[ad_1]

Bugünlerde çok fazla yayın seçeneği ve çok sayıda çelişkili öneri var, izleyebileceğiniz tüm zırvaları görmenin zor olması. Her cuma SınırCut the Crap sütunu, abonelik hizmetlerinde çok sayıda film ve TV şovunu sıralayarak ve bu hafta sonu izlemesi için mükemmel bir tek şey önererek seçimi basitleştiriyor.

Ne izlenir

Bilim kurgu antolojisi serisinin 1. sezonu “Tüm Tarihiniz” Siyah ayna. Hikaye, sıcak teknolojinin anıları ilk kişi video kliplere dönüştüren, insanların kendilerini geri alabileceği ya da başkalarıyla paylaşabileceği bir kafatası implantı olduğu yakın gelecekteki bir toplumda kuruludur. Toby Kebbell, karısı Ffion (Jodie Whittaker) ile arkadaşı Jonas (Tom Cullen) arasındaki etkileşimi saplantılı olarak inceleyen ve bir ilişki olup olmadıklarına karar veren paranoyak bir avukat olan Liam Foxwell'i canlandırıyor.

Bugüne kadar, “Tüm Tarihiniz” tek Siyah ayna Şovun yaratıcısı Charlie Brooker için yazılan kredisiz bölüm. 2000'li yılların en keskin TV sitcom'larından ikisinin yaratıcı katkılarından biri olan İngiliz bir senarist olan senaryo yazarı Jesse Armstrong'un eseri: Peep gösterisi ve Kalınlığı. Armstrong geçenlerde HBO dramasını yazdığı için Emmy kazandı HalefiyetO da yarattı.

Neden şimdi izle

Çünkü HalefiyetSezonun 2 final havası Pazar gecesi HBO’da yapılacak.

Halefiyet Rupert Murdoch'a gevşek bir şekilde modellenen acımasız bir sağ kanat milyarder medya kralı Logan Roy'un (Brian Cox tarafından çalındığı) öyküsüdür. Giderek zayıf sağlıkta ve gittikçe artan siyasi, kültürel ve ticari düşmanlar tarafından beslenen Logan, gösterinin ilk iki sezonunu, çocuklarından hangisinin işine en uygun olduğunu merak ederek geçirdi. Kendall (Jeremy Strong) olacak mı? Onun doggedly kararlı, ancak duygusal açıdan dengesiz sağcı adamı mı? Babasının onayını kazanmak ile bütün hayatını büyük bir şaka olarak görmek arasında parçalanan pırıltı, Roma'ya (Kieran Culkin) ne dersiniz? Kendisi, liberal idealleri üzerinde sosyal statüye değer veren, hızlı düşünen, iyi bağlantılara sahip yükselen yıldız, Siobhan (Sarah Snook) olabilir mi? Kesinlikle işletme veya hükümet hakkında hiçbir şey bilmeyen, hayat boyu süren bir playboy olan Connor (Alan Ruck) olmayacak – ama yine de ABD'nin bir sonraki başkanı olması gerektiğini düşünüyor.

HBO, bu sezonun finalini eleştirmenlere önceden göndermedi, ancak sezon 1 gibi bir şey olursa, çene bırakan komployu bolca bekliyoruz. Yapılanların bir parçası Halefiyet Bu yüzden bağımlılık yapan şey, Armstrong'un halıyı düzenli bir şekilde Roys altından çıkarmaktan korkmadığıdır. Seyircinin sempatisine benzer bir şekilde yaklaşıyor: Sonunda bu korkunç karakterleri, düz vuruldukları zaman izleyicilerin savaşabilmeleri için neşelendirecek kadar sevimli kılıyor. Bu, mega zenginlik ve imtiyaz hakkında bir şov için ustaca bir yaklaşımdır ve sıradan insanların dünyayı daha da kötüleştiren güçlü insanlara köklü bir ilgi göstermesinin ne kadar kolay olduğunu göstermektedir.

Armstrong, yazdıkları ve ürettiği kariyer boyunca bu numarayı kurnazlaştırdı, en sevdiklerinde bile insanların inanmak isteyebileceğinden çok daha zevkli olduğunu araştırdı. Bu kesinlikle kahraman Liam'a karısının sadakatsizliği konusundaki şüphelerini takip ettiği kadar acımasız ve yıkıcı sunan “Tüm Tarihin” de kullandığı taktiklerden biriydi. her sıradan jest veya hazırlıksız sözlerin anlam katmanları. Hatalı olsa bile, Liam’ın güven eksikliği çoğunlukla makul görünüyor.

“Senin Bütün Tarihinin” bir başka yolu Halefiyet (Hem de Kalınlığı ve HBO’lar başkan yardımcısıArmstrong, 1. sezonda yazdığı, acı verici derecede garip grup etkileşimleriyle büyüleniyor. Bu oldu HalefiyetRoy’un klanını her bölümdeki yeni bir yere veya olaya gönderdikten sonra karşılama ve selamlama yoluyla şaşırtmalarını izleyen birincil örgütlenme ilkesi. Benzer şekilde, “Tüm Tarihin” in üçüncü açılışında, Jonas bir akşam yemeğinde kendini utandırıcı bir gösteri yaparak Ffion kıkırdıyor ve Liam görüyor.

Kimler için

Distopik bilim kurgu hayranları ve sosyal hicivleri ısırmak.

En iyilerden biri gibi Siyah ayna “Tüm Tarihiniz”, günlük yaşamı nasıl etkileyebileceklerine bakarak büyük teknolojik atılımları mikroskobik ayrıntılarla ele alıyor. İnsanlar kendi hatırlamalarını mükemmel hatırlama ile tekrar ziyaret edebilselerdi ne değişecekti? Armstrong, havaalanı güvenliğinin, herhangi bir teröristle görüşmediklerinden emin olmak için yolcuların beyinlerini taradığı ve ebeveynlerin, çocuklarını kontrol etmek için çocuklarının bellek yongalarına girdiği bir dünyayı hayal ediyor. Evcil hayvanlara dokunan fıkraları değiştirmek yerine, arkadaşlar birbirlerine birbirlerine videolarını gösterirler, algıladıkları herhangi bir olay için doğrulama ararlar.

“Tüm Tarihiniz” deki en kışkırtıcı unsur, kaydedilen hatıraların insanların kendi deneyimlerini yanlış hatırlamalarını veya yanlış beyan etmelerini önleyebileceği fikriyle ilgilidir – böylece haberlerin daha doğru olmasını sağlamak, adalet sisteminin daha verimli olması ve evlilik tartışmaları daha kolay çözülür. Aksine, Armstrong, Liam ve Ffion'a hayatlarının en mutlu anları bile işkence aleti oluncaya kadar kendi anılarını düzenleme ve şekillendirme ve yeniden yorumlamalarını gösterir.

Nerede görmek

Netflix. Jesse Armstrong’un çalışmaları için başkan yardımcısı ve Halefiyet HBO Go ve HBO Now'da mevcut; ve Peep gösterisi ve Kalınlığı Amazon Prime ve Hulu'da mevcuttur.

[ad_2]
Haberin Kaynak Linki

Bir Cevap Yazın

Menü
%d blogcu bunu beğendi: