[ad_1]

Kadınlar baylar, NVIDIA'nın Amper-tabanlı grafik kartının 2020'de başlatıldığını üçüncü kere onayladık. Daha ilkin 2020'de piyasaya sürüleceklerini bilmekteyken, Igor'sLab'ın raporunu bildiğimizi bilmiyorduk. sonrasında değil, daha erken olacak. Sızan AET sertifikası ve Tayvan’ın en iyi teknoloji yayını olan Digitimes’in bir tutanağı, Ampere grafik kartını Samsung’un 7nm düğümüne yerleştiriyor ve Turing’li meslektaşları üstünde mühim bir performans artışı sağlayacak.

Igor’ın Laboratuvarı: NVIDIA’nın Amper GPU’ları 1H 2020’de

Igor's Lab'deki saygıdeğer Igor, NVIDIA'dan Ampere GPU'ların 2020'nin ilk yarısında piyasaya çıkmasını beklediğini ifade etti. Igor, geçmişte en güvenli kaynaklardan biri bulunduğunu kanıtladı ve bu, NVIDIA’nın üçüncü onayını duyduğumuzu kanıtladı. Amper GPU (birinci ve ikinci, AET sertifikası ve sırayla Ditim raporudur).

Amper 2018'den beri ıslak bir balıktı, NVIDIA’nın büyük arzularından sızmalar ilk kere ortaya çıkmaya başladı sadece gösteri tarihi sonucunda burada gözüküyor. NVIDIA, bir müddet önce üç aylık hasılatınta da çok çok fazla gayret harcadı ve Jensen, üstün dereceli kıran çeyrekler belirlemeye geri dönmeye kararlıydı, bundan dolayı Ampere’nin amiral gemisi GPU’sunun geleceğini göreceğimizden inanırım

Özet: NVIDIA’nın yaklaşmakta olan Ampere GPU’ları ile alakalı bildiklerimiz

Tayvan’ın biri olan yayını (Digitimes), NVIDIA’nın Ampere GPU’larının 2020’de piyasaya sürüleceğini ve Samsung 7nm EUV sürecine dayanacağını doğruladı. Bu bizim için fazlaca entresan bir haber, bundan dolayı bizlere yalnız NVIDIA’nın yol haritasını anlatmıyor, hem de süreçle alakalı birtakım mühim bilgileri da ortaya koyuyor.

NVIDIA’nın Amper GPU’larını AET sertifikalarını geçtiğinde daha ilkin duymuştuk, sadece o zamandan beri daha çok bir şey çıkmadı. Sadece şimdi geçici bir süre çizelgesine sahibiz: 2020'de piyasaya sürülecekler. NVIDIA'nın RTX felsefesine devam etmesi ve bunu Ampere ile bir sonraki seviyeye taşıması fazlaca olası. Şu anda, Turing GPU, hafifçe ve orta yol ışın seyretme iş yükleri için 1080p 30 fps hızında ışın çekme kabiliyetine haiz. Amper GPU daha ileri gidebilecek.

Samsung’un 7nm’lik EUV işlemine dayanması, bir performans pozitif yanlarının yanı sıra bir güç verimliliği avantajına baktığımız anlamına geliyor. Yalnız bu değil, inan veya inanma, 7nm EUV'nin standart UV çoklu modelleme çabalarından daha rahat olması gerekiyordu. Firma yeni bir fer kaynağına geçerken, EUV'yi bir güçlük derecesi sıfırlaması benzer biçimde düşünün. Bununla beraber, bu, kapsamlı bir tekrar takımlama gerektirecektir, sadece ölçüt ekonomileri nerede ise mutlaka buna değecektir. Çıplak, minimum% 50 artış göz önünde bulundurduğunuz her şeyi dikkate alıyor ve watt için watt.

İşte doğru olan NVIDIA, TSMC'nin en büyük müşterilerinden biri ve çağdaş oyun teknolojisinin başlangıcından bu yana sadık patronları. Aslen Samsung’un 7nm teknolojisine geçmeyi planlıyorlarsa, bunun yalnızca firma için değil TSMC için de yankıları olacaktır. Burada olan iki ihtimaller içinde şey var, ya Samsung'a finansal olarak daha iyi bir öneri sunuyor veya NVIDIA'nın Samsung'un 7nm teknolojisinin daha iyi olduğuna inanmak için bir sebebi var. Bunun niçin bu şekilde olabileceğinin bir nedenini tahmin edebiliriz. NVIDIA'nın Samsung’ta geçmeyi organize ettiği muamele EUV.

Bu, Samsung’un EUV döneminin, hedeflerine ulaşmalarına TSMC temelli olandan daha iyi bir konumda olduklarına inanmaları için bir sebepleri olduğu demektir. Öteki bir ihtimaller içinde niçin TSMC'nin onlara büyük oranda hacim sunamaması ve onları Apple Inc'in beğenilerine nazaran hiç önceliklendirmemesidir. AMD hem de kapasitelerinin çoğunu kullanıyor ve NVIDIA’nın işleri için fazla sorun yaşanıyor. sevme. Öte taraftan, Samsung’un dökümhaneleri geniş kapasiteye haiz ve Samsung Electronics’in devi olduğu düşünüldüğünde, onları yok etmek için verim sorunlarına para atabiliyor.

Samsung olarak biri olan her şey, NVIDIA kadar aşırı istekli bir firmanın mantıksal ortağıdır. Şu anda Intel Foundries’in kabiliyetleri ve TSMC’nin büyük bir sual işareti ile Samsung, NVIDIA’nın girebileceği tek ileri dökümhane olmaya devam ediyor. GlobalFoundries, bu senenin başlarında öncü yarıştan çekildi – başlarda sayılacakları düşünülmedi.Taktim etmek

[ad_2]
Haberin Kaynak Linki

Bir Cevap Yazın

Menü