Visual StudioYazılım

En Basit Haliyle 5 Adımda Visual Studio 2017 Setup Oluşturma Resimli Anlatım

Selamun aleyküm arkadaş kısa ve en basit haliyle 5 adımda nasıl projenizi Visual Studio 2017 Setup haline getirebileceğinizi anlatacağım.

ADIM 1 : 

Projemizi setup yapmamız için Microsoft Visual Studio 2017 Installer Projects programına ihtiyaç duymaktayız. Bunu Microsoftun marketinden bedavaya indiriceğiz.

İndirme Linki  Microsoft Visual Studio 2017 Installer Projects

İndir

Hata alanlar için kendi uploadım

İndir 2 [ads1]
Microsoft Visual Studio 2017 Setup Yapımı Adım 1

 

Adım 2 : 

İndirdiğimiz dosyayı doğal olarak kurmamız gerekiyor , şuna dikkat kurulumu yaparken visual studio 2017 kapalı olması gerekir .

Microsoft Visual Studio 2017 Setup Yapımı Adım 2

Adım 3 :  

Şimdi Setup yapmak istediğimiz projenin içine giriyoruz.

 File – ADD- New Project   Diyoruz

 

Microsoft Visual Studio 2017 Setup Yapımı Adım 3

Adım 4 :

Ekleme ekranında aşşağıdaki resimdeki dosyayı seçiyoruz yani ;

 Other Project Types ~Visual Studio Insteller ~ Setup Wizard  [ads1]
Microsoft Visual Studio 2017 Setup Yapımı Adım 4

 

Gelen Pencerede hiçbirşeye dokunmadan İLERİ İLERİ İLERİ (NEXT) diyip tamam diyoruz.

Adım 5 :

Tüm herşeye next dedikden sonra aşşağıdaki ekran açılacak bu ekrandanda şu yolu kullanarak setup dosyasını hazır hale getireceğiz.

 Build ~Setup1 

Ben setup projesine başka isim vermedim sizde ismi farklı olabilir .

 

Microsoft Visual Studio 2017 Setup Yapımı Adım 5

 

Ve Setup Dosyamız Hazır..Setup dosyamız Proje dosyasının içerisindedir.

Setup dosyamız

Arkadaşlar bu en basit anlamıyla setup yapma şeklidir.Daha detaylı setup dosyası hazırlayabilirsiniz. O hiçbirşeyi takmadığımız ileri ileri dediğimiz bölümde eğer veritabanımız xml dosyamız vs varsa seçmemiz gerekenler var.Yada setup yaptık masaüstüne kısayol gelmesini istiyoruz bunun için ayarlamamız gereken ayarlar var.Yada setup dosyasındaki yazıların ingilizce değil türkçe olmasını istiyoruz , o sözleşmeleri filan kendi yazdımız yazılar olsun istiyoruz bunların dahi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz.Biz burda En basit haliyle Setup yapmayı göstermiş bulunmaktayız.

[ads1]

Yazılım hakkın diğer derslerimiz için websitemizin yazılım kategorisini ziyaret ediniz .

http://ramazanakbuz.com/category/soft/

 

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. visual studio 2017 de installer bileşenini indirdim. fakat diğer projeler kısmında gözükmüyor. uzantılar ve eklentiler kısmında devre dışı gözüküyor. aktifleştirdiğim halde yine çıkmıyor. VS 2017 yi yönetici olarak açıp aktifleştiriyorum yine çıkmıyor. VS 2017 yiyi kapatıp açtığımda yine uzantılar ve eklentiler de pasif durumda duruyor. ne yaptımsa çözemedim. bunun için bir fikri olan varmı

  2. Geri bildirim: En Basit Haliyle 5 Adımda Visual Studio 2017 Setup Oluşturma Resimli Anlatım | hOLOlu

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: