• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Microsoft, OneNote’un geleceğini ortaya koyuyor ve hepsi Fluid ve masaüstüyle ilgili #teknoloji

Microsoft, OneNote’un geleceğini ortaya koyuyor ve hepsi Fluid ve masaüstüyle ilgili #teknoloji

 Microsoft, OneNote’un geleceğini ortaya koyuyor ve hepsi Fluid ve masaüstüyle ilgili
 #teknoloji
Okunuyor Microsoft, OneNote’un geleceğini ortaya koyuyor ve hepsi Fluid ve masaüstüyle ilgili #teknoloji

Microsoft, günümüzde popüler OneNote uygulaması için planlarını detaylandırıyor. Yazılım devi rotayı tersine çevirdi ve OneNote 2016 masaüstü uygulamasını bu haftanın başlarında, yeni bir karanlık modu ve genişletilmiş desteği ile canlandırdı. Microsoft bu masaüstü uygulaması için daha derin bir plana ve genel olarak OneNote'a sahiptir.

OneNote’un ürün müdürü Ben Hodes’in bugünkü bir Microsoft Ignite oturumunda “OneNote’u gönderebileceğimiz ve teslim edebileceğimiz birleşik tek bir kod temeli oluşturmak için tüm modern kodumuzu eski 2016 kod temeli ile birleştiriyoruz” dedi. “Bu modern birleşmeyi yapmamızın nedeni, bir buçuk yıl içinde tek bir kod tabanına geri dönüp bu özellikleri sunmaya başlamak.”

Yeni özellikler şunları içerir:

  • Dizüstü bilgisayarları daha hızlı senkronize etmek için modern senkronizasyon hizmetleri
  • Microsoft Teams içindeki OneNote için @mentions
  • Notlarınızdaki bilgileri bulmak için Microsoft Search entegrasyonu
  • Yeni toplantı notları özellikleri
  • Görevler ve Yapılacaklar entegrasyonu
  • Erişilebilirlik iyileştirmeleri
  • Yeni nesil tuval

@Mentions desteği gelecek yılın ilk yarısına ulaşacak ve Microsoft gelecek yıl bir noktada gelmesi gereken To Do entegrasyonu üzerinde de çalışıyor. Microsoft’un toplantı notları OneNote’a yönelik iyileştirmeler henüz net değil, ancak Hodes “bu deneyimi daha iyi hale getirmek için yapabileceğimiz pek çok hoş özellik var” dedi.


OneNote 2016 karanlık mod desteği

Bu yeni kod tabanının diğer büyük kısmı Microsoft’un yeni Fluid Framework’e taşınması. Microsoft'un, Web'de Office için ortak çalışma deneyimlerinin geleceğini güçlendirmek için Fluid için büyük planları var. Fluid, AI ve diğer hizmetlerin takabileceği yeni bir bileşenli belge modeli olarak da tasarlanmıştır.

“Fluid Framework'ü birlikte geliştirmek için Fluid mühendislik ekibi ile çok yakın çalışıyoruz ve önümüzdeki yıl bir kaç Fluid'de OneNote'un nasıl görüneceğini ve birlikte neler yapabileceklerini bir önizlemede bulunduracağız” dedi. Hodes'i açıkladı. Sıvı ayrıca Ekiplerde, Outlook'taki postalarda ve gelecek yıl Office'te çeşitli belgelerde görünecektir.

Peki bu, Windows 10 uygulaması için ayrı bir OneNote için ne anlama geliyor? Hodes tam olarak Microsoft’un ne planladığını ortaya koymadı, ancak bir Microsoft ürün yöneticisi olan Mike Tholfsen, diyor “Hala bir Masaüstü olacak ve ayrı bir Windows 10 uygulaması olacak.” Windows 10 kullanıcılarının kafasını karıştırmak için iki OneNote uygulamasının var olacağını hayal etmek zor, ancak Microsoft'un hala iki Skype uygulaması var. Microsoft, bir noktada Microsoft Office'in Mart ayında Office 365 yüklemeleriyle varsayılan olarak OneNote 2016'yı yüklemeye başlayacağından, bu özel sürümün geliştirilmesini beklemeye alması çok daha muhtemeldir.

Microsoft, Windows 10 için evrensel Office uygulamalarını denedi ancak şirket bu uygulamaları geçen yıl beklemeye aldı. “Şu anda uygulamalarımızın iOS ve Android sürümleri için geliştirmeye öncelik veriyoruz; Windows’ta da uygulamalarımızın Win32 ve web sürümlerini ön planda tutuyoruz ”dedi.

OneNote bunun bir istisnasıydı, ancak Microsoft OneNote 2016’yı yeniden canlandırıyor ve Windows 10 sürümündeki tüm çalışmalarını eski yazılıma dönüştürmek için büyük planları var, bu nedenle odak OneNote’un bir kez daha masaüstü sürümünde görünüyor. OneNote Windows 10 uygulamasıyla ilgili planlarını netleştirmek için Microsoft'a ulaştık ve sizi buna göre güncelleyeceğiz.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.