• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Halkın kamera sahiplerini ısı haritasıyla polise ihbar ettiği bildirildi #teknoloji

Halkın kamera sahiplerini ısı haritasıyla polise ihbar ettiği bildirildi #teknoloji

 Halkın kamera sahiplerini ısı haritasıyla polise ihbar ettiği bildirildi
 #teknoloji
Okunuyor Halkın kamera sahiplerini ısı haritasıyla polise ihbar ettiği bildirildi #teknoloji

Amazon'a ait bir ev gözetleme şirketi Ring, polisin bir bölgede kurulu olan tüm cihazları görmesine izin veren ve kullanıcıları sokak seviyesine indirmelerini sağlayan bir raporda bulundu. CNET.

Bu özellik Temmuz ayında kaldırılırken, yasa uygulayıcıların bir mahalledeki kameraların konsantrasyonunu aramak için işlevi kullanabileceği ve hatta bireysel kullanıcı konumlarının çevresine çizilen daireler görebileceği bildiriliyor. Özelliği ortaya çıkaran belgeler bir gizlilik araştırmacısı tarafından alınmış ve yayın ile paylaşılmıştır.

Özelliğe göre, çok özel CNETBu polis esasen Ring müşterilerinin belirli bir yerini elde edebildi. Polis, Ring aracılığıyla kullanıcılardan video talep edebilirken, şirket, özellikle kendi ürünlerinin sahibi olan kanun uygulayıcılarına bilgi sağladığını reddetti. Ring yaptığı açıklamada CNET harita üzerinde yakınlaştırmanın “gerçek cihaz konumları sağlamayacağını” söyledi.

Bir Ring sözcüsü yorum talebine derhal yanıt vermedi.

Ring, ABD polis teşkilatlarıyla yakın görünüşte olan ilişkisi konusunda inceleme yaptı. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yüzlerce kanun uygulayıcı kuruluşla ortaklık kurarak kullanıcı gizliliği hakkında sorular sordu. Kısa bir süre önce, Ring’in gizlilik uygulamaları hakkında bir mektup gönderdikten sonra, Sen Edward Edwardey (D-MA) şirketin politikalarının “mahremiyet ve medeni hak ihlalleri için açık bir kapı” sunduğunu söyledi.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.