C#SpeechYapay ZekaYazılım

C# Sesli komut programı – C# Speech recognition – Hey Obama !

Selamun aleyküm üniversite 1 başlamışım.Liseden uzak kalalı çok olmuş vakitle beraber bildiklerimide yitirmişim.Ve dedimki c# tekrar başlıyacağım .2-3 günde yuttum.Bide yapay zeka filmi izlemişim bi gaza geldim.Yapay zeka programı yapayacağım ne yapayim ? C# Sesli komut programı yapayim.Kendisi videosu alttadır.Ne kadar yapay zeka olduğu tartılır tabi 😀 ancak kendi çapında zamanın koşullarında evet başarılı bir programdı.Umarım daha iyilerini yapmak size nasip olur.

C# Sesli komut programı – C# Speech recognition

  

Baştan söylim kopyala yapıştırla , exeye çift tıklamayla hata alabilirsiniz.Neden ? Ben bu programı yaparken işletim sistemim ingilizceydi , ve bu speech dll kullanırken işletim sisteminin ingilizce olması gerektiğini duymuştum.

Neden mikrofonunuz yüklü görmüyor olabilir.

Neden komut.txt gösterdiğiniz yolda olmayabilir. Yoruma yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Neyi Amaçladım?

Projede amacım diğer programlardan farklı olarak cevap verebilmesi mantıklı iletişimler kurabilmesiydi amacım sadece sesli asistan yapmak değildi.Ancak projeyi bitirdikden kısa süre sonra proje dosyası elimden kayboldu .Sınavlar başladı kısaca bu projeyi geliştirmeye yönelik şevkim son buldu ancak bu haliylede faydalı olabileceği arkadaşlar olduğuna eminim.En azından merak giderecek kadar .

C# Sesli komut programı Proje Kodları

C# Sesli komut programı Tasarımı ve Üzerindekilerc# sesli komut

Üzerinde 2 label 1 progessbar 1 picturebox 1 adette listbox var adı lstCommands olmak üzere tasarımı bu şekilde yapabilir yada video da yaptım şekilde daha cafcaflı hale getirebilirsiniz.

 

 

Diğer yazılım makalelerimiz için

Facebook Grubumuz İçin Tıklayın

 

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

12 Yorum

 1. güzel program bu programa türkçe komut verebilir miyiz ? bunu yapmaya uğraşıyorum ancak türkçe olmasını istiyorum.

 2. C:\Users\Löl\Documents\Visual Studio 2012\Projects\WindowsFormsApplication3\WindowsFormsApplication3\Resources\face.gif
  bu verdeğin dosya yolunda ne olması gerekiyor paylaşırsan sevinirim

  1. herhangi bir resim.Face gif kuullanmıştım ben hareket eden yüz resmi , sen görsel açısından istediğini kullanabilirsin 🙂

  1. gösterdiğin yola sende farklı olabilir kodlar adında txt belgesi oluşturacağız.Program içinde if ile kontrol ettiğimiz kodları oraya yazacağız

 3. .txt dosyasının içindeki komutları nasıl yazdık, ” ” içindemi – ile mi v.s ” ‘phrase’ cannot be an empty string.” hatası alıyorum.

  1. Merhaba dosya yolu olarak gösterdiğimiz txt dosyasına Kodları yazmamız gerekiyor. Başarılar !!!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: