AdsenseGoogleYazılım

ADSENSE Reklam Birimleri ve Örnekleri || Kazancınızı Maksimuma Yükseltin !

ADSENSE Reklam Birimleri ve örneklerini Esnek reklamlar , yazı içi reklamlar , eşleşen içerikler , site içi arama, feed Bunların kullanımı sitede görünümü ve kazançları hakkında kısa bir makale.ADSENSE Reklam Birimleri ve Örnekleri || Nasıl Eklenir || Nasıl Görünür ||

ADSENSE Reklam Birimleri ve Örnekleri

Öncelik Hesabımızdan Yeni Reklam Oluşturma Birimine Girelim.

Reklamlarım >İçerik> Reklam Birimleri > Yeni Reklam Birimi >Metin ve Görüntülü Reklamlar

 

Şimdi Reklam oluşturma Penceremiz geliyor.

 

1.Adım İsmini belirleme

2.Adım boyutu esnek yapmanızı tavsiye ederim.Mobilde farklı inç ekranlarda açıldığı için websiteniz maksimum verimlilikte temayı bozmadan kazanç sağlamanıza olanak sağlar.

3. Olarakda metin ve görüntülü diyoruz.

Oluşan Reklam Kodumzu Sitemize Yapıştırıyoruz.

Örnek :

[ads1]
Reklamlarım >İçerik> Reklam Birimleri > Yeni Reklam Birimi >Yazı İçi Reklamlar

Ben bu tür reklamların daha dinamik ve gelir getirme potansiyelinin daha fazla olduğu düşünüyorum.Yazı içi Reklamlara tıkladığım zaman şu şekil bir alan geliyor

Burdan Kaydet ve kodu al diyorum gerekli düzenlemeleri yaptıkdan sonra altta göreceğiniz gibi tıklama isteği daha fazla duyurun , daha etkileşimli anca dezavantajı responsive tam olarak olabildiğini düşünmüyorum.Mobilden girenler için bu reklam türü sıkıntı olabiliyor taşmalar olabiliyor.

ÖRNEKReklamlarım >İçerik> Reklam Birimleri > Yeni Reklam Birimi >Eşleşen İçerik

Bu sitenizdeki makaleleri menü olarak ufak ufak sunarak onlara tıklamalarını sağlamayı amaçlıyor.Tabiki bu makalelerin arasında sizin olmayan bi kaç reklamıda koyuyor.ÖRNEK verecek olursam.

ÖRNEKReklamlarım > Reklam Birimleri > Yeni Reklam Birimi >Eşleşen İçerik

Feed içi reklam kodunun yerleştirileceği alan

Feed içi reklam kodunuzu, feed içeriğinin ortasına ya da feed’in başladığı veya bittiği yere yerleştirin. Bu işlemi doğrudan feed’inizin HTML kodunu düzenleyerek yapabileceğiniz gibi, İçerik Yönetimi Sistemi (CMS) kullanıyorsanız kodu sizin yerinize yerleştirecek bir eklentiyi de kullanabilirsiniz.

Feed içi reklam kurulumu aşağıdaki gibi görünebilir:

 

İçerik bloğu 1:

 

İçerik bloğu 2:

 

Yerel Feed içi reklam:

Reklamlarım >İçerik>Otomatik Reklamlar

Bu otomatiken sayfanızda kullanıcıların genel odaklandıkları yerlere ads ekliyor.Verimli olduğunu düşünen temaya uymadını düşünenler var ben kullanıyorum.Örnek olarak sağ tarafta genelde arama çubunun altında çıkıyor .

Reklamlarım >ARAMA

Buda arama başına cüzzide olsa kazanç sağlıyor sitemin sağ üst köşesinde site içi temanın getirdiği arama paneli var.Bunun dışında Slider altında sağ tarafta bir tane daha var .Bu google adsenseden site içi arama yapıldında bana kazanç sağlıyor.Sizde bu reklam birimlerini verimli kullanarak kazancınızı maksimuma çıkarabilirsiniz.

Diğer yazılım makalelerimiz için

Facebook Grubumuz İçin Tıklayın

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: