Teknoloji

Qualcomm’un Snapdragon 765 yongası ilk uygun fiyatlı 5G telefonlarda kullanılabilecek #teknoloji

Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon 865, şirketin yıllık Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nden büyük bir haber olabilir, ancak şirket ayrıca, diğer Yeni çip, orta kademe Snapdragon 765. 765, entegre 5G modemi ve daha ucuz, orta kademe cihazlara güç verme olasılığı ile aslında ikisi arasında daha ilginç olabilir.

Şu anda, dışarıda çok fazla 5G cihazı yok ve buralarda olanlar çok pahalı olma eğilimindedir. Yaklaşan 865 bu konuda yardımcı olabilir. Varsayılan olarak, yalnızca X55 5G modem ile çalışacak, yani Snapdragon 865 (yani hepsi neredeyse hepsi) olan her Android amiral gemisi, teorik olarak gelecek yıl 5G telefonu olacak. Ancak Qualcomm’un en iyi işlemcisine sahip daha ucuz Android telefonlar bile 750 dolara mal oluyor. 700 serisi yongalar ise, HMD’nin Nokia telefonları gibi çok daha ucuz telefonlarda çok daha düşük fiyatlara ulaştı.

5G'ye giriş için şu anda mevcut olan herhangi bir şeyden çok daha düşük bir engeldir ve yeni nesil ağın yalnızca en iyi telefonlar için istekli olanlar değil, daha fazla müşteri için erişilebilir olmasını sağlamanın büyük bir parçası olabilir.


Aslında, Snapdragon 765'in etkin olması mümkün daha iyi 8G'li telefonlardan 5G deneyimi. Bunun nedeni, Snapdragon 865'in aksine 765'in daha az güçlü bir X52 modeme sahip olmasıdır. Daha düşük hızlar yapabiliyor (X55 teorik olarak yapabilen 7 Gbps yerine maksimum 3.7 Gbps'de çalışıyor). Ancak, büyük bir avantaja sahip: 5G modemin doğrudan 765 yonga setine entegre olması, yani kendi ayrı yongası olan X55'ten daha fazla güç verimliliği (ve dolayısıyla pil ömrü) sunması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca geçerli X50 modemden daha geniş 5G standartlarını destekleyecektir; mmcom ve 6GHz altı bağımsız, bağımsız ve bağımsız olmayan 5G ve Dinamik Spektrum Paylaşımı (DSS) ağ türleriyle TDD ve FDD için Qualcomm.

Snapdragon 765’in performansına gelince, Qualcomm AI işlemede iyileştirmeler ve birçok kamera sistemi için daha iyi destek vaat ediyor. Ayrıca, şirketin standart Snapdragon 765'e göre yüzde 20'ye varan oranda geliştirilmiş performans sunduğunu söylediği yeni bir Qualcomm Adreno 620 GPU'ya sahip bir Snapdragon 765G varyantı da var. (Snapdragon 855 Plus'a benzer bir fikir.)

Qualcomm, 2020 yılının ilk çeyreğinde hem Snapdragon 765 hem de 765G ile telefonları görmeyi beklediğini söyledi.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: