Visual Basic Başlangıç Formu Ayarlama (Startup Form VB)

 Visual Basic Başlangıç Formu Ayarlama (Startup Form VB)
Okunuyor Visual Basic Başlangıç Formu Ayarlama (Startup Form VB)

Selamun Aleyküm arkadaşlar Visual Basic Başlangıç Formu Ayarlama (Startup Form VB) konusunda yardımcı olmak istedim.Öncelikle basit işlemler gerektiyor,altta fotoğraflı şekilde göstereceğim.Bunun öncesi birkaç kelam etmek istiyorum çünkü 250 kelime altı seo açısından olumsuz oluyor, her insan alınteri ve emeğinin değer görmesini ister.C# kullanan insanlar başlangıç formunu programın cs kısmından ufak bir kodla değiştirebiliyor.VB geçiş yapanlar benim gibi yada VB bazlı proje geliştirenler başlangıç formunu en son ayarlayabilir böyle bi durumda yapması gereken çok basit.

Öncelikle googleda vb başlangıç formu ayarlama yazıyor bulamıyoruz.Daha sonra anahar sözcüğü ingilizce yazıyoruz.İlk microsoftun sitesi geliyor.

  1. With a project selected in Solution Explorer, on the Project menu, click Properties.
  2. Click the Application tab.
  3. Select a Startup object from the Startup object or Startup form drop-down list.

Bu şekilde anlatıyor.

ADIMLAR

Adım 1:Solution Explorera gel projene sağ tıkla en altta properties var ona tıkla.

Adım2:Soldaki menüden Application taba gel.

Adım 3:Startup Form kısmının altındaki açılır menüden başlangıç formunu seçiyoruz.

Bu kadar arkadaşlar c#da da aynı şekilde yapabilir.Yani visual studio üzerinden böyle ayarlanıyor diyebiliriz.Hepinize çalışmalarınızda başarılar.

Bu kadar basit arkadaşlar takıldığınız yer olursa yorum olarak yazabilirsiniz en kısa sürede cevap döneceğinden emin olun.

İNGİLİZ ARKADAŞLAR İÇİN MİCROSOFTTAN SAYGILAR

The Enable application framework option specifies whether a project will use the application framework. This setting affects the options available in Startup form/Startup object:

  • If Enable application framework is selected (the default), the option is Startup form, and shows only forms because the application framework only supports startup forms, not objects.
  • If Enable application framework is cleared, this option becomes Startup object and shows forms and classes, or modules with a Sub Main. When you disable the application framework, your application uses a custom Sub Main procedure that you have created, and you must add code in the Sub Main procedure for the form.

    When using a custom Sub Main procedure as the Startup object, code in the application events (StartupShutdownStartupNextInstance, and UnhandledException) is not executed.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.