[ad_1]

AMD kısa sürede icra ettiği açıklamada, firmanın tatiller için senelik büyük şoför sürümünün bir parçası olarak Aralık ayında yeni şoför özelliklerinin bir bolluğunu getireceğini beyan etti. Bu, sanayi uzmanlarının teknoloji alanındaki birtakım ilgi çekici konuşmaları ile birleştirildiğinde, AMD'nin aslen bu Aralık ayında Radeon Navi monitör kartlarına DirectX Ray Tracing desteği getirdiğine dair söylentileri artırdı.

Ray İzleme Kodu AMD Sürücülerinde Tespit Edildi, Aralık Ayına Yönelik Tam Yardımcı

Resmi olarak, AMD'nin Navi yazılımı yazılımda ışın izlemeyi destekliyor sadece ışın seyretme hızlandırma için yerleşik hususi donanıma haiz değil. Aynı zamanda, hususi donanım ışın izlemesini hızlandırmaya destek olsa da, Microsoft'un DirectX Ray İzleme hususi durumunu desteklemek için bir gereklilik değildir.

İlgili AMD Radeon RX 5700 / XT AIB Kartları ve Güzel Paketleme Resimde

Firma, Radeon RX 5000 serisi grafik kartlarına ışın seyretme desteği taktim etmek için büyük Aralık şoför sürümünü hedeflediğini iddia ediyor. Aslen, ışın seyretme kodu aslına bakarsanız Microsoft'un kısa sürede yayımlanan Gears 5'i için firmanın grafik sürücülerinde görüldü.

Şoför tarafında ışın izlemesi için temel kurmak, firmanın önümüzdeki yıl gelecek olan yeni nesil RDNA grafik mimarisinin yanı sıra piyasaya sürülmesi beklenen tam teşekküllü donanım desteğinin temelini oluşturacaktı.

Hem Microsoft bununla birlikte Sony'nin yeni nesil XBOX Scarlett ve Playstation 5 konsollarının aslen ray seyretme donanımı hızlandırması olan net nesil RDNA grafik motorlarına haiz olacağını doğruladığını duyduk. Her iki yeni nesil konsolun da 2020 dinlence sezonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Işın İzlemesi, Olması Ihtiyaç duyulan Bir Hile mi?

Şüphesiz ışın seyretme, oyunların daha güzel görünmesini sağlar, yukarıdaki videoda kendinize hakim olur ve NVIDIA, Turing ailesindeki RTX 2000 serisi monitör kartlarını Ray Tracing ile tanıştığı ve oyun camiasının münakaşa ve tartışmalarla dolu bulunduğunu söylemiş oldu. çevresinde. Bilhassa hususiyet için ciddi performans maliyeti ile alakalı. Şu anda, hususiyet aslen başlangıç ​​aşamasında olduğu için, bir PC oyuncusu olarak, oyun rollendirirken ışın izlemeyi deneyim etmek için birçok büyük engelin üstesinden gelmeniz gerekiyor.

İlgili AMD Radeon RX 5950, 5900, 5850 ve 5800 Monitör Kartları

ilk olarak, özelliği destekleyen bir grafik kartına ihtiyacınız olacak, sadece bu tam olarak kafi değil. GeForce RTX 2060 şeklinde birtakım grafik kartlarının aslen ışın seyretme için donanımsal ivmelenmesine karşın, kartın özelliği keyifli kare hızında ve grafik ayarlarında çalıştırmak için yeterince kuvvetli olup olmadığı tartışmalıdır. Sonuçta, kim ayarları açmak ve bir tek bir grafik hususi durumunu açmak için kullandıklarından daha düşük çözünürlükte ve daha düşük kare hızlarında oynamak istiyor.

Mutlaka çok önemli bir performans olan performans barajını aştığınızda, bir tek bir avuç oyunun baştan başlayabilmesi hususi durumunu desteklediği hakikatı olan bir sonraki engelle yüz yüze gelirsiniz. Oyun geliştirme oldukca kaynak yoğundur ve oyun stüdyolarının oyunların özelliklerine ya da özelliklerine odaklanmaları, oyuncuların büyük çoğunluğunun PC oyun camiasının bir tek minik bir kırığının haiz olduğu bir hususiyet yerine dikkatini çekeceğini düşünür. erişim.

Elbet bu, ışın izlemenin hala başlangıç ​​aşamasında olması ve hem donanım bununla birlikte yazılımın ışın izlemesini iyileştirmesi sebebiyle daha yaygın hale gelmek zorunda kalması ile ilişkilidir. Bunun tam olarak ne kadar süreceği münakaşa için hazır. Aynı zamanda, yeni nesil konsollar, ışın izlemeye ana akım içerisine ciddi bir itme vermek için bağlanmıştır. Ayrıca, bizlere ne düşündüğünü söyle?

Ray Tracing ile alakalı ne düşünüyorsun?

Bu yayında belirtilen mamüller

RTX 2060

RTX 2060
349,99 USD

Yukarıdaki bağlantılar bağlı müessese linkleridir. Bir Amazon Associate olarak, Wccftech.com kalifiye alışverişlerden kazanabilir.Taktim etmek

[ad_2]
Haberin Kaynak Linki

Bir Cevap Yazın

Menü