C# Oyun Hilesi Tuzağı

 C# Oyun Hilesi Tuzağı
Okunuyor C# Oyun Hilesi Tuzağı

Selamun Aleyküm arkadaşlar bugün sizlere yapdığım ufak bir deneyi paylaşmak istiyorum.Özet geçicek olursam c# oyun hilesi yapmak aklımdaydı.Gerekli dll leri buldukdan sonra yapmasıda oldukça basitti.Ancak bu oyun hilelerini hazır indiren güncel takip eden çokça insan vardı.Ben kodları yazarken şunu farkettim; Kimse bunları kontrol edecek değil? Bu yüzden bi program yükledim.Türkiye’deki  ufak yaş gruplarının çok oynadığı bir oyuna hile hazırladım.Hile sonunda sosyal bir mesaj veriyordu.

“Hile kullanmak kötü birşey! ya keylogger koysaydım”
Ardından PC çökdü yazısı gelip bilgisayarı restliyordu ?

ZARAR VE YARAR BAKIMINDAN HİLE KULLANIMI

Gerçekten hile kullanmak oyunu hazırlayan emektarlara saygısızlık bunun yanı sıra bilgisayarınıza bulaşacak trojenler,reklam yazılımlarıda cabası !
Programın içine istersem o an giriş yapmayı deneyen insanın bilgilerini mail adresime yollatabilirdim.Mail yollama ile alakalı makale mi buradan okuyabilirsiniz.

http://ramazanakbuz.com/2016/11/25/c-sifremi-unuttum-maili-yollama/

Şimdi hazırladığım videoyu youtube yükledim.Sonuçlarda oldukça ilginçti.Hiçbir eğitim videoma alamadığım kadar hit aldım.Son durumu 16bin  ve hiçbir programımın indirilmediği kadar indirildi.

tuzak

 

Beğenisi unlike dan fazla, bunun sebebi ise programı kullandıkdan sonra sosyal mesajı alıp bilgisayarı kapanan insanlar, bu durumu başkalarıda yaşasın istedi.Her 2 kişiden biri dümdüz sövdü diğeri çok güzel hileymiş kesinlikle indirin gibi şeyler yazarak trolledi.Şu sonucu çıkarmak istiyorum burdan.Facebook gruplarında, forumlarda birçok exe program paylaşılıyor.Antivirüs programları hile olarak algılamaması için kapatıyoruz ve kullanıyoruz.Peki ne kadar güvenebilirsiniz bunlara? sadece deney amaçlı yapıp yüklediğim, hiç ilgilenmediğim bir video bile binlerce bilgisayarı kapadı Türkiye’de.Bu işi ciddi ve daha profesyonel yapan insanların bizi nasıl takip edeceğini düşündüğümüz vakit çok korkunç bir hal alıyor.Üstelik bu takibi sadece acemi yazılımcılar değil,ünlü şirketlerde yapıyor.

Google chromeda bir alışveriş sitesine girin , ürüne tıklayın inceleyin kapatın.Facebook girin sağ üst köşede en son aradınız ürün hakkında reklamlar geliyor.Bu birtek bana mı korkunç geliyor?Ne kadar gezinme huyu alışkanlıkları incelemesini kapatsamda farketmiyor.

Geçen gün okuduğum bir haberde FETÖ terör örgütünün word kullanımını yasakladığını,amerikanın en büyük casus uygulaması olduğunu bir itirafçı söylemişti.Bence pokemon go nun eline su bile dökemez ama kullanım alanı daha geniş olduğunu ve resmi kurumlarada girdiğini düşünürsek ,daha güçlü olduğu kanaatine varabiliriz. Teknolojiyi yazılım şirketlerini elinde tutan güçlerin en gizemli sırlarımıza ulaşabilecekleri en mahrem dosyalarımızı karıştırabilecekleri bir gerçek.

Nereden buralara geldik, C# Oyun Hilesi hilesinden.Dediğim gibi birçok kişi bugün bilgisayar oyunu oynuyor ,hileden uzak durmanızı tavsiye ediyorum yada kendi yazılımınızı kullanmanızı herkese çalışmalarında başarılar.

 

 

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.