Teknoloji

İki ayaklı robot dengesini izleyin ve drone pervaneleri sayesinde dönmeye başlayın #teknoloji

İnsansı robotlar çoktan geldi. uzun Honda’nın Asimo’sundan beri merdivenlerden aşağıya iğrenç bir şekilde çarptım. Heck, şimdi Boston Dynamics Atlas'tan tam jimnastik rutinleri görüyoruz.

Fakat robotlar neden birincil itici güçleri olsalar bile bacakları ile sınırlandırılmalıdır? Bu, Caltech'in yeni LEONARDO robotunda “LEgs ONboARD drOne” un kısaca kullandığı bir soru ve bu, eylemdeki ilk gerçek videosu. Boing Boing).


Basitçe söylemek gerekirse, tipik bir çift kanatlı bottan ziyade bir drone gibi dengeleyen nispeten hafif bir yürüyüş robotudur – çünkü kelimenin tam anlamıyla silah yerine bir drone pervanesi var. (Bize bu Tokyo Üniversitesi botunu hatırlatıyor, bir kafa için bir quadcopter ile.) Belki de Disney'in uçan robot dublörleri kadar etkileyici değil, ama bir robot balerinin tek ayak üzerinde durup döndüğünü ne kadar sık ​​görüyorsunuz?

Bot hakkında daha fazla bilgiyi hikayelerde okuyabilirsiniz. IEEE Spektrumu ve telli bu yılın başından itibaren, Araştırmacıların bu iticilerin nasıl sonuçta atlayabileceklerini, belki de Mars'ta bile, tam bir atlama yapmasına yardım edebileceğini umarak.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: