C#EğitimYazılım

C# Eğitim Serisi Ders #1 “Merhaba Dünya”

Selamun aleyküm arkadaşlar videosunu çekdiğimiz C# Eğitim Serisi Ders 1 adlı videonun makalesini yazıyorum.Sebebi ise video izleyemeyecek kota sorunu olan arkadaşlarımız için kenarda bulunmasıdır .Diğer bir amacım ise eksik olabilir hata olabilir bunları telafi etmeye çalışmaktır.

C# Eğitim DERS 1

Öncelikle videomuzu inceleyebilirsiniz.

Şimdi Projemizdeki tüm kodları inceleyelim.

Şimdide ekran çıktısına bakalım bu ufak projemizin.

 

Projemiz bu kadar arkadaşlar ikinci ders biraz daha ağır olacak.Ama console eğitimini kısa sürede bitireceğiz.Projemizin dışında kodlamaya başladığınızda artık kafanızdan şu soruları atmanızı diliyorum.

Programlamaya hangi dilde başlamalıyım ?

-c# başlamışsın işte devam et, kararsızlık en kötü karar pişman olmazsın.

Programlama Öğrenmek için algoritma bilmek şart mı ?

-Hayır zamanla öğrenirsin.İlk öğrenmen iyi olurdu ama kıyamet kopmuş değil.Sen yaz gerisi gelir.

Programlama bilenin matematiği iyi mi olmalı?

-Matematik nedir ? Problem çözme yeteneğidir.Peki bu yetenek sadece matematiği iyi olanda mı olur ? matematiği iyi olanda olur evet ama hayal gücü iyi olandada olur pratik zekası kuvvetli olandada olur bundan dolayı pes etmek yok ama matematik hayatının her alanında sana lazım olacak bundan dolayıda programlama öğren ama matematiği ihmal etme.

Programlama ne işime yaricak ?

-Ülkemin teknolojik gelişiminde pay sahibi olucam, bilim adamı olucam, onu bunu icat etcem, benim otomasyonumu milyonlar kullancak yada oyunuma herkes bağımlı olcak gibi yüksek bir hedefin yoksa kısa bir şarkıyla özet geçebilirim.Para para para , parada para para varlığı bir dert yokluğu yara 😉

C# Eğitim de neden kullanıyoruz?

c# dili hakkındada konuşmak isterim.C# orta seviyeli bir dildir editörü visual studio belki piyasadaki en sağlam en kaliteli editördür.Dil kolaydır ama noktalama işaretleri filan biraz önemli bu dilde bundan dolayı ufak hatalarla başlangıçta sıkça karşılaşabilirsiniz.Yinede c# öğrenen biri ilerde unityde oyun yazabilir yada javaya geçicem diyorsa java c# ikiz gibi çok kısa sürede java öğrenip kariyerine devam edebilir.C# bilen ayrıca c ailesinden gelen dillerede yatkın olacaktır.Allaha emanet olun.

 

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: