• Ana Sayfa
  • Donanım
  • AMD, 15 Döşemeli Kuvvetli Bir Milan İşlem Varyantı Üstünde Çalışıyor #donanimhaber

AMD, 15 Döşemeli Kuvvetli Bir Milan İşlem Varyantı Üstünde Çalışıyor #donanimhaber

 AMD, 15 Döşemeli Kuvvetli Bir Milan İşlem Varyantı Üstünde Çalışıyor
 #donanimhaber
Okunuyor AMD, 15 Döşemeli Kuvvetli Bir Milan İşlem Varyantı Üstünde Çalışıyor #donanimhaber

AMD'nin fazlaca ilgi çekici bir şey üstünde çalmış olduğu anlaşılıyor. Mevzuyla aşina olan kaynaklara nazaran, etken olarak AMD Milan için 15 karo tasarımı üstünde çalışıyorlar. Bu fayanslardan 1'inin bir IO kalıbı olması gerektiği düşünüldüğünde, bu, Roma'nın 8'e nazaran 14 kalıp / fayanstan oluşan minimum bir Milan varyantı olacağı demektir. Konuştum ve ekleyebileceğim şeyler coşku verici hale geliyor, bundan dolayı bu 14 kutunun bazıları HBM hafızasına bağlı.

AMD’nin kuvvetli Milan CPU varyantı, Roma’nın 9’u ile karşılaştırıldığında 15’te

Şimdi, vaka şu ki, 8 kanallı DDR4 yalnızca 10 CPU ölümü (80 CPU çekirdeği) maksimuma en müsait biçimde işlemek için kafi bant genişliğine haiz. Bunun anlamı, ya 8-kalıp tasarımına (64 CPU çekirdeği) yahut CPU tarafına bakıldığında 10-kalıp tasarımına bakıyorsunuz anlama gelir. IO'yu bir kenara bırakmak, hesaba katılmamış 6 ya da 4 fayans bırakır ve bunlar muhtemelen HBM olarak sonlanır. HBM mühim bir hızlanma sağlayabilir sadece bu, bu muayyen varyantın bir aracı kullanacağı demektir. Uzun lafın kısası, AMD bu değişkeni DDR5'e kadar geciktirmeyi seçmediği sürece 8 + 6 + 1 yapılandırma (CPU + HBM + IO) ya da 10 + 4 + 1 yapılandırma (CPU + HBM + IO) arıyorsanız ).

İlgili Intel Nihayet AMD'ye Kaybetmiş olduğu Pazar Payını Kabul Etti, Daha Agresif Olma Lafı Verdi

Yerleşik HBM yerleşik aracılı bir tasavvur, DDR kanalının bir darboğaz benzer biçimde davranabileceği geleneksel DDR tabanlı bellekten fazlaca daha süratli erişim ve iktibas süreleri sunabilir. Ara irtibat, IO ve aracı, CPU çekirdeği ve HBM belleği arasındaki tek tıkanıklığı (artıklıktan dolayı), bu kurulumun daha süratli sonuçlanacağını düşünürsek, bu vaziyet belleğe fazlaca fazla dayanan uygulamalar için birtakım mühim hızlandırmalarla neticelenecektir. şu anda haiz olduğumuzdan daha çok hafıza standardı (RAM).

Önceki sızıntıların AMD Milan’a 8 + 1 tasarıma haiz bulunduğunu belirtti. Bunu iyi mi yorumladığınıza bağlı olarak, Milan'ın aslına bakarsak iki çeşidi olduğu anlamına gelebilir: egzotik bir ve düzgüsel bir bilgisayarlı. Ek olarak, AMD'nin HBM ile entegre bir tasarımla gittiğini düşündüğümüz birincil nedenin, DDR5'in potansiyel olarak çözebileceği bir şey olan DDR4'ün sınırlılıkları olduğuna dikkat çekmekte yarar var. Buraya eklemek için fazla bir şey yok, bundan dolayı bu oldukca kısa bir makale olacak.

AMD'nin 15 döşemeli Milan çeşidi ile alakalı ne düşünüyorsunuz?Gönder


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.