• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Polaroid Originals, telefonunuzdaki bir fotoğrafın fotoğrafını çeken fotoğraf yazıcısını başlatacak #teknoloji

Polaroid Originals, telefonunuzdaki bir fotoğrafın fotoğrafını çeken fotoğraf yazıcısını başlatacak #teknoloji

 Polaroid Originals, telefonunuzdaki bir fotoğrafın fotoğrafını çeken fotoğraf yazıcısını başlatacak
 #teknoloji
Okunuyor Polaroid Originals, telefonunuzdaki bir fotoğrafın fotoğrafını çeken fotoğraf yazıcısını başlatacak #teknoloji

Polaroid Originals bugün ilk Polaroid yazıcısını – Polaroid Laboratuvarı – telefonunuzda çekilmiş fotoğrafları basmanızı sağlar.

Impossible Project’in Instant Lab’ın yedi yıl öncesine ait güncellemesi olan Lab’ın içinde, bir kullanıcının telefonunda bulunan bir fotoğrafın fotoğrafını çeken üç lensli bir kamera bulunuyor. Daha sonra görüntüyü film için optimize eder ve yazdırır. İPhone 6 ve üzeri ve “çoğu” Android cihazlarla çalışması gerekiyor. Mikro USB üzerinden şarj ediliyor, Polaroid bir şarjın bir ay sürmesi gerektiğini söylüyor. Sonunda bu yıl piyasaya sürüldüğünde 100 $ 'a mal olacak ve SX-70 hariç herhangi bir filmi kabul edecek.

Laboratuar, kullanıcıların Polaroid Originals uygulamasının telefonunda yüklü olmasını ve pozlama ve renk düzeltme gibi ayarlarla uğraşmalarını gerektirir. Beta uygulamasında, bu ayarlar görsel olarak gösterilmez, bu nedenle gerçek baskıyı nasıl etkileyeceğini bilmeden yalnızca bir ayarla oynuyorsunuz. (Laboratuar serbest bırakıldığında bunun değişip değişmeyeceği belli değildir.) Bir görüntüyü dokuz baskıya yayılmış bir kolaja bölebilirsiniz, ancak kolaj sorunsuz değildir ve her baskının etrafındaki büyük beyaz kenarlıklar çok fazla yer kaplar. görüntü gayrimenkul.

Polaroid, zaten bir fotoğrafa video atama becerisi gibi, diğer fotoğraf yazıcılarında yerleşik olan diğer, daha teknik odaklı özellikleri de içeriyordu. Bu özellik, video gösterimi yapmak için Polaroid Originals uygulamasını baskı üzerinde tutmanıza izin verir. Bu hileci ve gerçekten uygulamayı indirmek için baskıya sahip olan gerektirir.

Yeni cihazı karışık sonuçlarla test ettim. Her zaman telefonun Laboratuar üzerinde oturması için mükemmel bir yer bulmak için uğraştım, hatta uygulama sağlayan rehberlikle bile. Doğru yeri bulduğumda, baskı kalitesi değişiyordu. Telefon fotoğraflarım, neredeyse dört yaşındaki iPhone 6S'ımda bile ayrıntılı ve renkli. Filme çevrildiğinde, bazı detaylar kayboluyor ve renkler kendilerini tamamen etkiliyor – büyüleyici bir şekilde değil.

Aynı gölde kazların olduğu aynı fotoğrafı üç defa bastım, her biri farklı ve çekici görünüyor. verdim meyletmek video yönetmeni Alix Diaconis fotoğrafının bir baskısı ve “Bu kötü” dedi.

Polaroid, tüm baskıları Laboratuar silindirinde bırakmak veya düzgün şekilde göstermek için en az 15 dakika boyunca çevirmek zorunda olduğunu söylüyor. Bunu yaptığımda, parmak izleri düzgün gelişti, ama sonuçlar beni şaşırtmadı.

Akıllı telefon fotoğraflarımı basma fikri harika, ancak gerçek şu ki, bir fotoğrafın bir ekranda fotoğraf çekmesi muhtemelen en iyi yol değil. Polaroid'in büyüsü, bir fotoğraf çekmenin kendiliğindenliği ve nasıl sonuçlanacağını bilmemedir. Net ve mükemmel bir fotoğrafınız olduğunda, tahmin edilemeyen bir filmle fotoğraf çekmek istemezsiniz.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.