[ad_1]

Apple’ın vaat ettiği Siri kaydı seçme özelliği, tarafından görüldüğü gibi yaklaşan iOS 13.2 güncellemesi için en son beta sürümüyle çıkmaya başladı. TechCrunchMüşterilerin, Siri'yi iyileştirmek için Apple'a isteklerin ses kaydını vermek isteyip istemediklerine karar vermelerine izin vermek.

Yeni özellik, Apple'ın (Google, Amazon, Facebook ve Microsoft gibi) Siri konuşmalarının kayıtlarını dinlemek ve not almak için üçüncü taraf müteahhitleri kullanarak yakalandığı Sirius kayıtları üzerindeki skandalın ardından geldi. Sorun Apple'ın resmen Apple'ın kendisinde bile resmi olarak çalışmayan daha az rastgele müteahhit dinleyen herhangi bir gerçek insan olduğunu açıklamamasıydı.

Buna karşılık Apple bir özür diledi ve programı askıya aldı. Ayrıca, Siri kayıtları varsayılan olarak tutulmayacak şekilde politikalarını değiştirdi ve Siri'yi iyileştirmeye yardımcı olmak için kayıtlarını özellikle Apple'a vermek isteyen kullanıcılar için yeni bir tercih programı geliştirdi. En son iOS 13.2 beta sürümüyle kullanıma sunulan yeni program.

Ek olarak, Apple müteahhitleri değil, yalnızca Apple çalışanlarının ses kliplerini inceleyeceğini, ancak müteahhitlerin ve çalışanların Siri'den yalnızca metin tabanlı bilgisayar tarafından üretilen transkriptleri inceleyebileceğini vaat ediyor.

Ayrıca, Apple kullanıcıların geçmiş Siri isteklerinden gelen tüm verileri manuel olarak silmelerini sağlayabilecekleri yeni bir “Siri'yi ve Dikte Geçmişini Sil” tetikleyicisi ekliyor. Bir Siri isteğinden sonraki 24 saat içinde silinen veriler, bu kullanıcılara belirli isteklerin duyulmasını önleme seçeneği sunarak, tercih edilen kullanıcılar için derecelendirme programına dahil edilmez.

İOS 13.2 hala beta sürümünde, bu özelliklerin daha sonra yayınlanmasına kadar ertelenmesi olasıdır, ancak ani bir gecikme olması dışında, yeni Siri tercih özelliği herkesin kullanımına sunulmadan kısa bir süre önce olacak gibi görünüyor iOS kullanıcıları.

[ad_2]
Haberin Kaynak Linki

Bir Cevap Yazın

Menü
%d blogcu bunu beğendi: