Teknoloji

Halkın kamera sahiplerini ısı haritasıyla polise ihbar ettiği bildirildi #teknoloji

Amazon'a ait bir ev gözetleme şirketi Ring, polisin bir bölgede kurulu olan tüm cihazları görmesine izin veren ve kullanıcıları sokak seviyesine indirmelerini sağlayan bir raporda bulundu. CNET.

Bu özellik Temmuz ayında kaldırılırken, yasa uygulayıcıların bir mahalledeki kameraların konsantrasyonunu aramak için işlevi kullanabileceği ve hatta bireysel kullanıcı konumlarının çevresine çizilen daireler görebileceği bildiriliyor. Özelliği ortaya çıkaran belgeler bir gizlilik araştırmacısı tarafından alınmış ve yayın ile paylaşılmıştır.

Özelliğe göre, çok özel CNETBu polis esasen Ring müşterilerinin belirli bir yerini elde edebildi. Polis, Ring aracılığıyla kullanıcılardan video talep edebilirken, şirket, özellikle kendi ürünlerinin sahibi olan kanun uygulayıcılarına bilgi sağladığını reddetti. Ring yaptığı açıklamada CNET harita üzerinde yakınlaştırmanın “gerçek cihaz konumları sağlamayacağını” söyledi.

Bir Ring sözcüsü yorum talebine derhal yanıt vermedi.

Ring, ABD polis teşkilatlarıyla yakın görünüşte olan ilişkisi konusunda inceleme yaptı. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yüzlerce kanun uygulayıcı kuruluşla ortaklık kurarak kullanıcı gizliliği hakkında sorular sordu. Kısa bir süre önce, Ring’in gizlilik uygulamaları hakkında bir mektup gönderdikten sonra, Sen Edward Edwardey (D-MA) şirketin politikalarının “mahremiyet ve medeni hak ihlalleri için açık bir kapı” sunduğunu söyledi.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: