C#Eğitim

C# Eğitim Serisi Ders #2 “Değişkenler – Operatörler – Basit Hesap Makinesi”

Selamun aleyküm arkadaşlar eğitimimize C# Eğitim Serisi Ders 2 adlı makalemizle devam ediyoruz.Öncelikle eğitim videomuzu koyacağım izlemenizi tavsiye ediyorum.Videodaki kodları makalemizde paylaşacağım.Daha sonrada eksikler varsa bunları gidermeye çalışacağım.

Eğitim videomuz

C# Eğitim Serisi Temel Konular

Videomuzdaki temel konuları şu şekilde özetleyebiliriz arkadaşlar.

Değişken Türleri

Yazım kuralları,

Operatörler,

Aritmatik operatörler,

Karşılaştırma operatörleri ,

Karar  kontrol yapıları ,

C# Eğitim Serisi Basit bir hesap makinesi örneği

Çeşitli konulara bakdık bu kodlar içerisinde değişken kullanımı , if kullanımı , karar kontrol yapıları, aritmatik operatörler,mantıksal operatörler gibi arkadaşlar yapdığımız hiçbirşey boşa değil.Bu eğitimin başlangıç seviyesi olduğunu unutmayalım.Ayrıca bu hızlandırılmış bir derstir.Asıl öğrenme işlemi projelerle başlayacaktır.

Program çıktısı:

Sayıları string olarak alıp int değerine çevirdik.Console.Writeline içerisinde yan yana yazı yazmayı öğrendik.Aritmetik operatörlerle işlem yapıp bunları string olarak dışa vurma çalışması yapdık.Karar kontrol yapısı if ile bir notmuş gibi değerlendirip,takdir yada teşekkür aldırdık.İf else else if yapılarını inceledik arkadaşlar.İf yapısını alttaki videodanda biraz izleyerek mantığını kavrayabilirsiniz.

Arkadaşlar video ve projede aşırı genelleme şeklinde konular anlatılmıştır.Çünkü görsel programlama eğitim videolarımızda detaylı proje üzerinde çalışacağız.Peki bu anlatılan operetörleri detaylı öğrenmek istesek nerden öğrenebiliriz ? Hemen gerekli sayfamın linkini vereyim ..

http://ramazanakbuz.com/2017/09/05/asp-net-c-fonksiyonlari-parametreleri-kullanimi-bolca-ornek/

Evet arkadaşlar bu makalede asp.net üzerinden anlattım tabi siz bu seviyedeyken bu makaleden faydalanmanızı beklemiyorum.Ancak olaki merak edersiniz daha detaylı örneklerle resimli anlatım şeklinde linkimizde mevcuttur.

Projemizin İndirme Linki varmı Peki dersek ?

Tabiki buyrun.

C# HESAP MAKİNESİ UYGULAMASI ULTRA BASİT

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: