Siyasi Makaleler

Aslında Operasyon Afrin’e Boğazı Kesiliyor ! ” İdlib Operasyonu Ayrıntıları”

Aslında Operasyon Afrin’e harita üzerinden inceleyeceğiz.Türkiye İdlib Operasyonu ve sonrası muhtemel senaryoları !

Aslında Operasyon Afrin’e Boğazı Kesiliyor ! İdlib Operasyonu Detayları

Aşşağıdaki vereceğim linkten suriyedeki tüm olayları canlı şekilde takip edebilirsiniz.

http://syria.liveuamap.com/tr/2017/7-october-folklore-ceremony-in-alrai-town-marking-the-opening

Haritada en dikkat çekici nokta ise 2 yeşilin kavuşma koridoru ; Özgür Suriye Ordusu Kuvvetleri

En yukardaki resme bakarsanız bu koridoruda oluşturdukdan sonra 4 yandan çembere alıyoruz.4 Yandan çembere alınsada amerikanın boş durmayıp havadan destek sağlıyacağı bir gerçek ancak bu koridoruda oluşturmamız durumunda hava limanınıda ele geçirmiş olacağız.

Operasyon Afrin’e: Yoluna Taş Koyduk Amerika !

Evet amerikanın sözde kürt oluşturmak istediği kürt koridoru sarı kutu alan,hatayıda içeri alacak şekilde ilerlemek isteyen  amerika şimdiye kadar başarılı şekilde operasyonunu sürdürdü.Ancak Fırat harekatıyla bölünen koridor artık tamamen bir hayal olacaktır.

Operasyona Rusya nasıl izin verdi ? Ve neden destek çıkıyor ?

Bunun için yeterince araştırma yaptığım söylenemez ama aklıma iki fikir geliyor.

  1. Lazkiyeyi koruma altına almak çünkü son günlerde intihar saldırıları bombalı eylemler oldukça artmaya başladı.Çatışmasız bölge sağlayarak hem karadan hem havadan tamamen kontrol sağlanabilir.
  2. YPG Kontrolden çıktı , kurulduğundan bu yana rus generallerden dahi eğitim alabilen ypg son döneminde iyice amerikan politikalarına esir olmuş durumda, rusya suriyede 2 kuvvete sarılıyordu biri esad rejimi 2.si ypgydi.Ypg amerikanın elinde olduğu halde mutlak düşman işide karşı kullanılıyordu.Bu rejim açısından önemliydi.Ancak işlerin planlandığı gibi gitmediği tabiri caiz olmasada iyice amerika tarafından boka sardığı ortadadır.

Bu Operasyon Sınır Güvenliğini Uzunca Bir Süre Daha Rahatlatıcaktır.Buda Mutlak Meselemize Odaklanmamızı Sağlıyacak.MUSUL-KERKÜK

Barzaninin iyi bildiği birşey vardı Türkiye’nin dış siyasette tek odak noktası kendisi değildi.Ancak sınır güvenliğini rahatlatan bir Türkiye Kerkük ve Musul’a askeri operasyon seçeneğini sınır devletlerle siyasi zemini oluşturdukdan sonra gerçekleştirebilir.

Anasayfa

 

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: