mucit Da Vinci’de, Frijit vardı. Frijit cinsel manada karşı cinse karşı oluşan soğukluktur. Cinselliği duyguların olmadığı zaman, iğrenç bir şey olarak tanımladı. Farklı alanlara olan ilgisinden ve sosyal olmamasından dolayı Asperger Sendromu da olduğu söylenebilir. Leonardo’nun hayatı boyunca sevgilisi olmadı.

Ä°lgili resim

Charles Darwin (1809 – 1882)

 

Evrim konusunda başarılı çalışmalar yapan Darwin kekemeydi. Bunun yanında Chagas hastası da olan Darwin’in vücudunun içinde yumuşak kanatsız böcekler dolaşıyordu.

 

Wolfgang Amadeus Mozart cartoon ile ilgili görsel sonucu

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en büyük insanlarından olan Mozart’ta Tourette Sendromu mevcuttu.Bu hastalık aynı şeylerin sonsuz kez tekrarlanmasına yol açar. Notalama yeteneğinin buradan geldiği düşünülüyor.Ayrıca bu sendrom kişinin her şeye karşı tikinin olmasına da yol açabilir.

Pablo Picasso cartoon ile ilgili görsel sonucu

Pablo Picasso (1881 – 1973)

Pablo Picasso yoğun bir migrenden muzdaripti. Disleksi (unutkanlık ve öğrenme zorluğu) hastalığı da kendisinde mevcuttu. Öğrenmede zorluk çekiyordu ancak baş ağrısının da etkisiyle resimlerde farklı etkilere de yer veriyordu.

Dante Alighieri ile ilgili görsel sonucu

Dante Alighieri (1265 – 1321)

İlahi Komedya’nın yazarı Dante’de Norkolepsi ve kas gevşekliği hastalıkları vardı. Norkolepsi gündüzleri sürekli uyuma ihtiyacı hissetmektir. Kas gevşekliği ise bu hastalığın bir sonucudur. Ayrıca Dante, Epilepsi (Sara) hastasıydı.

Ä°lgili resim

Salvador Dali (1904 – 1989)

Bir ressam için en kötü hastalıklardan olan Parkinson hastasıydı. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu vardı. Neredeyse 48 yaşına kadar cinsellikten oldukça soğuktu ve eşi ile 15 yıl kadar birlikte olmadı.

[ads1]

Dahilerin bilinmeyen hastalıkları makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz okuyan herkese çok teşekkür ediyorum.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.