Adım adım Bilgisayar Programlama Öğreniyoruz !

 Adım adım Bilgisayar Programlama Öğreniyoruz !
Okunuyor Adım adım Bilgisayar Programlama Öğreniyoruz !

Bilgisayar Programlama çok eğlenceli ve olağanüstü derecede faydalıdır. Yaratıcı olmanızı sağlar ve aynı zamanda sizin için çok çeşitli yeni kariyer olanakları sunar. Nasıl programlanacağını öğrenmek istiyorsanız, nereye gideceğinizi ve neleri öğreneceğiniz hakkında bir açıklama için aşağıdaki öğreticiyi okuyun.

Hızlı özet

1. Programlama dillerini Araştırın.
2. Bir dil seçin.
3. Kursuna,okuluna kayıt olun, çevrimiçi kurs veya kodlama eğitimlerinden faydalanın.
4. Ücretsiz çevrimiçi araçları kullanın.(Programlama öğreten araçlar mevcut örnek acikakademi.com)
5. Dil ile ilgili bir kitap okuyun.(genelde video izlemek daha faydalıdır)
6. Programlar için fikirler geliştirin.(hayalinizde pokemon oyunu yapmak mı var ? Deneyin)
7. Yeni şeyler denemeye devam edin.

 1 Dil Seçimi

Image titled Start Learning Computer Programming Step 1

1 Bir programlama dili seçin. Bilgisayar programlama, esas olarak bilgisayarın izlediği yazılı yönergelerdir (ikili kodlama olarak da bilinir). Bu talimatlar birkaç farklı “dilde” yazılabilir ya da talimatları ve metni düzenlemenin farklı yolları olabilir. Farklı diller, farklı program türleri oluşturmak için kullanılmaya eğilimlidir, ancak, yapmak istediğiniz şeyle alakalı olduğunu düşündüğünüz bir dil seçin. Bir dilin ihtiyaçlarınıza uygun olmadığına karar verirseniz, her zaman yeni bir dile geçebilirsiniz.

[ads1]

Image titled Start Learning Computer Programming Step 2

2 C, C ++, C # ve ilgili dilleri düşünün. Bu diller ağırlıklı olarak oyun gibi bağımsız bilgisayar uygulamaları oluşturmak için kullanılır. C ve C ++, yeni başlayanlar için öğrenmek için zor dillerdir, ancak imkansız değildir. Onları öğrenmek, sadece programlama yapmakla kalmayıp (programlama dillerinin çoğunun bazı kavramları ya da C ve C ++ ‘dan aldığı) derinlemesine anlaşılmasını sağlayacak, aynı zamanda bir bilgisayarın nasıl çalıştığını da anlayacaktır. Popüler ve yaygın olarak kullanılıyorlar, ancak Java’ya çok benzeyen C #, çok daha yaygınlaşmaya başlıyor.

Image titled Start Learning Computer Programming Step 3

3 Java veya JavaScript’i düşünün. Bunlar, web eklentileri (JavaScript) veya mobil uygulamalar (Java) üzerinde çalışmak istiyorsanız öğrenmek için iyi dillerdir. Şu anda bu diller çok fazla talep görüyor, bu yüzden bilmeleri kolay. Java ve JavaScript’in isimlerdeki benzerliğe rağmen tamamen farklı diller olduğunu unutmayın.

Image titled Start Learning Computer Programming Step 4

4 Python’u dene. Python, çeşitli platformlarda yaygın olarak kullanılan çok yönlü bir dildir. Son derece güçlü olmasına rağmen, yeni başlayanların alması kolay bir dildir, bu yüzden bir deneyin! (ben bunu öneriyorum)

[ads1]

Image titled Start Learning Computer Programming Step 5

5 PHP’yi düşün. PHP, PHP: Hypertext Processor’u temsil eder. Bu bir web programlama dili ve zayıf yazım ve popülerlik nedeniyle öğrenmesi nispeten kolay (popülerlik, dil üzerinde birkaç yararlı öğretici olacak anlamına gelir). Sunucu tarafı programlama için harika bir dildir.

Image titled Start Learning Computer Programming Step 6

6 Kendinizi bu dillerle sınırlamayın! Değişik kullanımlara sahip tonlarca Bilgisayar programlama dili vardır. Programcı olarak çalışmak istiyorsanız, kesinlikle birden fazla bilmeniz gerekecek, böylece olabildiğince fazla bilgi edinin.
En iyi bahsiniz, almak istediğiniz iş türlerine bakmak ve istedikleri ortak dilleri aramaktır.

BÖLÜM 2 Dili Öğrenmek

Image titled Start Learning Computer Programming Step 7

Okula gitmeyi düşün. Bir programcıyı işe alan çoğu şirket, gittiğiniz kolejden veya notlarınızdan daha fazla becerilerinizi önemsese de, kolej derecesinin gösterilmesine yardımcı olur. Öğretmenlerinizden (ve belki de arkadaşlarınıza) uzman rehberliği alırken, kendinize öğreteceğinizden daha verimli öğreneceksiniz.
Bu alanda derece yapanlara genellikle burs ve hibeler vardır.

[ads1]

Image titled Start Learning Computer Programming Step 8

Udemy , coursera , youtube vb onlarca video izleme ve eğitim siteleri mevcuttur.Bunların bazıları öğrendiğiniz dil ile ilgili online sertifikalarda vermektedir.Bunlardan sonuna kadar faydalanmayıda ihmal etmeyin.

Image titled Start Learning Computer Programming Step 9

3 Çevrimiçi araçları kullanmayı deneyin. Bilgisayar Programlama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın Üniversite Konsorsiyumu veya Mozilla’nın Geliştirici Ağı gibi ücretsiz hizmetleri kullanın. Bu şirketler, platformlarının gelişmesine yardımcı olmak için daha fazla geliştiricinin olmasını istiyor ve kaynakları web’deki en iyi kaynaklardan biri olabilir.

Image titled Start Learning Computer Programming Step 10

4 Çevrimiçi eğiticilerden faydalanmayı öğrenin. Web siteleri ile size bireysel temelleri ve birkaç hileyi öğretecekleri bir sürü programcı var. Bunları öğrenmek için öğrenmek istediğiniz dilde öğreticilere göz atın.
Kodlamayı öğrenmek için birçok ücretsiz çevrimiçi sınıf mevcuttur. Khan Academy, kolay öğreticiler ve videolar ile bilgisayar kodlamasını öğretir. Kod Akademisi, adım adım öğreticilerle öğrenebileceğiniz bir başka ücretsiz sitedir.

[ads1]

Image titled Start Learning Computer Programming Step 11

5 Eğer yapabilirsen gençleş. Çocukları Bilgisayar programlama yı öğretmek için tasarlanmış birkaç program vardır. MIT Scratch gibi programlar çok yardımcıdır ve ne kadar gençseniz, o kadar kolay (herhangi bir dil gibi) alınacaktır.

Kendini Eğitmek

Image titled Start Learning Computer Programming Step 12

1 İyi bir kitapla veya Bilgisayar  programlama ile ilgili öğretici kaynakla başlayın. Öğrenmek istediğiniz Bilgisayar programlama dili hakkında iyi ve güncel bir kitap alın. Amazon veya benzeri sitelerle ilgili incelemeler genellikle yardımcı kitapların yararsız olanlarından ayırt edilmenize yardımcı olur.

[ads1]

Image titled Start Learning Computer Programming Step 17

Programlamaya ve yeni şeyler denemeye devam edin! İyi bir programcı olmak için, en azından değişen teknolojiye ayak uydurmanız gerekir. Bu sürekli bir öğrenme sürecidir ve her zaman yeni diller, yeni paradigmalar ve en önemlisi yeni şeyler öğrenmelisiniz!

 

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?

kaynak:wikihow

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.