• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • George Mager'in canlı, çok dilli dünyası senaryoyu tasarım olarak kullanıyor #teknoloji

George Mager'in canlı, çok dilli dünyası senaryoyu tasarım olarak kullanıyor #teknoloji

 George Mager'in canlı, çok dilli dünyası senaryoyu tasarım olarak kullanıyor
 #teknoloji
Okunuyor George Mager'in canlı, çok dilli dünyası senaryoyu tasarım olarak kullanıyor #teknoloji

Moskova merkezli sanatçı George Mager, tanıdık bir tarza sahip, eski bir Japon mangasında ya da belki de klasik bir çocuk masalının, dükkanın tozlu bir köşesinden topladığınız masallar kitabında tökezlemiş gibi hissediyorsunuz. Fakat bu arada, sanatı, macun yapılmış gibi görünen dostça, topaklı karakterleri ana hatlarıyla gösteren yumuşak, kabarık çizgilerle, kendi eseri olarak anında tanınabilir. Serbest sanatçı, eğlenceli tarzını çizgi film serisinin çizgi roman uyarlamalarına uyguladı. Amca dede, Gumball, ve Bahçe DuvarıAyrıca Netflix’in yaklaşmakta olan animasyon serisi için karakter keşifleri yaptı. Centaurworld.

Mager'i online takip etmek parmak uçlarında tutulmaktır. Instagram'da müzayedeye düzenli olarak orijinal sanat çalışmaları hazırlar ve takipçiler yorumlarda son teklifi veren kişi tarafından 24 saat teklif verebilirler. Ayrıca çizgi romanları da şaşırtıyor ve zevk veriyor; hangi dilde yazılacağını asla bilmiyorsunuz. Bir gün, Fransızca konuşan karakterlerle bir çizgi roman yazacak ve bir sonraki dil Japonca konuşacak. Korece, Almanca, Rusça, Katalanca ve Çince gibi kendi sanatına dahil ettiği tüm farklı dilleri saymak, sadece birkaç örnek vermek zordur. Mager ile dille oynamanın zevkini, Instagram müzayedelerinin fiyat sanatında neden harika olduğunu ve süt kartonlarından ilham aldıklarını konuştum.

Bu röportaj açıklık ve netlik için hafifçe düzenlendi.


Kaç dili konuşabiliyorsun? Ne zamandır öğreniyorsun?

Ana dilim olarak Rusça biliyorum ve sanırım İngilizceyi oldukça iyi anlıyorum. Okulda altı yıl Almanca öğrenmek zorunda kaldım. Aynı zamanda birkaç yıl Japonca dersleri aldım. Şimdi, dillerin onları çalışmaktan daha çok, dilbilgisinden çok kültürel yönlerini sevdiğimi anlıyorum. Sözleri, anlamları ve dile zevkini veren tarihi ve kültürel özellikleri severim. Ve şimdi, internet ve birçok çevrimiçi sözlük ve ders kitabında, ihtiyacınız olan metnin herhangi bir dilde çevrilmesi oldukça basittir. Bu kış sadece birkaç bin konuşmacıya sahip bir dilde biraz çizgi roman yapmayı başardığıma ve belki de birisini ders çalışmaya teşvik edebileceğim için gurur duyuyorum.

En sevdiğiniz dil hangisi?

Sanırım yazma / çizim yapma (Korece) benim favorim. Ayrıca eski Çin mühür senaryosunu yumuşaklığı ve yuvarlaklığı için seviyorum ve ayrıca bana her zaman denilen filmdeki hat sanatı okulunu hatırlatıyor. Kahraman. Çizgi romanlara gelince, genellikle basit yazı yapıyorum (ve bazen metni yazmak için çok tembelken yaptığım yazı tipini aldatıyorum ve kullanıyorum).

Korece karakterleri, mutlaka doğru olmayacak, tamamen büyüleyici olabilecek şekillerde bir araya getirmeyi çok seviyorum. Bunun için işleminiz nedir? Ana dilini konuşanlardan Korece kullanımınız hakkında ne düşündüklerini duydunuz mu?

Teşekkür ederim! Aslında, dilin temellerini öğrenmeden önce Korece senaryosunu öğrenmiştim ve dile aşık oldum. Ve ayrıca, tanıştığım Korelilerin hepsi çok iyi. Eski ve diyalektik kelimeleri incelemeyi seviyorum. Bu kelimelerin resimli sözlüğünün küçük bir projesi için eskizler yapıyorum. Ayrıca grafiksel görünüşünü ve bir insanın temel elementlerden nasıl karakter oluşturabildiğini de seviyorum. Tasarımcının bakış açısından bu muhteşem. Bu yüzden bazen dilden daha fazla tasarım olan yanlış kombinasyonlar yapma eğilimindeyim. Yanıt gelince, sadece bir kez olumsuz oldu. Birisi “Böyle saçma bir şey yazmanın komik olduğunu düşünüyor mu?” Gibi bir şey yazdı. Aldığım diğer cevap çok olumlu. Hatta bazı insanlar bana teşekkür ediyor.

Instagram yorumlarınıza sanat müzayedeleri yapma şekli gerçekten ilginç! Bu fikri nasıl aldın? İyi bir sistem mi?

O kadar kendiliğinden doğdu! İlk ihale fotoğrafımı yaklaşık iki yıl önce çizdim ve böyle bir yöntemle satmaya karar verdim. Ve o zamandan beri, bu benim en sevdiğim sanat tarzı. Komisyon yapmaktan daha çok hoşuma gitti. Ve bir şey daha, resimlerim için fiyat belirleme konusunda sorun yaşıyorsam, insanların bunu yapmasına izin vermem daha kolay.

Çizdiğin her şeyin nasıl bu kadar kabarık ve dolgun göründüğünü seviyorum. Bu tarzı nasıl geliştirdiniz?

Sanırım dolgunluk ve yuvarlaklık çok doğal, bu yüzden her şeyi istemeyerek çocukça çiziyorum. Yıllar geçtikçe daha da fazlasını yapıyorum. Sanırım sanatta daha özgür ve karikatürümsü bir yaklaşımı her zaman sevdim ve ciddi sanatla çevreliyim, itiraf etmeliyim ki, aptal dünya görüşümü ve sanat görüşümü savunan bir mücadele oldu.


Etkilerin neler?

En büyük ilham kaynağımın 1930'lardan 60'lara kadar çizgi roman ve çizgi filmler olduğunu düşünüyorum. Siyasi çizgi film ve süt kutusu tasarımlarından savaş sonrası ucuz Japonca ve Korece çizgi romanlara kadar her şey. Onlar en iyisi.

Okulda ne okudun?

8 ila 11 yaşları arasında bir sanat okuluna gittim ve üniversitede üç yıl boyunca animasyon yönetmenliği okudum ancak bundan sonra üniversitemi bıraktım. Ne yazık ki, orada çalışmamın çok mutlu ya da çok faydalı bir şey olduğunu söyleyemem.

Serbest yaşamı nasıl buldun?

Dürüst olmak gerekirse, tam zamanlı işleri hiç denemedim, bu nedenle karşılaştırılacak hiçbir şeyim yok. Fakat serbest meslek sahibi olmak güzel bir şey, özellikle de doğru duruma girdiğimde, işler sorunsuzca ve kolayca gittiğinde.

Kendinizi bir halk sanatçısı olarak tanımlarsınız. Bunun sizin için anlamı nedir?

Bu unvanı kendim için hazırladığımda, çeşitli halk ve geleneksel kültürel öğelerin kendim için önemini kastediyordum. En sevdiğim temalar tarihçiliktir. Çalışmamın, tarihin büyük ve güçlü nehrine yeni ve taze bir şeyler ekleyebileceğini düşündüğüm için mutluyum. Tüm bu halk ve mitolojik şeyler, klasik efsaneler ve hikayeler üzerinde uyarlamalar yapmayı seviyorum ve kendimi biraz eski bir mazeret gibi hissediyorum – öyküyü, konsepti alan ve içinde kil tutan bir çömlekçi gibi ele alan bir kişi eller.

Hayalinizdeki iş veya proje nedir?

Bugünlerde çok "animasyon" bir insan değilim. Ben daha çok çizgi roman ve illüstrasyonla ilgileniyorum. Devam eden bazı çizgi romanlarım var, bu yüzden onları bitirmek ve olabildiğince eğlenceli ve mümkün olduğunca iyi çizmek benim hayalim.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.