Bilgisayar OyunlarıC#Oyun Programlama

C# Form Application Oyunu ” Poke War ” #Bölüm-1

Selamun aleyküm arkadaşlar C# Form Application Oyunu konusunda yeterince örnek olmadığını düşünüyorum.Sizlerle beraber hem eylenenileceğimiz hemde kodlarken çokça şey öğrenebileceğimiz Poke War adındaki pokemon savaşı Oyunumu kodlayalım istedim.

Projemizin Şuanki Halini İndirelim

C# Form Application Oyunu ” Poke War “

#Bölüm-1

Neden Bölüm 1 ? Çünkü Projede 1. oyuncunun verileri çekilmekte , ateş atma ,haritada hareket etme , nesne yerleştirme gibi şeyler hazırlanmışdır.

#Bölüm-2 Ne zaman gelicek ? -Bu proje konusunda arkadaşlar geri dönüş yapar devam ettirmemi isterse  , pokemon seçme yakalama , arene , online oynama gibi çokça yenilikler ekleyebiliriz.

Neden form application ? Unity , XNA öldü mü !

-Çünkü programlamaya yeni başlayan arkadaşlar, kendini unity ve xna hazır bulmayabilir.Game Developer olmaya ön hazırlık olarak düşünebiliriz.

Projenin Kodları

 

C# Form Application Oyunu ” Poke War ” kodlarının yeterince açıklayıcı olduna inanıyorum.2.bölüm çok yakında gelicek…

C# ÖRNEKLERİ

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

7 Yorum

    1. yüzyilda birde olsa birilerinin devam et demesi güzel 🙂 popup sayfa değiştikçe 1 kere karşina çikar boş bi alana tıklarsan hemen kapanacaktır.Site geliri şuan çok düşük bu sebeple kullanıyorum umarım yanlış anlamazsınız teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: