4K HDR Ev Sineması Deneyiminde Son Nokta #donanimhaber

 4K HDR Ev Sineması Deneyiminde Son Nokta
 #donanimhaber
Okunuyor 4K HDR Ev Sineması Deneyiminde Son Nokta #donanimhaber

ÜRÜN BİLGİSİ

BenQ HT3550 4K HDR Projektör

2019

tip 4K HDR DLP Projektör

Fiyat 1499 $

BenQ bizlere yepyeni HT3550 (AB'deki W2700 olarak da bilinir) 4K HDR projektörü incelemeye göndermeye karar verdiğinde, selefi HT2550'den daha çok büyüme beklemiyorduk. Sonrasında HT3550'nin bir tek daha kuvvetli bir atış oranına haiz olmadığını, aynı fiyat noktasında dinamik bir iris içerdiğini ve ellerimizi almak için bekleyemediğimizi öğrendik. Birkaç ay ileri süratli testler ve ondan sonra pek oldukca kontrol kararı daha çok yanılmadığımızı ayrım ettik – HT3550 selefine benzemiyor. Ana alıcı için en iyi ev sineması projektörü ve BenQ'dan gelen bu inanılmaz ürünü incelememiz.

BenQ HT3550: Giriş

Tipik Wccftech modasında, HT3550'nin kalbindeki teknolojiyle başlamış olalım. Projektör, HT2550 de dahil olmak suretiyle birinci nesil çipleri rahatsız eden fer sınırı sorununu bilhassa çözen ikinci nesil Texas Instruments 0.47 ″ DMD XPR yongası tarafınca destekleniyor. Başlatılmamış için, XPR yongası reel 4k çözünürlük sunabilir (bu değil 4k geliştirilmiş / yükseltilmiş) reel çözme gücü ile. Çip, bunu 1920 x 1080 ızgaraya bir px yansıtarak ve arkasından tam 4k ızgara elde edilinceye kadar 4 kere sağa kaydırarak bunu başarır. Yalnız bu mevzuda ne olursa olsun netleştim, bu reel 4K, 4k destekli bir 1080p mahalli imaj yansıtan 4K gelişmiş projektörlerin aksine.

HT3550 ek olarak bir Dinamik İris içererek birinci nesil projektörler üstünde büyük bir yükseltme sunar. Bu tamamen bütçesiz 4k projektörleri duymadan duyulan bir özelliktir (Sony’nin 4000 Amerika dolarından fazla olan üst seviye teklifleriyle karşılaştırıldığında, bu hakikaten de oldukca bütçedir) ve geleneksel bir irisden daha derin siyahlara izin verir. Bunun haricinde geniş renk gamı ​​desteği, renk tekerleği ayarlaması ile eklenmiş olur (Geniş Renk Gamı etkinken D. Beyaz perde yahut Kullanıcı modunu kullandığınızda Geniş Renk Gamı filtresinin yerine oturduğunu hakikaten duyabilirsiniz). 10 bit renk ve HDR 10'un tam desteği normal olarak bu projektörün bir parçasıdır.

3B desteği bu projektörden çıkarılmadı ve bu aralıktaki birçok 4K projektörün bu standardı düşürdüğünü görmek daima güzel. Bu nedenle, 3B filmleri izleyebilme kabiliyetini elinde tutmak isteyen biriyseniz, bu mevzuda hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Lümen sayısı 2200'den 2000'e düşmüştür, sadece bu, bir odayı doldurmak için hala kafi oranda candels olduğu için, bu mevzuda endişelenmiyoruz.

En son, HT2550’deki bir öteki büyük büyüme, HT3550’nin HT 2050’de aynı atış oranına haiz olması, 150 inçlik bir monitörü 15 metreden daha azca bir müddette doldurabileceği ve aynı. Ve en iyi bölümü? Yeni lens konfigürasyonunda, zoomu hareket ettirmek artık odağı bozmuyor. Bir HT2050 sahibiyseniz, montajın taşınması hikayesinde endişelenmenize gerek kalmamıştır, bir tek bir takas yapın ve bir çekicilik benzer biçimde çalışacaktır.

BenQ HT3550: Unboxing ve ilk bakış

BenQ HT3550 daima olduğu benzer biçimde paketlenmiş olarak geliyor ve dünyanın herhangi bir yerindeki bir yolculukta hayatta kalmalı. Ambalaj içinde ne olduğu basittir ve uzaktan kumanda, projektör, şahsi bir kalibrasyon tutanağı ve bir güç kablosu ihtiva eder.

HT3550, beden içerisinde gömülü kalan yeni tasarlanmış bir lens yapılandırmasına haiz şık metalik bir yüze haizdir. Kapak projektöre takılı olduğu için kaybolmazsınız. Montaj vidaları birazcık ilginç bir halde yerleştirildi sadece sonucunda bir HT2050 için değiştirebildim. Arkadaki IO portu, kuvvetli HDMI portları ve birtakım eski portlar dahil olmak suretiyle oldukca muhtelif linklere haizdir.

Soğanlı HT2550 ve TK800 ile karşılaştırıldığında, bu ne olursa olsun doğru yönde bir adım ve oldukca daha çok prim hissediyor. Metalik yüz altın harflerle basılmış 4K HDR'ye haizdir ve bu, herhangi bir ayarda iyi görünecek bir projektördür.

BenQ HT3550: Imaj kalitesi, geniş renk yelpazesi ve performans

Tamam, bir mevzuda dürüst olacağım. Bu örneği ilk aldığımda, XPR işlemciyle naturel çözünürlüğü rastgele 1080p'ye düşüren ilginç bir mesele yaşadım. BenQ ile temasa geçtim ve bana yazılımı yükseltmemi söylediler. Bellenimi yükselttikten sonrasında, sorunla yeniden karşılaşmamıştım, sadece bir başkasının aynı sorunla yüz yüze kalması niteliğinde bunu buraya koyacağımı düşündüm.

HT3550 deneyimi tek kelimeyle özetlenebilir: göz kamaştırıcı. Projektör hali hazırda kutudan iyi ayarlanmış durumdadır, sadece BenQ mühendisleri etkisiz yahut sıcak bir tabanla karşılaştırıldığında yeşilimsi bir taban tercih ettikleri için daha çok ayar yapılması gerekebilir. Sadece bir kere kalibre edildikten sonrasında bunun 1080p'den daha kıymetli bir yükseltme bulunduğunu görebiliyordum.

BenQ HT3550'nin imaj örnekleri 150 inçlik bir ekrana yansıtıldı.

Geniş renk gamı ​​olmayan modu kalibre edilmiş bir görüntüyle (Parlak modda) kullanıyordum ve her detayı şaşırtıcı netlikte görebiliyordum. Ekrana yeterince yakınız var ise, bu projektör görünür renk sapmasına haizdir, sadece herhangi bir görüş mesafesinden dürüst görünmez. Siyah ve beyaz yüksek kontrastlı alanlarda (sıklıkla beyaz bir arka plandaki metni) herhangi bir moru ayırt etmeden ilkin ekrana doğru yürümek ve iki ayağa yaklaşmak zorunda kaldım. Bu bir mesele değildir ve bu endişeyi bu projektöre karşı birincil argüman olarak dile getiren herhangi biri açıkça denememiştir.

Bu projektörü geniş renk gamı ​​modu olmadan çalıştırmayı tercih ettiğimi farkına varmış olabilirsiniz. Bunun sebebi, BenQ HT3550'de bulunan WCG modunun muhteşem bulunmasına ve renk derinliğinde ciddi bir ayrım yaratmasına karşın, bunu görüntünün parlaklığı ve parlaklığı pahasına yapmasıdır. Şimdi değişik insanoğlu bu mevzuda değişik hissedebilirler – bazıları parlaklığın üstündeki daha geniş renk derinliğini tercih edebilir ve bu ne olursa olsun subjektif bir karardır, bundan dolayı burada farklılıkları göstereceğim.

Soldaki resimde, geniş renk gamı ​​açıkken, renk derinliği büyük seviyede artar. Dağlardaki turuncu renk tonu daha ilkin görünmüyordu ve kayanın oldukca ince bir tonuydu. Benzer biçimde, şimdi daha ilkin oldukca hafifçe şişen bulutlar da daha çok renk bilgisine haiz. Hem de, lümenlerde bir ayrım vardır ve aşağıdaki fotoğraf farkı daha iyi gösterebilmelidir:

Burada görebileceğiniz benzer biçimde, parlaklık kabaca% 20 oranında düşer. Bunun BenQ’lerin yanlışı olmadığını belirtmekte yarar var. Aynı lamba üstüne daha kuvvetli bir renk filtresi ilave edilerek ve renk bilgisini arttırırken parlaklığı azaltan (fizik sebebiyle) geniş renk derinliği elde edilir. İster geniş renk gamını isterse düşük renk gamı ​​ile parlaklığı tercih edin, tamamen kullanıcıya bağlıdır ve projektör% 100 Rec olarak kabul edilir. Aslına bakarsanız her iki modda da 709, beklediğiniz kadar zor bir karar olmayabilir.

BenQ HT3550'nin netliği de oldukca etkisi altına alan (müsait biçimde odaklanıldığında! Ve Allah'nın sevgisi için, otomatik kilit taşı işlevini kullanmayın) ve 4k'daki YouTube videoları takip etmek için mutlak bir işlem. Naturel 4k çözünürlükle uğraştığınızı düşünürseniz, bu tarz şeyleri kolayca aktarabilmek için minimum 20 Mbps hızında bir web bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Burada anlatmak istediğim gülünç (en azından benim) bir uyarma, dahili hoparlörlerini tam seste kullanıyorsanız, projektörün XPR'yi muntazam halde çalıştıramamasıdır. XPR, projektörün içerisindeki minik aynaları oldukca süratli ve tam ses seviyesinde kaydırarak çalışır, hoparlörden gelen vibrasyon, frekans yeterince düşük olduğunda (bas) görüntünün bulanıklaşmasına yol açan hesaplamaları bozar. Bu projektörü alan herhangi birinin, dahili hoparlörleri kullanımı olası olmadığını ve hemen hemen ne olursa olsun hususi bir ses çözümünün olacağı göz önüne alındığında, bu benim kitabımda ne olursa olsun bir mahkum değildir.

WCG & Bright modunda, karanlık odada 150 inç ekrana yansıtılan görüntünün parlaklığı 300 lümen, WCG modunda D.Cinema 210 lümen idi. Buna ödenek, eski HT2050 1080p'de yalnızca 225 lümen çekebiliyordu. Bu aslen bir tek daha net ve detaylı bir imaj elde etmekle kalmayıp bununla beraber daha parlak olanı elde etmenizi sağlar. Kaynaktan gün ışığı modda ölçülen lümen 2050 idi – bu aslen 2000 değerinden yüksek!

Netice

Bu kuvvetli minik projektörden yeterince methiye söyleyemem benzer biçimde geliyor. Dinamik İris, daha büyük atış payı, durağan(durgun) fer sınırı, kalibre edilmiş yapınak tutanağı ve daha parlak bir imaj dahil olmak suretiyle, selefine aynı maliyette tonlarca iyileştirme sunuyor. Bunu perspektife sokmak için, Dinamik İris çoğu zaman projektörlerden 3999 doların üstünde bir dayanak noktası haline gelen bir özelliktir. Netice olarak, BenQ hala 3D desteği sunarken rakiplerinin bir çok 1499 dolarlık teklifinden kaldı.

1499 $ 'lık bir projektör için piyasadaysanız, bunu size sınıfın en iyisi 4K HDR projektör olarak önerme yetkim yok. Ek olarak Editörümüzün Seçim Ödülünü kazanmıştır.

9.3

BenQ HT3550, firma tarafınca işletilen mutlak bir ev. Ne olursa olsun olağanüstü imaj kalitesi, dinamik iris ve geniş renk gamına geçme esnekliği (parlaklık pahasına) yardımıyla, bu ağırlık sınıfındaki bu en iyi ev sineması projektörü oldukca büyük bir farkla kolayca elde edilebilir. 1500 dolarlık bir bütçeniz var ise ve bir projektör için piyasadaysanız, bundan hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

performans9.7

kıymet9.5

Tasavvur ve Güzel duyu8.5

Özellikler9.5

Artıları

 • Reel 4k çözünürlük desteği.
 • Üstün kıymet (benzer özelliklere haiz 4k projektörlerin 3000 $ ve üzeri maliyetler kolayca karşılanabilir)
 • Dinamik Iris bu ağırlık sınıfında duyulmamış!
 • Kalibre edilmiş imaj, ağırlık sınıfındaki rekabeti kolayca ortadan kaldırır.
 • Yalnız 15 metrede 150 inç ekranla HT2550'den oldukca daha büyük atış payı.
 • Geniş renk gamı ​​(HDR) ve 3D desteği.
 • Kullanıma hazır kalibrasyon, gördüğümüz en iyisidir ve bireysel bir kalibrasyon tutanağı ile beraber gelir.
 • Odak zumdan etkilenmez.
 • Birinci nesil 0.47 "DMD XPR yongalarını saran Fer sınır problemi çözüldü.

Eksileri

 • Kromatik sapma 2-3 feet'ten daha yakın mesafelerde görülebilir.
 • Dahili hoparlörleri XPR ile tam ses karmaşasında kullanmak (bu pazar bölümündeki bir çok kullanıcının hususi bir ses çözümü olacaktır).

Yukarıdaki bağlantılar bağlı kurum linkleridir. Bir Amazon Associate olarak, Wccftech.com kalifiye alışverişlerden kazanabilir.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.