• Ana Sayfa
  • DGS
  • 2018 Dgs Yazılım Mühendisliği Nasıl Kazandım? Kaç net yaptım? Hangi Kaynaktan Çalıştım?

2018 Dgs Yazılım Mühendisliği Nasıl Kazandım? Kaç net yaptım? Hangi Kaynaktan Çalıştım?

 2018 Dgs Yazılım Mühendisliği Nasıl Kazandım? Kaç net yaptım? Hangi Kaynaktan Çalıştım?
Okunuyor 2018 Dgs Yazılım Mühendisliği Nasıl Kazandım? Kaç net yaptım? Hangi Kaynaktan Çalıştım?

2018 Dgs Yazılım Mühendisliği Nasıl Kazandım? Kaç net yaptım? Hangi Kaynaktan Çalıştım? Kazandıkdan sonra süreç nasıl geçti ? Derslerin ağırlığı nasıldı ? Fırat Üniversitesi ve Elazığ hakkında bilgi bu makalede paylaşacağım umarım bu konuda hayal ve hedefi olanlara birazda olsa bilgi sağlarım.

Öncelikle kendimi anlatmak isterim bu sayede kazanıp kazanamayacağınızı mükayese edebilirsiniz.Ben matematiği sıfır olan birisiyim hayatımda matematikten pek iyi not aldığımı hatırlamam.Şuan makaleyi mobilde yazıyorum Yarın pcden güncellediğim de göreceksiniz notlarımı ibret olsun diye paylaşacağım.lise hayatım boyunca iki yıllık üniversite hayatım boyunca FF ama kopyadır , hocaların insanfıdır bir şekilde geçtim.

Geldik dgs ye girdim o sene 19 doğru 1 yanlış baba parası olsa 0 matematik ile Kıbrıs’ta okurdum. Ancak oda yok ee matematik 0 nasıl 19 doğru diyecekseniz antremanlarla matematik 1 bitirdim. Ve çok kitap okurum. İkisi buna yetti.

2017 DGS Sonucum

Ertesi sene yumurta kapıya dayanmış iş yok kız arkadaşım hukuk okuyor ne yapayım ? Hayalim için çalışayım aldım 4-5 kitap aldım en babalardan yazılım Mühendisliği istiyorum mümkünse ikinci öğretim ve Teknoloji Fakültesi (mesleğe yönelik eğitim verdiklerini düşünüp matematik az daha hafif olmasını umdum) son 5 ay çalışacağım, zaman geçti son 4 ay çalışacağım son 3 aya girerken elimde iş vardı freelance olarak Yazılımcı olarak çalışıyordum.2 buçuk ay kala calismaya başladım. Kız arkadaşım soruyor bugün kaç soru çözdün yok gönül istiyor bir sayı vereyim 😀 kitabı açıyorum bakıyorum yapamıyorum kapatıyorum. Sonra kuzene gittim baktım matematiği uçmuş hayırdır dedim temel var üstüne bina dikemiyorum Şenol hocanin sorular yok denemelerde dedi böyle bir site var hayalkurun.com Tamam dedim. Konuları 10 liradan alıyorum dedi iy dedim ver şifreni beraber kullanalim. Dedi knk çok yasal Uyarı veriyor site sıkıntı yaşayabiliriz. Hmm dedim iki tarayıcı açtırdım google ile normal gir dedim profiline girdi operadan da gir dedim girdi opera da vpn aç dedim açtı. Aynı anda hem hollandadan hem Samsun’dan bağlandın. Yarına sıkıntı çıkmazsa atarsın hesap bilgilerini koca Yürekli kuzenim orda verdi zaten.

 

Eve gittim gün boyu ders yok gün Sonu 12 ile gece 3 arasi durdura durdura video izliyorum. Böyle 15 gün devam etti. Sonra Diş Ağrısı başladı sigortam yoktu sıkıntıya düştüm 1 ay ders çalışmadım son 40 45 gün kala başladım tekrar konularda bi yandan da deneme çözüyorum ama nasıl iki şık arasi kaldım cevap anahtari aç bak soru başına 10 dk ayır unuttun formülleri sınav anında kitap aç bak , tasarı 15 mi 12 limi ne öyle şekilde 30 günde bitti problemler konusuna hala gelemedim son 15 gün bir 6 lı Karma aldım birde tasarinin 5 liyi günde deli gibi çalışıyorum (maks 5 saat Daha fazla Matematik kaldiracak bünyem yok) öyle sınav ertelendi az daha Vakit kazandım ama hiç problemler çalışmadım kendime güvenimi ise hiç kaybetmedim soru bankalarımı açtım yine zor geldi denemelerle devam ettim genelde ciddi denemeler 25 orta seviye 35 kolay da 40 yaptım. Sınav geldi çattı gece gram uyuyamamışım.sınava gittim annemle bildiklerimi yazdım, saydim 22 soru olmuş hikaye şu bana en az 29 30 net lazım . Ya hak devam ettim . Ama nasıl stresliyim. Her denemede iskalamadan yaptığım bulmaca tarzı sorulara bu sefer bön bön bakıyorum sonunda anlatim bozukluğu olan sorunun maddelerine bi madde bende ekledim o 4 Çiçek sorusunu da yaptım. Geometri yapamam diye bakmıyordum ki arkada bir katlama sorusu gördüm görevliler görmeden verdikleri Mendili katlayıp açılımına da baktım 35 soru miss kafadan 5 -6 yanlış çıksa ucu ucuna ya yeter ya yetmez. 5 de Türkçe yaptım yarım net zorunluluk vardı . Sonuçlar açıklandi 29 doğru 6 yanlış Mat / 5 doğru 0 yanlış 273 nasip dedim.

İstediğim yer ktü yazılım Mühendisliği geçen yıl 275 ile kapanmış orayı ve Elazığ yazdim ve geri kalan yere puanim tutan tüm Mühendislikleri sonunda ne oldu? Elazığ ikinci öğretim yazılım Mühendisliği . Burdan sonrası bambaşka bir hikaye başka bir makalede devam ederim.

 

Sohbete biraz devam edeyim.Kayıt haftası direk harç ödeme gibi bi problem oldu üzerine kalacak yer arıyorsun.3. sınıf başlattı gözüktü muafiyetler gelince 2. sınıf başlattılar alttanda bi ton ders.Şehir doğu şehri olduğu halde milliyetçilik çok fazla o konuda problem yok ama ölü bir şehir , bunun dışı öğretmen kalitesi çok iyi.Sayısallar tekrardan başıma bela oldu.Şuan 3. sınıfa geçtim umarım sizde başarırsınız ! Sorunuz olursa yoruma yazın cevaplarım.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.