• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Best Buy, 6 Kasım'da akıllıları Insignia akıllı ev aletlerinden söküp alıyor #teknoloji

Best Buy, 6 Kasım'da akıllıları Insignia akıllı ev aletlerinden söküp alıyor #teknoloji

 Best Buy, 6 Kasım'da akıllıları Insignia akıllı ev aletlerinden söküp alıyor
 #teknoloji
Okunuyor Best Buy, 6 Kasım'da akıllıları Insignia akıllı ev aletlerinden söküp alıyor #teknoloji

Best Buy, Insignia marka akıllı ev cihazlarını kontrol etmeye yönelik mobil uygulama platformunun 6 Kasım'da kapanacağını sessizce duyurdu. Şirket, etkilenen ürünlerin hala temel düzeyde çalışacağını, ancak Insignia Connect uygulamasına ve platformuna dayanan özelliklerin artık çalışmayacağını söylüyor. Ürünlerde Insignia akıllı duvar prizleri, Wi-Fi ışık şalterleri, akıllı kamera ve Wi-Fi dondurucusu (evet, bir Wi-Fi dondurucu) bulunmaktadır. Best Buy şimdi bu ürünlerden birini almaya karar vermiş olan talihsiz ruhlar için bir geri ödeme programı yürütüyor.

Belki de en önemlisi, Best Buy, Connect SSS sayfasında akıllı dondurucusunun “tüm normal dondurucu işlevlerini koruyacağını” onaylar. Insignia akıllı duvar prizinin ve Apple HomeKit uyumlu ışık anahtarının varyantları da vardır, yani belirli ürünlerin korunacağı anlamına gelir Gelecek ay Connect kapanmasından sonra bile bazı mobil özellikler.

Android'de olsanız bile, fiş ve anahtar olmayacak Baştan sona yararsız:

Insignia Connect uygulaması işlevselliği çalışmaz, ancak önceden ayarlanmış zamanlayıcıların herhangi biri çalışmaya devam eder. Ek olarak, fiş üzerindeki düğme gerektiğinde manuel olarak açma / kapama düğmesi olarak çalışmaya devam edecektir.

Umarım zamanlayıcılar doğru ayarlanmıştır.

Best Buy ayrıca Insignia Wi-Fi kamerasını kullanan tüm müşterilere 4 Kasım'dan önce, tüm Connect kapanmasından iki gün önce saklanan video kliplerini indirmek için tavsiye eder, aksi takdirde bu klipler sonsuza dek kaybedilir.

Best Buy, etkilenen bir ürünü satın almak için, süresi dolmayan e-hediye kartlarıyla geri ödeme teklifinde bulunduğunu, ancak Geek Squad'e duvarlarınıza bazı akıllı ışık anahtarları takmak için ödeme yaparsanız herhangi bir kurulum ücretini geri ödemeyeceğini söylüyor . Şirket, müşterilerin web sitesi üzerinden geri ödeme için 10'a kadar seri numarası kullanabileceğini söylüyor.


Ve Best Buy’ın kredisine göre, bu ürünleri artık web sitesinde satıyor gibi görünmüyor ve insigniaproducts.com'da "Üretimi Sonlandırılmış" olarak gösteriliyor. Fakat bazıları Amazon'da hala satışta.

Hala başka sorular var. Alabilirsin belli değil tamamen Bundan iki ay sonra ilan edildiği gibi çalışmayan akıllı bir ev Insignia ürünü satın aldığınız için geri ödeme yapıldı. kısmen iade. Best Buy, SSS sayfasında bu geri ödemeleri ne ölçüde teklif ettiğini ve bu geri ödemelerin Insignia akıllı cihaz satın alımını ne kadar uzatıp artırmadığını veya bir tür satın alma kesintisi olup olmadığını söylemez.

Her iki durumda da, akıllı ev ihtiyaçları için Insignia platformuna satın alanlar için durum ideal değildir. Bu tür sessiz kapatma, akıllı ev alanında beklenen ve talihsiz bir trend haline geldi. Bu platformları şirket içinde yürütmek, ilk başta harika, maliyet tasarrufu sağlayan bir fikir gibi görünebilir, ancak aylar ve yıllar boyunca bunu yapmak zor ve maliyetli görünmektedir. Müşteriler daha sonra platformlar kaçınılmaz olarak kapatıldığında kurumaya bırakıldı.

Lowe’un Iris akıllı ev platformunu desteklemeyi bırakıp bunun yerine müşterilerini Samsung’un Akıllı Şeylerine göndermeye karar vermesiyle, aynı senaryonun bu yılın başlarında da aynı şekilde gerçekleştiğini gördük. Müşterileri yatıştırmak için, Lowe’un Visa ön ödemeli kartları gönderildi.

Google benzer şekilde, bu yılın başlarında akıllı ev entegrasyonlarını Google Asistan'a geçirme lehine kendi Çalışmaları ile Nest programını kapatmaya karar verdi. Sonuç, Google’ın, her birini Google Asistan’la kopyalayabilene kadar tümleştirme desteğini süresiz olarak genişletmek zorunda kalmasıyla, en kötüsüyle karışıktı. Bazı akıllı ev şirketleri, Google’ın 31 Ağustos’taki son teslim tarihi geldiğinde hiçbir şeyin aniden kırılmayacağından emin olmak için Mayıs’ta tekrar açıklanmasından sonra mücadele etmek zorunda kaldı.

Elbette, akıllı cihaz yumurtalarınızı Best Buy tarafından üretilen bir platform sepetine koymak, tüketicinin en hareketli hamleleri değildir. Ancak bu yazılım ekosistemlerinin ne kadar süre kalacağı konusunda çok az düşünülerek döndürülmüş olması, yalnızca müşterileri paralarını geri ödemeleri için destek hattında bırakmayacak şekilde düşünülmesi normal değildir.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.