C#C++JavaPHPProgramlama DiliYazılım

Programlamada 10 Dilde Merhaba Dünya

Yazılım ve diller arasında o kadarda uzak mesafeler yok bunu 10 Dilde Merhaba Dünya yazarak inceleyeceğiz.Öncelikle C# ile başlayalım.


C#

c# logo ile ilgili görsel sonucu

Sırada c# kardeş diyebileceğim kadar yakın bulduğum 2. dildeki örneği göstereceğim.

JAVA

Çok sevdiğim henüz tanışmamış olanların tanışmasını istediğim mükemmel bir dilde göstereceğim şimdide.

Pyhton 2x

Oldukça basit değil mi? C kadar olmasada aynı  zamanda oldukçada hızlı bir dildir.C demişken

C

C ailesinden devam ediyoruz madem bir örnek daha koyayım.

VB 

Birazda web programlama dillerini inceleyelim Ruby ile başlıyoruz

RUBY

Webden konu açılmışken değinmezsem olmaz.

PHP 

PHP ile ilgili görsel sonucu

Şimdi diğer saygı değer programlamada önemi olan dillerle devam edelim asp’yi göstermedim console yerine response yazmanız yetiyor ondada şimdi sırada matlab var.Matematik konusunda gerçekten üstün bir dil.Matematik öğretmenliğinde okuyan arkadaşlarımız bu dille ilgili ders gördüklerini en azından bazı üniversitelerde biliyorum.

MATLAB 

Paraya oynayanlar, büyük oynayanların en sevdiği elit dil.Tabi artık birçok progrmala IOS ortamına program yazabiliyoruz.Yinede 10 dil içinde yeri hazır.

10 Dilde “Merhaba Dünya” 

Objective-C

 

Dedeyide inceleyelim.Hala pascal öğreten 1980de eğitim almiş hocalarımız üniversitelerimizde mevcut birçok kişi bana faydasını sayabilir yada beni eleştirebilir.Ama kanım sıcak değil bu dile.

Pascal

 

Arkadaşlar tabiki Merhaba Dünya sadece bu 10 dilden ibaret değil ama incelediğimiz zaman programlama dilleri hepsi birbirlerine çok benziyor.İhtiyaç duyulması halinde yeni bir proje geliştirmek için başka programlama dilini öğrenmeli ve üstüne gitmelisiniz.Android proje geliştireceksiniz c# uzmanlık alanınız XAMARİN kullanmak illa zorunda değilsiniz.Sonuçta XAMARİN de javaya convert etmeye çalışacak kodlarınızı,bir hafta sonunda javayı öğrenip androide giriş yapabilirsiniz.Burda bahsetmek istediğim şey esneklik ! Her dile uyum sağlayabilirsiniz yeterki bir dili iyi öğrenin !

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı

Selamun Aleyküm arkadaşlar !

Adım Ramazan Şerif AKBUZ yazılım mühendisliği öğrencisiyim

Sitemin aylık masraflarını karşılayabilmesi için reklamlara ihtiyacı var.Bu reklamlar kumar , çıplaklık vs içermiyor.Lütfen emeğe saygı  bana destek olur musunuz? Reklama Tıklayın demiyorum Biraz katlanın yeter.


 

ReklamEngelleme
Sitemde herhangi rahatsızlık verici cinsel ,kumar vb reklam bulunmamaktadır.Siteme gelen ziyaretçilerin geneli adblockler tarzı reklam engelleme programları kullanmaktadır.Lütfen destek amaçlı siteme bu tür programlar ile girmeyiniz.

%d blogcu bunu beğendi: