Teknoloji

Spotify, gözden geçirme özelliğindeki Sarılı yılıyla Apple'ı kendi oyununda yeniyor #teknoloji

Her yıl olduğu gibi, Spotify bugün de “Sarılı” gözden geçirme yılı toplamasıyla kullanıcılarına geçmişlerini hatırlattı. Görünen o ki, herkes en iyi şarkıları ve sanatçılarını geçen yıldan Instagram, Twitter ve diğer sosyal ağlarda paylaşıyor gibi gözüküyor – Apple Music dinleyicileri hariç herkes.

Spotify kullanıcıları yılın en iyi sanatçılarını, en iyi şarkılarını ve 2019 da on yılın sonunu, son 10 yılda en çok tüketilen müziklerini tekrar belirttikleri için tekrar ziyaret edebilirler. Elverişli bir şekilde, genel kullanım, Spotify mobil uygulamasında bir Instagram Hikayesi gibi zaten biçimlendirilmiş ve kullanıcılar özetlerini doğrudan Spotify'daki hikayeleriyle paylaşmak için dokunabilirler. Sarılı özetler, herkesin kendi fotoğrafını paylaştığı göründüğü gibi hafif derecede viral hale geldi. Eşit Twitter anı.

Yaygın konuşma Spotify için büyük bir kazanç ve Apple Music için bir kayıp, özellikle de Spotify ünlü dışlayıcı şirketi kendi oyununda yeniyor. İnsanlar, Sarılmış toplamalarını paylaşmalarını istiyor, ancak Spotify'da ve dinlemede olmadıkları sürece sadece veri üretemezler.

Apple, diğer tüm teknoloji şirketlerinden daha fazla, özel ürün özellikleri oluşturma konusunda teşviki anlıyor. iPhone sahipleri Memoji oluşturabilir ve tartışmalı bir şekilde iMessage'da mavi baloncuklar alabilir. Birisi ne yaparsa yapsın, iOS'a geçmedikçe bu özelliklerin hiçbirine erişemezler. Apple Music'in kendi yıl sonu toparlanma özelliği de var, ancak paylaşım için tasarlanmadı ve olsa bile herkes Apple’ı değil Spotify toplamasını paylaşıyor. İnsanlar farkettiler.

Akış hizmetleri insanları Tidal'daki Jay Z ve Apple Music'teki Frank Ocean gibi münhasırlara abone olmaya teşvik ediyordu. O dönem sona erdi. Bu hafta, Jay Z bile tüm diskografisini Spotify'a açtı. Müzik artık farklı değil, bu yüzden akış platformlarının kendine has özelliklere sahip olması gerekecek ve Apple'ın da bildiği gibi, arkadaş baskısı güçlü bir kuvvettir.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: